Skocz do zawartości

Peterbilt 353 "Western Life" Revell - mój pierwszy model !


maciol

Rekomendowane odpowiedzi

Nie rozumiem do końca, jak przejade papierem ściernym po miejscu łączenia to co się stanie? I co to są "kity" ? [5 linijka 4 słowo]

Podkłady w spray'u i na to farba w spray'u, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsca łączenia po to się szlifuje, aby uzyskać gładką powierzchnię. Po to żeby było realistyczniej.

Podkład w sprayu to podkład w sprayu:P To taki podkład jak z puszki, tyle że w sprayu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem do końca, jak przejade papierem ściernym po miejscu łączenia to co się stanie

 

Zacznie banglać deszcz na północny kraju , a sąsiadowi ujdzie powietrze z dętki w rowerze.

 

Szkoda , że u dzisiejszej młodzieży nie wykształca się organ zwany mózgiem ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko sie spytałem, jaki będzie efekt,

przepraszam, że nie wiem wszystkiego -.-

 

Nie mart się takimi frajerami, co nic na forum nie pokazali. Szpachlą każde lączenie wypełnisz, np. łączenia baku, potem reszte szpachli szlifujesz papierem ściernym. Zacznij malować sprayami napewno efekt będze lepszy. Pooglądaj relacje, poradniki, i inne warsztaty na forum. Zrozumiesz co do czego co czym i kiedy szlifować, polerować, czyścić sklejać itd. Wtedy będzie większa satisfakcja. wszystkie wystające niepotrzebne nadlewki także musisz zeszlifować. Życze wieluuu wieluu lepszych modeli, i nie czytaj takich głupot jak wcześniej tylko idz i klej, kup następny i idź z postępem. Powodzenia. Jak coś to pisz. Załóż warsztat sklej np. rame i wstaw fotki, my ci napiszemy co musisz robić, i dasz rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , tak , trzeba pogłaskać po głowie i obronić . Po co młodzi ludzie maja myśleć ...

 

Do robienia otworków służą wiertła , do wbijania gwoździ młotek , do piłowania piłka , samochód do jeżdżenia itp . Nie musisz wytężać głowy , pytaj o wszystko , nie ma co się przemęczać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i na tym proponuje zakończyć tą rozmowe nie chcesz nie musisz pomagać. Dobrze że ty odrazu wiedzialeś jak i gdzie szpachlować i jak potem czyścić i że jesteś super gość (wnioskuje po nicku) i że budowałeś takie super modele jak teraz(jak sie domyślał bo nic nie pokazałeś). Koniec Off-topa może.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak napisał kolega Sandi, Nie przejmuj się tego typu krytyką. Przecież nikt nie rodzi się genialny. Jak czegoś nie wiesz, pytaj na forum, bo przecież od tego jest- żeby pomagać, dzielić się doświadczeniem, a nie od razu kogoś gnoić, bo czegoś nie wie. Najważniejsze, to żebyś się nie spieszył.

W tedy na pewno efekt będzie lepszy, a i satysfakcja z takiego modelu dużo większa. Na razie życzę ci cierpliwości, wytrwałości i powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde chłopak zaczyna modelowanie to po co się go czepiasz? Początkujący jest to nie wie co i jak. Ty wiedziałeś odrazu może co i jak co? Wyjdz i nie wracaj najlepiej, bo szkoda żebyś śmietnik robił swoimi idiotycznymi postami.

 

A co do papierów. To jeśli pomalowałeś już część to tak farba zejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dzięki chłopaki. Jak coś jeszcze skleję dam foty.

Musisz zawsze trzymać się jakiegoś planu-- kolejności budowy.

1. Wycinasz części z ramek

2. Szlifujesz miejsca po odciętych ramkach ( pilniczek, papier ścierny)

3, Składasz sobie podzespół na sucho ( łapiesz na taśmę , bądż gumką recepturką) ---- na tym etapie już będziesz widział jak części pasują do siebie, i czy będziesz chciał coś przerobić albo poprawić.

4. Sklejasz element i czekasz aż klej wyschnie

5 Teraz już widzisz że powstał tzw. szew który musisz oszlifować i ew. położyć w te miejsca szpachlę --- najlepiej zrobić to jakimś patyczkiem ściętym na płasko na końcu

6 Szpachla wyschła więc możesz śmiało zabrać się za oszlifowanie papierem ściernym tzw. wodnym ( do dostania w każdym sklepie z lakierami samochodowymi)

7. Jeśli masz już gładką i równą powierzchnię po szlifowaniu możesz spokojnie psiknąć gotowy podzespół matowym podkładem. Nie za grubo, lepiej dać 2-3 cienkie warstewki

8 Jak już będzie suche wybierasz sobie kolor ---- w przypadku motoru to powinien on mieć kolor taki jaki miał lub ma oryginał

 

I tak robisz z każdym podzespołem.

Do szpachlowania dobrze jest posiadać takie dentystyczne szpeje , można to kupić w sklepach z zaopatrzeniem stomatologicznym albo pogadać ze znajomym dentystą - czasami odnawiają sobie sprzęt i stare mają na zbyciu

 

v2011123112354649618134.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , tak , trzeba pogłaskać po głowie i obronić . Po co młodzi ludzie maja myśleć ...

 

Do robienia otworków służą wiertła , do wbijania gwoździ młotek , do piłowania piłka , samochód do jeżdżenia itp . Nie musisz wytężać głowy , pytaj o wszystko , nie ma co się przemęczać .

