Skocz do zawartości

forma płatności PayPal


Alan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Może dość nie typowe pytanie, ale pewnie często koledzy modelarze zamawiający modele z zagranicy spotkali się z tą formą płatności jaką jest PayPal. I tu moje pytanie. Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak ten cały system PayPal działa, gdzie się to zakłada jak się tym posługuje, czy coś? Byłem 2 razy w banku i pracujący tam ludzie nie wiedzieli w ogóle co to jest lub mówili mi w mało zrozumiały sposób. Jako, że często zdarza się, że chcę kupić jakiś model a tu okazuje się ze nigdzie w polskich sklepach nie ma tego co chce, a za granicą oczywiście jest.. Co bardzo mnie irytuje.. .

Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wejść na stronę PayPalla, zarejestrować się i poprosić, żeby Ci przysłali kartę (za darmo) a potem doładować konto z konta bankowego albo poprosić o takową kartę np na stacji benzynowej jak BP. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.paypal.pl/pl trzeba się zarejestrować, następnie są dwie możliwości albo podpinasz swoją kartę kredytową (nie mylić z bankomatową) lub wpłacasz przelewem pieniądze na konto paypal. Wszystko jest po polsku więc chyba nie powinno być problemu. Jak zaczniesz działać i będziesz miał konkretne pytania to wal śmiało. Sam paypal działa na zasadzie dajesz im złotówki a oni płaca w walucie obsługiwanej przez sklep oczywiście pobierając prowizje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wejść na stronę PayPalla, zarejestrować się i poprosić, żeby Ci przysłali kartę (za darmo) a potem doładować konto z konta bankowego albo poprosić o takową kartę np na stacji benzynowej jak BP. Powodzenia!

 

 

To powinno stać się klasykiem

 

Nicpon zapomniał dodać najważniejszej rzeczy. Nie wszystkie karty kredytowe obsługują transakcje internetowe, więc musisz się dowiedzieć (przepraszam, spróbować dowiedzieć bo nie koniecznie będą znać odpowiedź) czy takowe transakcje obsługuje. Jednakże obecnie kiedy jest możliwość zasilania konta prosto z konta bankowego, jest to najlepsza forma. Co ważne, Paypal do przekazania pieniędzy potzrbuje tylko Twojego adresu email, i taki otrzymuje także odbiorca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A weryfikacja trwa tydzień. A podpiąć do paypal'a możesz kilka kont i kilka kart.To już od Ciebie zależy. Oni tylko zweryfikować to muszą Poślą Ci na konto dwa małe przelewy a ty musisz im to odesłać (postępujesz zgodnie z instrukcją na swoim koncie paypal.

Istnieje szereg alternatyw dla PayPal'a: Google Checkout, Paymate, OboPay, Neteller, CCNow, PayPay, DirecPay, AlertPay, Liberty Reserve, Strictpay, Perfectmoney, TrialPay. Europejskim konkurentem PayPal o zbliżonej funkcjonalności jest Moneybookers, natomiast polskim odpowiednikiem jest PayU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam

I może jedno małe ale. Nie kartę "KREDYTOWĄ" ale kartę płatniczą, w polskich bankach może jest kłopot bo nie każda karta obsługuje transakcję walutowe. Trzeba zapytać o możliwość płacenia przez paypal (powinni wpaść jaka karta i jakie konto do tego)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie miałem karty płatniczej, bankomatowej ani żadnej innej do prowadzenia i czynnego używania konta paypal.

PP ma opcję zażądaj zapłaty, podajesz swoje konto bankowe i ściąga Ci stamtąd coś jak płatności online lub płacę z allegro. natychmiast praktycznie masz kasę na PP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wtedy kiedy Tobie mają zapłacić, w drugą stronie musisz przecież skądś kasę skołować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Ja dodam tylko od siebie (nie jest to reklama) do paypal swietnie sprawdzaja sie karty do platnosci w necie take, jak wirtualna karta mBank. Jest to karta przedplacona, ktora zasilasz ze swojego konta. Jak masz na niej kase to jest widoczna, jako kredytowa, jak jest pusta to z tym numerem karty nic nikt nie zrobi - jakby karty nie bylo. Z paypal trzeba uwazac na platnosci bo niektore uslugi sa cykliczne z zalozenia i bedzie sciagalo kase do czasu, kiedy tego nie wylaczysz. Wiec wazne jest zeby czytac maile z potwierdzeniem transakcji z pp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.