Jump to content

Recommended Posts

Witam wszystkich, mój pierwszy temat więc proszę o wyrozumiałość. Wracam do modelarstwa po prawie 12 letniej przerwie, i noszę się z zamiarem zakupu kompresorka. Jednak jak popatrzyłem na ceny to doszedłem do wniosku, iż chyba na jakiś czas spasuję. Jednak wpadł mi do głowy jeszcze inny pomysł. Posiadam kompresor duży warsztatowy-olejowy i małą butlę do gazu. Taką turystyczną chyba 3 kilogramową. I tu moje pytanko: orientuje się ktoś do jakiej wartości bezpiecznej można nabić taką butlę ?

Link to post
Share on other sites
Na butli powinno być napisane jakie ciśnienie wytrzymuje.

z tego co wyczytałem to max 25 bar...

 

A ten kompresor to masz z butlą? Jeżeli tak to podłącz aerograf bezpośrednio pod niego.

już o tym myślałem ale mieszkam na I piętrze, więc mały problem by był

 

Za to wpadł mi do głowy jeszcze jeden pomysł. Kolega-sąsiad zajmuje się spawalnictwem i uzywa butli 10kg do co2.

Koszt nabicia butli mieści się w granicach 25-30 pln, a ciśnienie jakim nabijają to 50 bar. Zostaje tylko kwestia odpowiedniego doboru zaworu z manometrem i po zawodach

Zostanę chyba przy tej wersji, fakt faktem troszkę to będzie ważyło, ale przy takim zapasie raczej nie często będę musiał to targać.

Link to post
Share on other sites

Trochę teoretyzuję, ale wydaje mi się, że nie warto pchać się w takie wątpliwe interesy. Jeśli dobrze chcesz malować musisz mieć STAŁE, regulowane ciśnienie i niezależną regulację wydatku powietrza. Przez słowo STAŁE rozumiem, że jak ustawisz 1,6 to masz mieć 1,6, a nie wahania od 1,2 do 2,0.

Duży reduktor wytrzymujący 50 bar Ci tego nie załatwi, więc zabawa w rozbudowę systemu redukcji ciśnienia i wydatku powietrza.

Poza tym malując aero ciągle do czegoś brakuje mi trzeciej ręki. Tobie będzie potrzebna czwarta do systematycznych podkręceń na zaworach.

Na prowizorkę wybrałbym dętke samochodową, a jeśli nie masz forsy na kompresor, to spróbowałbym zrobić z agregatu po lodówce. U kolegi w modelarni widziałem kilka sztuk takich i sprawują się lepiej niż mój MAR3000.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.