Jump to content

Recommended Posts

Witam wszystkich !

Ostatnio dostałem model Rosyjskiego czołgu KV-1 ,firmy Hobby Boss w skali 1/48.

Dokupiłem do niego lufę firmy Aber (na zdjęciu po prawej) i blachy firmy nie wiem jakiej (też na zdjęciu), bo opakowanie wyrzuciłem. Kalki wziąłem z pudełka.

4f9173fa9bc2d5f7med.jpg

Wnętrze pudełka:

8d3e3605e50b789bmed.jpg

Jak narazie model dobrze się składa, a budowę zacząłem wczoraj wieczorem.

15b4855fdf1fca19med.jpg

63a710bcb7e1694bmed.jpg

Jego jedynym minusem jest to, że niektóre elementy nie pasują do siebie i trzeba używac szpachli.

3372084abfc6d724med.jpg

251f0528551c87demed.jpg

Mam nadzieję, że się uda coś z niego zrobic.

Pozdrawiam Michał.

A co do zdjęc to czegoś nie widac czy chodzi o ostrośc ?

Ja stawiam na ostrość i tło... kup sobie bristol np. biały/czarny/niebieski i popracuj nad jakością zdjęć

Jego jedynym minusem jest to, że niektóre elementy nie pasują do siebie i trzeba używac szpachli.

A to dziwne. Ja przy swoich KW z Hobby Bossa użyłem naprawdę mikroskopijne ilości szpachli. Tej wersji co prawda jeszcze nie robiłem ale części we wszystkich KW z Hobby Bossa są te same.

Zwróć uwagę na wizjer kierowcy, bywa, że otwór jest znacznie większy niż osłona. Tak było u mnie.

DSC02421.JPG

Patrząc po zdjęciach wygląda, że u ciebie jest tak samo.

Wloty powietrza powinny byś wypukłe na 100%. Tu masz dużo fotek http://www.primeportal.net/tanks/dmitry_kiyatkin/kv-1/index.php?Page=1

Będę zaglądał często.

Pozdrawiam

A to dziwne. Ja przy swoich KW z Hobby Bossa użyłem naprawdę mikroskopijne ilości szpachli. Tej wersji co prawda jeszcze nie robiłem ale części we wszystkich KW z Hobby Bossa są te same.

Zwróć uwagę na wizjer kierowcy, bywa, że otwór jest znacznie większy niż osłona. Tak było u mnie.

DSC02421.JPG

Patrząc po zdjęciach wygląda, że u ciebie jest tak samo.

Wizjer jest ok. ,ale boki trochę gorzej.

Dokleiłem parę części i wyszło coś takiego

fc66eb053bd89343med.jpg

Spróbowałem "wypuknąc" wloty powietrz.

313aaec05bb83945med.jpg

c4fc49f9add20426med.jpg

Na tym zdjęciu chciałem pokazac wizjer kierowcy użytkownikowi Markuz (chyba wyszedł dobrze).

42c78184f6d3bd14med.jpg

Jutro biorę się za koła i morze spróbuję coś pomalowac, jeśli aerograf będzie posłuszny.

Pozdrawiam.