Jump to content
jpl

[STANDARD] MISTERCRAFT RWD-8

Recommended Posts

Czas na galerię mojego modelu. Nie jest on specjalnie piękny, ale wyszedł mimo wszystko całkiem nieźle, jak na mnie i moje umiejętności.

 

OK, no to czas na zdjęcia:

 

 

21K.jpg

 

 

22K.jpg

 

 

23K.jpg

 

 

24K.jpg

 

 

25K.jpg

 

 

26K.jpg

 

 

27K.jpg

 

 

28K.jpg

 

 

30K.jpg

 

 

29K.jpg

.

Przepraszam, że nie wyszły najlepiej, ale nie jestem mistrzem w fotografowaniu małych obiektów, w sumie w fotografowaniu innych obiektów też nie.

No, to ten temat zakończony, ale pozwolę sobie wystartować jeszcze raz. Zupełnie innym modelem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gratuluję ukończenia modelu! Prezentuje się całkiem ładnie, tylko jak wspomniałeś, zdjęcia trochę słabe. Czekamy na następny warsztat, powodzenia!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam

 

Jak na Standarda i dośc krótki staż modelarski to wyszedł Ci całkiem niezły Erwudziak. Wygląda o niebo lepiej od poprzednich prac zaprezentowanych przez Ciebie na forum. Szczególna pochwała należy Ci się nieźle położony metalizer i dość schludnie wyglądające kalkomanie. Co prawda przydałaby się im jeszcze jedna warstwa bezbarwnego lakieru, ale teraz też nie wygląda to źle.

 

To co mi trochę nie pasuje, to dość gruba warstwa farby. Pomimo uzyskanej przez Ciebie w miarę gładkiej powierzchni, jest to widoczne szczególnie w okolicach detali. Widoczne są również drobne nierówności w przejściach kolorów i dziwne błyszczenie przy przejściu metalizer okapotowania-khaki kadłuba (czyżby retusz?).

 

Ogólnie model robi niezłe wrażenie. Robisz postępy. Oby tak dalej!

 

Pozdrawiam

Kornik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co do farby - była poprawiana już tyle razy, że uznałem, że bez sensu jest robić to kolejny raz, bo może być gorzej... to samo z metalizerem, te "błyszczenia" to faktycznie retusz Pactrą Polish Khaki, bo taśmy maskujące nie były do końca szczelne. Jak się to mówi, w "realu nie widać" - no, może prawie nie widać.

 

Dzięki za uwagi, teraz postaram się zdziałać coś jeszcze ładniejszego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wykonanie całkiem w porządku. Dopiero zaczynam przygodę z modelarstwem, ale w przyszłości chciałbym ułożyć właśnie model samolotu RWD 8.

Mam jeszcze jedną informację związaną z oryginałem tego samolotu - od jakiegoś czasu wiem o akcji rzeszowskiego WSK dotyczącego poszukiwań oryginalnych silników napędowych - jeden z nich wykorzystywany był dokładnie w tym modelu samolotu, jak zapewne wiecie to silnik PZInż. Junior. Akcja dotyczy również innego modelu - PZInż. Major, który napędzał m.in. RWD 13. Do '39 roku WSK wyprodukowało ich 50, natomiast pozostałe zakłady - 700. Warto udostępniać tę informację, bo odnalezienie tych silników byłoby ważnym wydarzeniem dla historii lotnictwa. Na facebooku powstało już wydarzenie dotyczące poszukiwań - https://www.facebook.com/events/933120186702046/.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.