Jump to content
scaniul35

Moja kolekcja

Recommended Posts

a bo miejscami widać smugi - ruchy pedzla.

ale i tak mi sie podoba, sam bym sie na pedzel nie zdecydował...

Będą następne ale teraz pracuję i nie mam czasu. Poza tematem dodam że wszystkie modele jakie malowałem były malowane pędzlem.

Żebyś nie powiedział, że malowałeś pędzlem to pewnie bym nawet tego nie dostrzegł. Bardzo fajna kolekcja szkoda tylko że na tej żółtej Scanii nie ma żadnych śladów eksploatacji.

Co to za albumy w tle ?

Te albumy przedstawiają Scanie z całej europy. Masz tu link do drugiej części.

Czy ktoś się orientuje gdzie można taką farbkę kupić ile kosztuje i z jakiej jest firmy?

dsc00378b.jpg

dsc00366g.jpg

dsc00373j.jpg

dsc00374ieg.jpg

Dzięki za info ale potrzebuję farbki do pędzelka.

Dzięki za info ale potrzebuję farbki do pędzelka.

Farbkami i pedzelkiem nie uzyskasz takiego efektu, chyba ze masz co innego na mysli.

To ja odgrzeję trochę temat Jakich farbek używałeś emalie czy akryle no i jakiej firmy ?

Widoczne łączenia na elementach chromowanych, światła na błotnikach wyglądają jakby były przechylone, lewy filtr też wygląda na przechylony. Koła niepomalowane. Reszta wydaje się być akceptowalna, jak na model z pudła. Zdjęcia to znowu tragedia.

Ja bym go na Twoim miejscu odrobine podciagnal pod N-L Style

Poza tym nie jest idealny tak jak napisal copycat ale ogolnie robi fajne wrazenie

Witam.

Bardzo ładniutki . Jak się budowało ?

Dzięki budowało się długo i jestem zadowolony z efektu.

Widoczne łączenia na elementach chromowanych, światła na błotnikach wyglądają jakby były przechylone, lewy filtr też wygląda na przechylony. Koła niepomalowane. Reszta wydaje się być akceptowalna, jak na model z pudła. Zdjęcia to znowu tragedia.

Starałem się skleić model jak najlepiej jeżeli coś odstaje to kup ten model i sklej następnie porównaj. Zdjęcia do bani ale to kwestia czasu. Pracuję od 6.00 do 18.00 więc nie mam czasu na ustawianie odpowiedniego oświetlenia lub budowania namiotu z tłem. Nie jestem na forum długo i nie znam tu wszystkich ale twój post przypomina mi post pięciolatka. Jeżeli uważasz że skleiłem model krzywo to powinieneś zobaczyć to http://www.mojehobby.pl/zdjecia/7/7/9/1616_rd.jpg

Dobrze przyjmujesz krytykę. Nawet nie warto tego komentować.

A co do przykładu jaki podałeś, to ja jednak wolę dorównywać np. do takich modeli:

KIT19991013.jpg

Nie staram się sklejać modeli w ten sposób. Mam na myśli zabrudzenia itp.

Witam. Fotki nowości.

DSCF2951.jpg DSCF2950.jpg DSCF2952.jpg DSCF2953.jpg

Przepraszam forumowych krytyków za jakość zdjęć ale nie mam czasu na robienie lepszych. Jak pisałem modele chcę sklejać równo i nie chce brudzić.

Krytyków to chyba o mnie. Model wygląda nieźle, biorąc pod uwagę, że od poprzedniej galerii minął tylko miesiąc, to tempo sklejania jednak ogromne. Co oznacza, że czas masz, a i umiejętności Ci nie brakuje. Jednak warto poświęcić 2 minuty na zrobienie lepszych zdjęć, bo jakie opinie chciałbyś dostać za czarną rozmazaną plamę.

Jeśli na pokazanym przeze mnie DAFie widzisz tylko brud, to trudno. Mocno się nie rozumiemy, przynajmniej w tej sprawie.

Robię zdjęcia zabytkowym aparatem cyfrowym 3,2 mpx i, choć nie są w żaden sposób profesjonalne, to jednak dojrzeć coś się da. Jak nie masz czasu na przygotowanie jakiegoś kącika na sesje - spróbuj gdzieś przy oknie (może parapet), przy dobrym świetle dziennym i żeby było za plecami (mi krytyka copycata bardzo się przydała w tej kwestii, i nie tylko;D). Polecam również jakiś "statyw" np. z deski do prasowania albo puszki, cokolwiek byłe by podeprzeć aparat. Robisz modele z górnej półki. Osobiście chciałbym sobie pooglądać gotowe kolosy w Twoim wykonaniu, ale nie bardo jest jak. Z tego co widać, to model poprawnie (chyba) złożony. Jak nie masz czasu w tygodniu, żeby pstrykać foty to może weekendy?

pzdr.

To ja nie mam czasu ich oglądać (co to wyścig)

Nie staram się sklejać modeli w ten sposób. Mam na myśli zabrudzenia itp.

Nie przejmuj się copycat--em , on ma w genach brud,syf i rdzę na swoich ciężarówkach. Już tak ma