Jump to content
Kuglaty

Prośba o pomoc

Recommended Posts

Witam!

Jestem wolontariuszem w Domu Dziecka w Długiem, chciałem wstawić tego typu ogłoszenie na forum z prośbą o pomoc rzeczową dla moich wychowanków. Chciałbym zapewnić im należycie i pożytecznie spędzony czas wolny, w którym będą mieli możliwość rozwijania swoich zainteresowań i odkrywać uzdolnienia, a przy tym jednocześnie będą mogli ćwiczyć koncentracje i cierpliwość. Jednakże, aby to uczynić musze zająć je czymś, co mogłoby nawet pozostać ich hobby i zamiłowaniem na dłużej. Po rozmowie z wychowankami oraz Panią Dyrektor placówki doszedłem do wniosku, że zajęcia z modelarstwa byłyby dla nich najlepszym zajęciem. W szczególności, iż w dzisiejszych czasach młodzież odbiega od tego typu form spędzania wolnego czasu i zamiłowań, uciekając się jedynie do wirtualnego świata Internetu. W związku z tym jak już wcześniej napisałem zwracam się do Was drodzy Forumowicze z prośbą o pomoc w dowolnej formie. Dzięki takowej pomocy wraz z moimi wychowankami będę miał możliwość zorganizowania warsztatów modelarskich. Potrzebne są nam wszelkiego rodzaju materiały (farby narzędzia, modele, pędzle, etc.) , gdyż sami nie jesteśmy w stanie zakupić wszystkich ze względu na ograniczony budżet placówki. Pod tym Linkiem znajduje się strona do placówki http://www.ddzdlugie.pl

Wychowawczni z ww. placówki zwróciła się w tej Kwestii do kilku liczących się na rynku Polskim producentów i dystrybutorów lecz z marnym skutkiem. Cała nadzieja na uruchomienie tej modelarni jest w Waszych rękach.

Proszę o odpowiedź w tej sprawie.

PS. Jeżeli wstawiłem wiadomość w nieodpowiednim dziale, proszę o Admina o przeniesienie w odpowiednie miejsce.

Pozdrawiam

Mogę z jeden albo dwa modele oddać dla dzieciaków

Mogę z jeden albo dwa modele oddać dla dzieciaków

Dzięki ogromne za wsparcie inicjatywy. Każde ostrze skalpela jest na wagę złota ;)

Jeżeli nadal Chcesz wesprzeć akcję "modelarnia" Proszę o wysyłanie "darów" na adres

P. Agata Janas

Dom Dziecka im. Janusza Korczaka w Długiem

Długie 9

38 - 460 Jedlicze

Jeszcze raz dziękuję i mam nadzieję, że dołączą kolejni darczyńcy, biorąc przykład z takich osób jak Ty.

Pozdrawiam

Paweł J.

Podejrzewam, że przydałyby się też narzędzia.

42b403a2888e52434biw018c1i41.jpg

Cążki, nożyki?

Jasne, że tak każda kropla farby/kleju i wszelkie akcesoria są mile widziane, czym kto dysponuje i ma na zbyciu, lub poprostu chce wspomóc naszą akcję.

Kiedyś drukowałem darmowe modele z internetu - oczywiście te darmowe legalne - karton też będziecie sklejać? Jeżeli je znajdę i będziecie chcieli to mogę wysłać. Ale nie obiecuję bo nie wiem czy jeszcze mam i w jakim są stanie.

Kiedyś drukowałem darmowe modele z internetu - oczywiście te darmowe legalne - karton też będziecie sklejać? Jeżeli je znajdę i będziecie chcieli to mogę wysłać. Ale nie obiecuję bo nie wiem czy jeszcze mam i w jakim są stanie.

Jeżeli znajdziesz i możesz podesłać takie modele to napewno się przydadzą. Dziękuję

Znalazłem, kilka modeli mam już zaczętych więc te będzie wstyd wysyłać. Tylko tak jak mówię, są to wydruki z internetu - chodzi o modele z Paperkraft.net.

A powiedz mi jak u was z tym 1% podatku, który można na was przekazać?

Znalazłem, kilka modeli mam już zaczętych więc te będzie wstyd wysyłać. Tylko tak jak mówię, są to wydruki z internetu - chodzi o modele z Paperkraft.net.

