Jump to content

Sd. Kfz. 186 Panzerjäger Tiger Ausf. B (Tamiya 1/35)

Recommended Posts

• Replies 97
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Do ubić używam farb vallejo. Maczam kawałek gąbki w farbie. Potem dość mocno wycieram gabkę aż zacznie zostawiać satysfakcjonujące ślady (ciężko wytłumaczyć ale zobaczysz jak będziesz robić.). Następnie dość delikatnie dotykam do powierzchni która ma być obita. Na koniec cienkim pędzlem tworzę większe obicia łącząc plamki powstałe przy etapie gąbkowania. Można zobaczyć na moim shermanie efekt.

Pamiętaj jeszcze przy gąbkowaniu żeby nie ciapać jak stęplem bo głupio to wygląda kiedy obok siebie znajduję się kilka obić w identycznym układzie jak od stępla.

Aha i co ważne, przy robieniu obić zawsze pod reką mam wacik nasączony wodą, jeśli jakaś rysa,obicie mi się nie spodoba to od razu zmywam wacikie. Trzeba się szybko decydować bo jak farba zaschnie to nie ma za bardzo szans na poprawkę. W twoim przypadku chyba pomalowałbym jeszcze raz wszystko na bazowy.

To wszystko zależy od tego czym ci wygodnie. Dwa ostatnie modele obijałem pędzelkiem, a poprzednie i pędzlem i gąbka. do wnętrza jednak lepsza chyba jest gąbka. Farbę masz za rzadką. Do robić używam Vallejo Brown Black German Camo czy jakoś tak. Daje fajne efekty. Ale trzeba samemu sobie ten kolor przetestowć.

Wydaje mi się (i to jest chyba najbardziej odpowiednie słowo) że raczej StG44 nikt by do środka nie pakował właśnie ze względu na jego wielkość. Bo przecież miejsca mało a wyjść z takim klamotem prze właz to też niezła sztuka.

Ładować go, czy raczej dać MP 40 (muszę nabyć zestaw...) zwany Schmeisserem, który był raczej częsciej spotykany w pojazdach opancerzonych?

Ładuj Mp-40 bo w przeciwieństwie do Stg, Empi był standardową bronią na wyposażeniu praktycznie każdego pojazdu pancernego.

Hmm...a nie lepiej bylo by zrobić model w malowaniu sPzJagAbt 512 ostatnm batalionie np.X7 Lt.Kubielki można znaleźć zdjęcia z każdej niemal strony(oprócz góry)Kwestia malowania podwozia a przynajmniej koła malowane Dunkelgelb natomiast wanna nie mam takiej pewności ,więc mogło i tak być.

Można to zrobić właśnie surfacerem tylko potem trzeba przejechać papierem na klocku całą powierzchnię płyty pancernej.

Właśnie powinna wyjść fajna struktura z wżerami.Tylko podczas wklepywania musisz wyczuć moment jak już będzie żelował i wtedy jescze raz poprawić krótko przyciętym pędzlem.

Możesz też wykorzystać szpachlę mr white putty rozcieńczoną leveling thinerem.Na koniec tylko taki sam zabieg z papierem na klocku.

Witam.

Jagtiger będzie w malowaniu wozu numer "131" z s.Pz.Jg.Abt. 653.

Sleepwalker jest mały problem. Malowanie wozu które chcesz wykonać dotyczy pojazdu późnej serii produkcyjnej a Ty budujesz pojazd wczesnej serii. tak więc malowanie nie pasuje.

Witam. Co do materiałów do "131" jest naprawdę tego niewiele. mam jeszcze coś takiego;

Jagdtiger-131.jpg

Praktycznie istnieją tylko zdjęcia zniszczonego pojazdu ze Schwetzingen. Co do wersji produkcyjnej to zwróciłem uwagę na zaczep do montażu MG42 na płycie silnika który był charakterystyczną cechą pojazdów późnej serii produkcyjnej.

Osobiście robię to tak- maluję dół wanny,następnie koła i gąsienice.Sklejam cały dół na gotowo. Łącznie z brudzeniem itp. Następnie doklejam osłony, maskuje układ jezdny i jadę dalej. Oczywiście nie jest to szablon do wszystkich modeli ale w rodzinie Tigerów sprawdza się znakomicie.