Jump to content
Kamil980

Co wybrać jako prezent na święta?

Recommended Posts

GeraltofPoland jak byś dokładnie przeczytał wiedział byś, że z tym priorytetem chodziło o to, że jak kupie aerograf zostanie mi 40-60 zł i Erolek proponuje

Cytuj:

cienka peseta i zestaw pilnikow

a ja twierdze, że

Cytuj:

większym priorytetem byłby skalpel/jakiś porządny nożyk, mata do cięcia i farbki

ponieważ jakiś tam pilnik posiadam, zwykłą pęsetę również, także następny raz przeczytaj całość albo przynajmniej parę ostatnich postów .

No fucktycznie . Po całym dniu w szkole potrafi się wyłączyć człowiekowi myślenie.

Hehe, wiem z doświadczenia co ta szkoła potrafi zrobić z głową .

Ale co do tematu to dzisiaj byłem w sklepie i dokupiłem sobie wreszcie 2 normalne pędzle - duży i mały i 2, 3 nowe farbki no i zestawy modelów - figurki przeciw pancerne armii Niemiec, Rosji, US i Brytanii 1:72 oraz ciężarówkę Kfz. 305 i samolot HS-129 1:48, ceny niesamowite ale będzie co składać a na aerograf, mate i nowe nożyki poczekam do świąt więc myślę, że temat wyczerpany, to wszystko .

Mata jest najmniej pilnym wydatkiem. Jest wygodna, ale póki co można radzić sobie bez niej podkładając kawałek deseczki, sklejki czy ostatecznie kartonu.

Ja sie jeszcze powymadrzam w temacie.

Zestaw mata+nozyk wyglada OK. Osobiscie do sklejania modeli w skali 1/72 - 1/48 uzywam podobnej. Mialem taka A3, ale byla dla mnie za duza i kupilem sobie A4 i jest w sam raz.

Nozyk, jak nozyk. Takie olfopodobne w tej chwili stosuje tylko jako trzymadelko do nitownicy, a do modelowania tylko i wylacznie skalpeli chirurgicznych.

O taki:

KLIK

Ostrza glownie nr 15A:

KLIKsrednio 2-3 na model. Kosztuja grosze.

Pozdrawiam.

Eryk

To i ja sie wtrace co do skalpeli. Te, ktore pokazal Ci Erolek sa swietne, sam uzywam ich wiele lat. Trwale, mocne i tanie w zakupie.

Powodzenia

AFI

Czy wiecie gdzie można kupić takie pipety do odmierzania?

Niestety, powiedzieli mi w aptece że juz nie produkują bo teraz są już tylko leki z zakraplaczami w zestawie. Gunze robi 5szt. za 10zł Ja skołowałem sobie od babci, szklany coś jak ten fajny bo po wrzuceniu do acetonu na chwilkę, wystarczy przetrzeć szmatką i farba schodzi bez problemu. Ewentualnie szukać pipet w sklepach dla chemików ale teraz już raczej samo szkło.

Aerograf jest ;). Teraz chłonę wiedzę na temat czyszczenia aerografu, malowania, rozcieńczania farb itd.

Po świętach wypróbuję wszystko w praktyce