Jump to content
kubisz

Nowości i zapowiedzi TAMIYA

Recommended Posts

Jak prezentuje się od strony merytorycznej? Ktoś jest już posiadaczem tego zestawu?

Z obecnym M10 Academy wcale nie jest źle - ma poprawione błędy z tego co czytałem.

Achilles Academy/Italeri też nie jest tragiczny, a mam obawy, że modelem Tamki zajmą się księgowi i zrobią zlepek starych zestawów + parę nowych części.

Trzeba też by sprawdzić poprawność Tamkowego Achillesa w 1:48 bo całkiem możliwe, że go przeskalują...

Jakby Asuka powiedziała że wypuszcza M10/Achillesa to byłbym właściwie spokojny bo bazę mają świetną - wanna, podwozia do Shermana itd.

Nowy Easy 8 wypada naprawdę dobrze. Po obejrzeniu jego inboxu na SF spodziewam się że M10 będzie na podobnym poziomie.

AFV i Academy mają z tego co wiem sporo błędów, choćby z włazami. Tamiya w 48ce już niby tego błędu nie ma.

Tak więc jestem dobrej myśli. Mam nadzieje że to będzie kolejny udany niszczyciel po Nashornie i Su-76. Może jeden z załogantów będzie przypominał Obame =P

Na youtube pojawił się filmik z nowym M40 z Tamiyi. Działo samobieżne jest w 2 malowaniach z 51 roku z wojny w Korei jak się można domyśleć. Ramki wyglądają ładnie, jako dodatek jest 8 figurek i blaszka foto trawiona. Jest to nowy model całkowicie.

http://armorama.com/modules.php?op=modload&name=SquawkBox&file=index&req=viewtopic&topic_id=253042&page=1

Crusader to wzbogacony rebox Italeri, ale Valentine to całkiem nowy model. Osobiście uważam że to dosyć niespodziewane. Nie jest to pojazd zbyt popularny, a na rynku są już od jakiegoś czasu dostępne bardzo dobre Valentyny od Bronco i AFV, oraz trochę gorsze Miniartowe. Aczkolwiek Tamiya to Tamiya, na pewno będzie o wiele szybsza i przyjaźniejsza w montażu od konkurencji^^

Rzeczywiście dość dziwna decyzja Tamiyi z tą Valentine. Pojazd ważny dla wojsk UK, ale całkiem nieźle niedawno obstawiony przez inne firmy. Znając Tamiyę można się spodziewać, że Japończycy zrobią jednak model lepszy od dotychczasowych.

Crusader to wzbogacony rebox Italeri, ale Valentine to całkiem nowy model. Osobiście uważam że to dosyć niespodziewane. Nie jest to pojazd zbyt popularny, a na rynku są już od jakiegoś czasu dostępne bardzo dobre Valentyny od Bronco i AFV, oraz trochę gorsze Miniartowe. Aczkolwiek Tamiya to Tamiya, na pewno będzie o wiele szybsza i przyjaźniejsza w montażu od konkurencji^^

Valentine Bronco to "przepaki" MiniArtu wykorzystujące kadłub i zawieszenie - wzbogacone o nowe ramki (do Achera, Bishopa czy późnych wersji Valentyny). Mają więc te same błędy co Miniart.

Na szczęście dziś w moje ręce wpadła Tamiya W chwili wolnego czasu porównam ten model z Miniartem, bo niestety nie mam w domu AFV.

A może zrobiłbyś inbox wcześniej niż to porównanie?

In-boksy tego modelu są w sieci, np. tutaj -> http://www.1999.co.jp/eng/10453924

Ja szykuję się do analizy w stylu PMMS (przynajmniej w szczegółach...) -> https://www.perthmilitarymodelling.com/reviews/vehicles/valentine/valentine2.html

(przy okazji - o czym napisałem w osobnym poście w giełdzie - przydałyby mi się kalki do polskiego malowania i parę ogniw gąsienic AFV)

Niespodziewane nowości z Tamiyi. Podobno wszystko nowe formy, a nie przepaki.

35359 U.S. Medium Tank M4A3E8 Sherman "Easy Eight" Korean War

tam35359.jpg

35357 German Assault Pioneer Team & Goliath Set

tam35357.jpg

35356 British Self-Propelled Anti-Tank Gun Archer

tam35356.jpg

Ładnie odwzorowanym Goliatem bym nie pogardził.

Niespodziewane nowości z Tamiyi. Podobno wszystko nowe formy, a nie przepaki.

35359 U.S. Medium Tank M4A3E8 Sherman "Easy Eight" Korean War...

Raczej nie nowe formy, tylko kontynuacja własnego modelu nr 35346.

Niestety nie jest to przepak Tasca / Asuka nr 25175

U.S. Medium Tank M4A3E8 Sherman “Easy Eight” Korean War (35359)

Przewidywana data wydania przesunięta na początek 2018 roku.

http://www.armorama.com/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=27178&mode=thread&order=0

German Assault Pioneer Team & Goliath Set (35357)

Będzie zawierał dwa "Goliaty" i 3 figurki

http://www.armorama.com/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=27172&mode=thread&order=0

Pozdrawiam

Krzysztof