Jump to content
wolfenstein

[Open] Caudron CR.714 C1 MisterCraft

Recommended Posts

Bardzo dobrze, że ktoś wystartował z tym modelem, bo to jeden z niewielu modeli z tej półki, którego nigdy nie kleiłem a bardzo jestem jego ciekaw. Mam nadzieję, że malowanie będzie z szachownicą.

Mamciu! Czy przewidziano nagrodę za odwagę? Przebrnąłem przez ten model podobnie jak Robert, ale wcześniej miałem do czynienia z Hellerem... No pole do popisu z waloryzacją duuuże. Powodzenia i trzymam kciuki. Skusiłbym się na Caudrona, ale 1:32 albo od podstaw 1:24 - się by działo

Witam serdecznie w konkursie - życzę powodzenia

Panowie Ten model jest w sprzedaży chyba od 40 lat. Bawiłem się nim zanim jeszcze dowiedziałem się co to Humbrol .Może małe 35 lat temu...

Panowie Ten model jest w sprzedaży chyba od 40 lat. Bawiłem się nim zanim jeszcze dowiedziałem się co to Humbrol .Może małe 35 lat temu...

20, no może 25 lat, ale nie więcej

Erkamo , wierz mi,te same wypraski , tylko instrukcja nowsza. Chodziłem jeszcze do podstawówki gdy go dostałem w CSH.

Sądzę, że w CSH to był Heller. "polski" jest jego kopią, choć nie dam głowy, czy powstała u nas... Miałem oba i być może, że w złomie jeszcze się poniewierają...

Sądzę, że w CSH to był Heller. "polski" jest jego kopią, choć nie dam głowy, czy powstała u nas... Miałem oba i być może, że w złomie jeszcze się poniewierają...

A tu się mogę zgodzić. Nawet na te 35-40 lat, czyli ok. 1970-75.

Natomiast polska kopia pojawiła dopiero chyba 1990 roku. Wcześniej musiałbym ją dorwać, a nie miałem jej.

Mam nadzieję na wsparcie jakiegoś absolutnego znawcy tematu, czyli zbieracza półkowników magazynowych

Agama? Gdzieś to jeszcze można kupić?

Lubię ten samolot za jego niezgrabność, ale modelu już nie. Podszedłeś do niego bezkompromisowo i widzę, że to jest dobre rozwiązanie. Powodzenia.

Natomiast polska kopia pojawiła dopiero chyba 1990 roku.
Oj wcześniej, Ja ten odjazd (polski) kleiłem coś koło '86r.

Ten model pojawił się w sklepach ok 1986r. oczywiście sygnowany nazwą firmy, której nazwy nie pamiętam. Jest kopią Hellera- skopaną nieco. Główną wadą jest przesunięcie górnego i dolnego płata- widać to zwłaszcza na spodzie lotek, które będą wymagać specjalnego traktowania, najprościej grubą warstwą szpachli, a reszta skalpelem. Oszklenie pancerne, dziury we wnękach podwozia. Da się z tego coś zrobić, ale przy dużej dozie samozaparcia.

To była Spółdzielnia Rzemieślnicza ,,REFLEX,, - cena 250 złotych

Och! Grubo!

Ten model pojawił się w sklepach ok 1986r. oczywiście sygnowany nazwą firmy, której nazwy nie pamiętam. Jest kopią Hellera- skopaną nieco. Główną wadą jest przesunięcie górnego i dolnego płata- widać to zwłaszcza na spodzie lotek, które będą wymagać specjalnego traktowania, najprościej grubą warstwą szpachli, a reszta skalpelem. Oszklenie pancerne, dziury we wnękach podwozia. Da się z tego coś zrobić, ale przy dużej dozie samozaparcia.

qalimar, ale piszesz..."z pamięci" czy wiesz na pewno, bo model leży obok Ciebie ?

Z własnego doświadczenia wiem, że pamięć jest...co najmniej cholernie zawodna. Na innym forum otrzymałem odpowiedź, od miłośników PRLowskich modeli, że był to rok 1988.

Może kolega KRYSTEK ma model z datą produkcji?

Ogólnie rzecz biorąc z całego modelu spółdzielni Reflex, rysunek na pudełku jest najlepszy.

Erkamo- pisałem z pamięci, gdyż na drugim roku studiów udało mi się go kupić i zlepić. Nie pamiętam tylko w którym semestrze :-) Z tego , co opublikował Krystek wychodzi, że pojawił się na wiosnę 1987r.- i to by się zgadzało.

Zdjęcia kolegi KRYSTKA rozwiewają moje wątpliwości. To musiał być rok 86/87. Za chińskiego boga, nie mogę sobie przypomnieć tego cudaka.

Ciekawe co Wolfenstein z niego "wydłubie"?