Stary jak on będzie miał prowadzić autobus pełen ludzi , czy obsługiwać skomplikowaną maszynę to będzie musiał użyć swojej głowy, tam nie będzie miał nauczycieli. Na to ma jeszcze czas. Chłopak robi swój pierwszy w życiu model , ma prawo nie wiedzieć. A my jesteśmy tu po to aby mu pomóc a nie od razu go zgnoić. Więc hamuj z takimi " mądrościami" Jeśli masz coś konkretnego do zaoferowania to dawaj , jeśli nie to zamknij twarz . Nie musisz oglądać . Chętnie obejrzę coś z Twojej produkcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co to są "kity" ? [5 linijka 4 słowo]

 

No nie jest to bynajmniej ten kit co sie kiedys stosowalo w oknach . "Kit" albo inaczej " Plastic Model Kit" - to zangielszczona wersja okreslenia "plastikowy model do sklejania", to jest to co mialem na mysli w moim poscie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mniej więcej tak robie

A co do tej szpachli - kupię przy najbliższej okazji, dziś Sylwester więc już mogę nie zdążyć, ale dopiero 13 więc zobaczę.

A te narzędzia - moja mama jest technikiem dentystycznym (czyli robi protezy zębów, sztuczne szczęki :D) więc mam już od niej pęsety a takie cuda tez pewnie ma

Jak moja rodzinka wróci z aparatem foto. to wstawie parę wczorajszych zdjęć - skleiłem tą kabinę w końcu całą, ale jeszcze jej nie połączyłem, bo:

 

a) tylna część ma dość duże szpary (będą na zdjęciach) i dopiero jak kupię tą magiczną szpachlę to je "załatam" ,

b) muszę jeszcze pomalować w paru miejscach, jak już zaszpachluję.

 

Jak myślicie, na tylej ściance powiesić jeszcze te kołpaki ()dla szpanu ), (będą na foto) czy te tablice rejestracyjne wystarczą?

 

Pozdrawiam i czekam na aparat :P

 

EDIT:

 

Dobra, oto są i zdjęcia:

 

Zaznaczyłem (czerwony) szpary, o których mówiłem. Niektóre z nich zamalowałem, ale inną farbą i niestety widać różnicę (kolorem zielonym - z reszta widać i te niezaznaczone)

Chciałem dokupić ten sam kolor farby w sklepie, ale Pani z modelarskiego chyba źle spojrzała na przelicznik na inną firme (z Revell na Humbroll) - farbą HUMBROL jest pomalaowana PODUSZKA na łóżku/leżance a kabina z zewnątrz jest (teoretycznie tą samą) ale Revell. Nie wiem czy to przelicznik jest źle zrobiony, czy to była pomyłka ludzka Ekspedientki.

Przy okazji kupowania szpachli zapytam się jej. (Tak na marginesie - jaką szpachlę polecacie? jakiej firmy? w tubce czy w słoiku czy coś innego?)

 

9. Na forum Modelwork.pl użytkownicy w postach wstawiają widoczne zdjęcia (o maksymalnym rozmiarze w poziomie 1024 pikseli) lub miniatury do zdjęć umieszczonych na stronach komercyjnych lub prywatnych. Fotografie nie spełniające tego wymogu, mogą być usunięte z forum bez ostrzeżenia.

EDIT:

 

Jeszcze zapomniałem - mam dorobioną jedną pułeczkę (doklejoną - z zestawu, nie robiłem jej sam :P) ale nie mam zdjęć

No i jeszcze pokrywę (dach) który też będę poprwaiał (malował jeszcze raz jak zdobędę odpowiednią farbę)

Te zdjęcia dodam przy następnej okazji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się uczyłem kiedyś Linuxa, to mi tak powiedziano, "są fora, tam się dowiem wszystkiego, ale podstawy to lepiej żebym samemu znalazł w helpach. Bo w przeciwnym razie to albo mnie zjadą, albo nic nie odpowiedzą". To nie pierwszy mocno początkujący temat, niektórym ponoszą nerwy. Wiedza jest, tylko trzeba chcieć jej poszukać. Nie każdemu chce się za każdym takim tematem od nowa pisać poradnik.

 

Jak to lubisz to klej dalej, z każdym nowym modelem mam nadzieję będzie lepiej. I czytaj porady, zanim coś zrobisz zobacz jak inni to robią. Tak żeby nie było kompromitujących pytań.

 

Widać ślady po pędzlu- zbyt gęsta farba, nakładana zbyt grubo.

Szpary- nie przymierzasz części przed sklejeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do spraw technicznych koledzy wyżej powiedzieli Ci chyba wszystko. Kołpaki wyrzuć z kabiny, ponieważ robisz model ciężarówki czyli jej odzwierciedlenie(nie zawsze konkretnego samochodu), ale chyba żaden kierowca nie wrzuci sobie na łóżko dwóch kołpaków....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawiasz za duże fotki (o ich jakości wolę nie pisać). Jak zrobisz mniejsze, lub nauczysz się wstawiać miniaturki, to daj znać mi lub (lepiej) moderatorowi działu i je podmienimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

Przepraszam, że tak późno, ale wcześniej nie miałem czasu, poza tym kończyłem model.

No właśnie - już go skończyłem, tak więc nie wstawiam tu żadnych fotek warsztatowych, bo nawet ich nie robiłem.

Jak znajdę czas to postaram się założyć nowy temat w Galerii i tam dodać kilka zdjęć skończonego modelu.

Ten może nie zachwyca, tak jak pisaliście, ale cieszę się z niego.

Powiem wam na razie tylko tyle, że zrezygnowałem z kalek typu "siedząca indianka" czy "polowanie indian" itp. oraz zmieniłem kolor lakieru - kupiłem spray tamyia kolor French Blue i model ma jednolitą barwę.

Poza tym raczej bez zmian.

Pozdrawiam,

maciol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.