Skocz do zawartości

M1A1 Abrams 1/35 Dragon Irak 2004 (trójbarwne kamo)


reggy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Po półtoramiesięcznych ślimaczych pracach udało mi się ukończyć Abramsa i podstawkę doń wraz z figurkami. Przyznam, że jest to dopiero mój drugi zestaw figurek jakie wykonałem. Podobnie jest to moja druga podstawka.

Tutaj jest wątek warsztatowy: KLIK

Zapraszam do komentowania.

P6080071.JPG

P6080075.JPG

P6080077.JPG

P6080078.JPG

P6080080.JPG

P6080083.JPG

P6080084.JPG

P6080087.JPG

P6080088.JPG

P6080090.JPG

P6080091.JPG

P6080093.JPG

P6080095.JPG

P6080097.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, chłopaczki trochę spiekli raczka Tak przy okazji, po kliknięciu w którąś fotkę zostaniecie przeniesieni do galerii, gdzie po kliknięciu w lupkę można oglądać fotki w rozdzielczości 1600x1200, na których pięknie widać wszystkie niedociągnięcia:P :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modeli bardzo ładny, widać że miał doczynienia z pustynnym klimatem. Tylko te figurki mają chyba troche inny wzór munduru niż w orginale, ale całe szczęście że czołgiści nie używają ACU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kartony rozumiem, że z kartonu? Bo wyglądają bardzo fajnie.

Tak, kartony są cienkiego papieru:) Był w zestawie do wycięcia. Szkoda tylko, że linii po których trzeba ciąć nie było widać:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny Abrams Ci wyszedł.

Przyczepię się jedynie do tego, że anteny trochę za krótkie są.

Jeśli chcesz to możesz wrzucić na niego jeszcze kilka kartonów, ściągniętych z poniższych linków:

http://w13.easy-share.com/1118209.html

http://www.theweecorner.com/index.php?option=com_docman&task=doc_details&gid=7&Itemid=37

 

Co do malowania oczu figurek, to ja korzystam ze sposobu pokazanego tutaj:

http://www.old.modelarstwo.org.pl/figurki/technika/malowanie_twarz/index.html

 

A teraz czekam na Twoje następne współczesne pojazdy, bo idzie Ci to bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za pozytywną reakcję . Dzięki Tomek za linki ze skrzynkami! Zaraz dorobię parę, zmodyfikuję anteny na dłuższe i bardziej cienkie. Wczoraj bawiłem się pigmentami z aero i Abrams troszkę dostał. Jest jeszcze ciut bardziej pustynny:) Zarzucę fotkami w najbliższym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonanie profesionalne, ale powiedz z czego robiłeś piasek to gips czy sproszkowany nikl?

Nic z tych rzeczy:) To bułka tarta Sama w sobie ma odpowiedni kolor, świetnie trzyma się na wikol i doskonale maluje i was:bip:e. Naprawdę polecam. Czekam na słońce żeby wrzucić nowe fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reggy najbardziej co mi się podoba w tym modelu to, ospszęt i kartoniki z czego robiłeś, lub były w jakimś zestawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abrams mi się podoba, z bambetlami niezła sprawa - widać, że chłopaki przeszli na nową dietę bananową pepsiczanka też jest ok

figurki podobają mi się mniej, ale... też kiedyś takie robiłem

całość sprawia miłe wrażenie

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonanie profesionalne, ale powiedz z czego robiłeś piasek to gips czy sproszkowany nikl?

Nic z tych rzeczy:) To bułka tarta Sama w sobie ma odpowiedni kolor, świetnie trzyma się na wikol i doskonale maluje i was:bip:e. Naprawdę polecam. Czekam na słońce żeby wrzucić nowe fotki.

 

Fajnie , ale coś więcej mozesz powiedzieć o bułce tartej. Jka dokładnie to robiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis robienia dio

-znalazłem ramkę;

-po bokach ramki uformowałem nierówności z zaprawy gipsowej (czekałem aż wyschnie);

-po środku wkleiłem jako asfalt papier ścierny 360;

-górki z zaprawy posmarowałem wikolem prosto z tubki;

-posypałem wszystko obficie bułką tartą (zwykłą, do kupienia w markecie, można ewentualnie przesitkować ją jeżeli potrzebujemy drobniejszej);

-podociskiwałem bułkę;

-odczekałem parę godzin i pozbyłem się tego, co nie związało;

-z aerografu bawiłem się różnymi odcieniami brązów piaskowych, trochę pigmentów na terpentynie również poszło;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.