Jump to content
Bartosz69

[OPEN] JAK-1 Master Craft

Recommended Posts

Witaj Bartosz, coraz fajniej ten Jaczek wygląda. Podobają mi się nity na blachach przejścia skrzydło-kadłub, ładny tuning wnęk podwozia - widzę, że są pewne uzupełnienia w stosunku do wczesnych zdjęć, dobrze przygotowane światła pozycyjne - mam wprawdzie wrażenie pewnego zachwiania symetrii, ale to chyba kwestia fotek. No i porządnie zdetalowane blachy silnika. Mam nadzieję, że się wyrobisz. Wyborcy czekają!

Bartoszu, naprawdę fajnie, celowniczek klasa . Zachowaj tylko maksymalną staranność na finiszu, a będzie dobrze.

Jednej sprawy ci zazdroszczę - będziesz miał skończonego Jaka...

Witam

Niestety podkład ujawnił trochę niedoskonałości powierzchni, które przydałoby się przeszlifować. Chodzi w szczególności o nity w okolicach kokpitu, linie podziału blach okapotowania silnika i górna część prawej burty kadłuba w przed ogonem.

Trzeba się spieszyć - pomalowany na biało

_DSC8496.JPG_DSC8497.JPG

Zamaskowana góra i pomalowany spód

_DSC8553.JPG

Pomalowałem fragment kamuflażu przed ogonem i położyłem maski z "85"-tą

_DSC8557.JPG

_DSC8554.JPG

Kadłub jest przygotowany do pomalowania czarwonej "85"

Będzie dzisiaj jeszcze jakaś fotka czy mogę iść spać???

Tombie kolejne zdjęcia postaram się zamieścić dzisiaj wieczorkiem. Jak powoli się składa i chyba bez żadnych problemów powinienem ukończyć przed 29 lutym. Dziękuję za podpowiedzi i uwagi, czytam je bardzo nieuważnie i w miarę możliwości staram się reagować na nie w trakcie prac nad modelem.

Dodaje kolejne zdjecia z warsztatu.Zmieniłem podkład dla fotek-na czarnym tle model będzie lepiej widoczny w jego zimowym malowaniu.

Po raz pierwszy robiłem maskę i wykonałem napis-efekty widoczne na zdjęciach.Nie jest to fabryczna kalka i żeby zrobić taki element perfekcyjnie to jeszcze będę musiał popracować.

_DSC8560.JPG

_DSC8561.JPG _DSC8562.JPG

Pokryłem model sido i położyłem jeszce gwiazdy na spodzie i bokach kadłuba.

_DSC8564.JPG

_DSC8565.JPG

_DSC8567.JPG

Na dzisiaj wszystko, jutro będziemy go brudzić i może zdążę się zabrać za podwozie.

Pozdrawiam wszystkich

Początek postarzania,na pierwszy ogień poszły okopcenia z rur

warsztat%252520%252528165%252529.JPG

warsztat%252520%252528166%252529.JPG

warsztat%252520%252528170%252529.JPG

Na koniec zdjęcia podwozia-koło ogonowe jeszcze nie obcięte na igle oraz goleń główna z osłoną koła.

_DSC8574.JPG

_DSC8576.JPG

_DSC8577.JPG

_DSC8581.JPG

Jutro montaż całości i zakończenie projektu.

Podoba mi się, pokombinuj jeszcze delikatnie z brudzeniem, bo radziecki samolot w zimowym malowaniu czasu wojny do wyższa szkoła jazdy, fotki z dokumentacji pokazują, że to nie jest łatwa sprawa. Ale oczywiście lepiej mniej niż przesadzić, chociaż strefy za lufami kmów należy. Jeszcze jest 5 dni - dopieść Jaczka i będzie dobrze

To mój ostatni post na forum warsztatu i ostatnie zdjęcia z prac wykończeniowych.Model Jaka stoi już na kółkach,brak jeszcze owiewki i paru detali.

_DSC8582.JPG

_DSC8589.JPG_DSC8592.JPG

_DSC8593.JPG

_DSC8591.JPG

Dziękuje wszystkim odwiedzającym za zainteresowanie moim pierwszym warsztatem,za podpowiedzi i za uwagi podczas pracy nad Jakiem-zwłaszcza Mikołajowi za kibicowanie i cenne sugestie.

Jutro postaram się wystawić model w Galerii.

Zważ Mieszko, że maszyna po russki eto samochód . Ale prawda , ładnie to wyszło. Ja mojego skończę po czasie... Gratulacje Bartoszu

Bartoszu, to niezwykle miło zostać indywidualnie wyróżnionym na zakończenie tak ciekawego warsztatu. Mam nadzieję, że z końcówką detali pójdzie jak należy i pojawi się ważny gracz w galerii Open

Zważ Mieszko, że maszyna po russki eto samochód . Ale prawda , ładnie to wyszło. Ja mojego skończę po czasie... Gratulacje Bartoszu

No, a jak jest maszyna, pa ruski?