A powiedz mi jak u was z tym 1% podatku, który można na was przekazać?

Z darowizną 1% na Dom Dziecka nie orientuję się, jednak moja małżonka sugeruje aby przekazać te pieniążki dla tego dziecka:

http://smyki.pl/domeny/smyki.pl/wojtuslabaj/index.php?

Dzięki wsparciu naszej inicjatywy przez sklepy modelarskie: Hobby-Model oraz Moje Hobby, powoli zaczynamy gromadzić niezbędne materiały do utworzenia modelarni. Jednakże w dalszym ciągu brakuje kilku modeli, narzędzi i chemii modelarskiej...

Pozdrawiam

Paweł J.

Mam kilka starych modelarzy, podeśle. Może trochę jakiś gratów do sklejania też się znajdzie. Ale stawiam warunek: mianowicie wkleisz zdjęcie uśmiechniętych gęb sklejających dzieciaków jak już rozruszasz te warsztaty

Mam kilka starych modelarzy, podeśle. Może trochę jakiś gratów do sklejania też się znajdzie. Ale stawiam warunek: mianowicie wkleisz zdjęcie uśmiechniętych gęb sklejających dzieciaków jak już rozruszasz te warsztaty

Taki miałem też zamiar ;) Obiecuję - jeśli nie w tym temacie, to na pewno zdjęcia z warsztatów znajdą się na stronie Domu Dziecka.

Pozdrawiam

Witaj.

Niestety nie znam twojego imienia, ale nie jest to ważne. Twoja prośba zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Jako że wiem jak kosztowne jest to hobby nie dziwi mnie iż dom dziecka nie jest w stanie zaopatrzyć w pełni modelarni. Mam dwuletnią córeczkę i razem z żoną staramy się jej zapewnić wszystko co jest jej potrzebne. Czasami spełniamy też jej zachcianki mimo iż nudzi sie nimi już po paru minutach.

W związku z tym iż twoi podopieczni nie mają tak luksusowej sytuacji postanowiłem trochę wspomóc twoją akcję. Nie jest to może szczyt marzeń, ale kupiłem w sklepie modelarskim dwa modele plastikowe, trochę farbek, pigmentów i klej. Jest też kartonowy model USS Porter z firmy modelik - bo do kartonu już raczej nie powrócę. Może ktoś z chłopaków lub dziewczyn bedzie chętny się z nim zmierzyć. Jako że nie miałem możliwości aby kupić rozpuszczalnik z Tamiya (brak) odlałem połowę z mojego - tak więc niestety nie jest nowy, ale działa. Jako dodatek załączam aerograf. Jest on nowy, nieużywany i nie wiem jak działa, ale mam nadzieję że dasz radę go jakoś odpalić. Przydałoby się zorganizować jakiś kompresor, ale może ktoś będzie mógł coś ze starej lodówki na miejscu zmontować. Mieszkam w UK i postaram się paczkę wysłać najszybciej jak tylko będę mógł. Poniżej zdjęcie opisanych wyżej rzeczy (brak tylko kartonowego modelu bo znalazłem go później). Mam nadzieję, że choć trochę to pomoże.

PICT0238.JPG

Witam.

To i ja dołączę ,wspieram was modelem firmy REVELL FOKER DR 1 TRIPLANE 1:72

oraz osiem MAŁYCH MODELARZY same samoloty .może nie bogato ale z serca ,

na pewno dzieciaki ucieszy.

pozdrawiam arni44

To jeszcze ja arni ,dorzucam książkę akurat znalazłem w zakamarkach warsztatu

BUDOWA PLASTIKOWYCH MODELI SAMOLOTÓW

KRZYSZTOFA WAGNERA na pewno się przyda.

arni44

Tak sobie myślę...pekna inicjatywa. Jako pedagog specjalny (także z doswiadczeniem z DD) tym bardziej pochwalam. Do rzeczy: czy w grę wchodzą modele nieznacznie "rozgrzebane"? Mam kilka takich ,ktore zacząłem,araczej nie będę kończył. Wiem, że to nie jest idealne pedagogicznie rozwiązanie, bonie będzie to praca wlasna dzieciaków od początku do końca, ale... no właśnie....chcecie takie modele? Mój jedyny warunek: chcęzobaczyć zdjęcia ukończonych przez dzieciaki modeli w ciągu powiedzmy 9 miesięcy na forum,pprzez zdjecia na e-mail, ewentualnie dostać link do zdjęć ukończonych( jakkolwiek) modeli.Proszę o info na PW,tam podam nr telefonu, zdzwonimy się lub " zpiszemy" via e-mail, dogadamy szczegóły.

