Jump to content
jack Aubrey

LE SUPERBE heller 1:150

Recommended Posts

No skoro pamiętasz,wiesz gizmo1986 to akurat tyle ile trzeba bo są tacy co to na chybił trafił walą rozwinięcie skrótu .Pozdrawiam i czekam na ciąg dalszy.USS SILVERSIDES też niezła robota!

No skoro pamiętasz,wiesz gizmo1986 to akurat tyle ile trzeba bo są tacy co to na chybił trafił walą rozwinięcie skrótu .Pozdrawiam i czekam na ciąg dalszy.USS SILVERSIDES też niezła robota!

Spokojnie, jak skończę t-62 to biorę się dalej za łajbę

No i coś jakby strajk stoczniowy? To już wtedy mieli związki zawodowe? Może jakiś mały postęp w pracach? No chyba ze totalne wakacje dla nabrania sił, przy dalszym plątaniu linek.pozdrawiam!

Dokładnie.Nabieram siły na dalszą walkę.We Wrześniu zamierzam uruchomić stocznie.Jakoś w sezonie dawców organów się nie chce...Pozdrawiam

No to gromadzę słone paluszki,browarek i czekam do września .Wygmerałem mojego le glorieux ,no nieźle go przykurzyło,ale warstwa nie jest gruba . .

No i mamy wrzesień ,jesień.... .Prace stoczniowe ruszają.... .Relacja się rozwija . Wiem jak będę zbyt namolny to . Ale pozdrawiam i oczekuję z niecierpliwością bo to niebywała rzadkość okręcik żaglowy.

Nie gadaj, tego się nie zapomina Działaj, działaj, na chwałę dawno minionym czasom

Dobrze mówi Forest dać mu ! Tak niespotykany temat ,toć to trzeba ciągnąć dalej ! Wkoło "stalowe" kadłuby a tu rodzynek "drewniano-żaglowy" !, no i mistrzowskie wykonanie!

Brak natchnienia, na razie tak to sobie tłumaczę , powiedzieć by można połowa września, ludek forumowy czeka na kaganek oświaty w dziedzinie "plątania nitek" ,a tu jeden znawca tej trudnej sztuki , unika tematu!

Wreszcie wystartowałem,marsy z jufersami gotowe do montażu.Zamierzam systematycznie pracować nad modelem-mam nadzieje że dam radę czasowo.W weekend dam zdjęcia.Pozdrawiam

NOOOO!!!! nareszcie ruszyło! . Na sobotę słone paluchy , ze trzy paczki , coś do popicia i od rana radocha!

A fuj!!! Ktoś tu coś obiecywał!!! Szkoda że nie zaznaczył iż chodzi o weekend anno domini 2015!

Tak wiem,miałem dać zdjęcia wcześniej ale budowa modelu tak mnie wciągała że za każdym razem traciłem poczucie czasu.Dzisiaj przy Superbie nic nie robię i oto fotki.Zamontowałem dzwig i podwięzia wantowe pierwszego ''piętra''.Związałem linki do want,następny krok to ich montaż,mam nadzieje że dam radę w tydzień.Następne fotki dam już z nimi.Mam nadzieje ze się podoba.Pozdrawiam...Acha fotograf ze mnie żaden.

a70edceed489a1f0med.jpg

b0b5d63228ca5baamed.jpg

ef3fe1aef191b91cmed.jpg

31b918afc1ff1739med.jpg

2646dfe0a49d4c4dmed.jpg

673188cabfea2cecmed.jpg

de0ca79c27fddae1med.jpg

3be331e4375cedc6med.jpg

Tyle dni minęło i wena twórcza opuściła? A może w stoczni ktoś ogień zaprószył!?

Ktoś tu żałuje doznań estetycznych nie tylko mnie

Witam po krótkiej przerwie.Przepraszam Pawlik że nie dawałem znaku życia.Model wyciągłem z szafy 2 tygodnie temu i doszłem do wniosku że fajnie by go było skończyć.Mam nadzieje że za tym podejściem mi sie uda.Postęp mały ale zawsze warto pokazać.Taka mała odskocznia od ''żelaztwa'' IMG_0987_zpsb486daf6.jpgIMG_0986_zps7d44b80f.jpgIMG_0981_zps4e0029eb.jpgpojemniki na hamaki przyłożone na suchoIMG_0980_zpsd1c9b75d.jpgIMG_0978_zps4c30a7e2.jpgIMG_0976_zps349f7c8f.jpgIMG_0974_zps0ed92d8b.jpg

A cóż z tego że mało. Ale miodek na moje serce! Niedługo chciałbym ruszyć z moim badenkiem , albo chociaż żaglowcem . Pozdrawiam!

Witam

Co do olinowania żaglowców to obowiązkowa lektura " Rigging Period ship models " W internecie łatwo znaleźć a naprawdę sporo ułatwi życie , wiem bo sam juz dłubie przy swoim żaglowcu 3 rok ;) ( to mój pierwszy i drewniany) jeśli to coś pomoże to moja relacja na innym forum wprawdzie

http://www.modelarstworadom.fora.pl/relacje-z-budowy,19/santisima-trinidad-1-90,476.html - zestaw ale trochę rzeczy pozmieniałem.

PS

Z czego te zielonkawe siateczki na śródokręciu ?

Życzę ci Pawlik szybkiego powrotu do modelowania.A co do zielonych siateczek to pochodzą z podbieraka na ryby.Znalazłem je przy okazji porządków i sobie ''pożyczyłem'',oczywiści trza je pomalować.Gruby 0606 widzę że przymierzasz się do GLORIEUXa,jest to bliżniak SUPERBa.Modelik ok tylko fatalne spasowanie kadłub-pokłady.SANTISIMA bardzo fajna,nie ukrywam że chciałem kupić całą serie,ale te pieniądze...Następna relacja po ukończeniu wyblinek.Tym razem nie odpuszczam.Pozdrawiam

Wpis do dziennika pokładowego:na horyzoncie zaobserwowano Tartana-korsarza który będzie towarzyszył Superbowi...na podstawce.Szczerze do wczoraj nie wiedziałem o jego istnieniu,choć parę razy myślałem sobie że fajnie by było gdyby było coś małego,delikatnego co by dopełniło mojego 74-o działowca. Prawie wpadłem w euforie.JUŻ ZAMÓWIONY

corsair_zps9bd67d2e.jpg

He! No piękna sprawa.To też będzie coś miodzio! Jednak nie ma to jak żagle! Pozdrowionka!

GLORIEUXa jednego sprzedałem a później kupiłem drugiego za 100 nowego prosto z fabryki bo jeszcze w folii a co do Santisimy to teraz mozna ja kupic za 1/3 ceny albo i taniej na allegro ale sporo do poprawy jest.