Swoją drogą: można by pomyśleć o napisaniu programu i pociągnąć kasę z Ewropejskiego Sojuza...

Pozdrawiam

witam .dzięki za wiadomość ,paczuszka wysłana jak dojdzie to proszę o info.

pozdrawiam arni44

witam .dzięki za wiadomość ,paczuszka wysłana jak dojdzie to proszę o info.

pozdrawiam arni44

Oczywiście dam znać

Chciałem z tego miejsca podziękować sklepom modelarskim:

Hobby Model, Martola, Moje Hobby

za materiały i modele dzięki którym udało się zorganizować warsztaty modelarskie.

A także wszystkim wam drodzy forumowicze za okazaną przychylność i wsparcie.

Dzisiaj odbyło się pierwsze spotkanie -które miało trwać 2 godziny a przeciągneło się do 4 wszyscy uczestnicy byli szczęśliwi i nie mogą się już doczekać kolejnych zajęć - co widać na poniżej zamieszczonych zdjęciach.

img0159ok.jpg

img0153o.jpg

img0155xf.jpg

img0157oi.jpg

Pozdrawiam serdecznie Paweł J

.

Fajnie że się wciągają. Paczka wysłana, ale pewnie trochę pójdzie.

Na dzien dzisiejszy jestem poza domem, ale jak wroce, to kolo soboty postaram sie cos dla dzieciakow zorganizowac.

sw4002.jpg

Oto co do dzieciaków leci

sw4002.jpg

Oto co do dzieciaków leci

Super! Jeszcze raz ogromne dzięki.

PS - Moses masz wiadomość na PW- proszę odpisz.

Pozdrawiam

Paweł J.

A jaki jest przedział wiekowy dzieciaków??

Witam

Wątku nie widziałem itp. Napisał do mnie Konrad, dzięki niemu tu zaglądnąłem i postanowiłem coś tam podesłać, bo lepiej tak wydać, niż na głupoty przeznaczyć:

Także podziwiam chęci i życzę powodzenia Kuglatemu

Paczka przyjdzie z Bydgoszczy na podany adres, a w niej

9x klej Wamod z pędzelkiem

6x szpachlówka Wamod

3x Zis-5 Zvezda 1:100

3x Katyusza BM-13 Zvezda 1:100

3x Panzer IV D Zvezda 1:100

3x Panzer 38(t) Zvezda 1:100

3x Panzer III G Zvezda 1:100

3x T-34/76 Zvezda 1:100

1x Sd.Kfz 231 Italeri 1:72

1x T-70 Unimodels 1:72

1x RBT-5 UM 1:72

1x Sd.Kfz 234/3 Roden 1:72

1x East European Barn Miniart 1:72

1x French Knights Miniart 1:72

1x U-boot Type VII-A Hobby-Boss 1:350

1x TK-SD RPM 1:35

1x TK-3 RPM 1:35

1x Land Rover Pink Panther Italeri 1:35

+ samoloty:

1x Hurricane Hobby Boss 1:72

1x Zero Hobby Boss 1:72

1x Me Bf 109 E-3 Hobby Boss 1:72

1x He-162 Salamander Hobby Boss 1:72

I to chyba wszystko.

Proszę pozdrowić dzieciaki i uczyć ich tego pięknego rzemiosła

Pozdrawiam

Przemo

P.S. Edytowałem, bo właśnie zauważyłem te fotki z pierwszego spotkania Prosiłbym po odebraniu paczki przekazać model Land Rover Pink Panter tej dziewczynce, którą tam na fotce widać. Sam mam córkę, to wiem, że model jej się spodoba, bo plastik jest koloru różowego

Jeszcze raz pozdrawiam

Przemo