Skocz do zawartości

[STANDARD] MisterCraft 1:72 Mil Mi-2 URN Żmija/Snake


GanGREEN

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że pogoda zamroziła nieco moją pracę i mam trochę wolnego czasu postanowiłem sprawdzić się w walce z ciężką materią jaką są modele naszych rodzimych producentów.Oto In-box img0001zli.jpg

img0003rb.jpg

 

img0002yu.jpg

img0004db.jpg

 

Model mam zamiar wykonać z rodzimymi oznaczeniami.Cóż czas chwycić pilniki oraz skalpele w dłoń i przystąpić do dzieła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracę rozpocząłem od usuwania śladów po wypychaczach,w tej skali i wielkości modelu,oraz wielkości samych nadlewek pozostawienie tego bez obróbki uniemożliwiłoby wklejenie i tak marnego wnętrza. img0001eif.jpg

img0004mo.jpg

img0006lv.jpg

Wgłębienia po wypychaczach zalałem gęstym cyjanopanem,niestety czas jego schnięcia jest dość długi,i zanim mogłem zabrać się za szlifowanie minęło parę godzin.W tzw międzyczasie skleiłem wirnik główny oraz wnętrze kabiny

img0008sp.jpg

img0005ang.jpg

Z modelem tym miałem już styczność gdy pojawił się na rynku w pudełkach Intech-u.Po tych kilku latach na wypraskach widać już upływ czasu,a także "tuning" form-konkretnie mam na myśli element nr 32,czyli deskę rozdzielczą.Ktoś pozbawił ją dwóch "boczków" zapewne z tego powodu że i tak trzeba było je mocno dopasować/wyciąć w ogóle żeby wyżej wymieniony element pozwolił na wklejenie wnętrza w kadłub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny model -mam go również na półce może po zakończeniu konkursu pokaże jakiś warsztat z nim - życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na wklejenie oszklenia.W zasadzie nie było problemów,tylko musiałem odciąć całkowicie listki przytrzymujące przy szybkach na nosie śmigłowca i wkleić je na styk. img0002rc.jpg

img0004lv.jpg

Rozpocząłem też malowanie wnętrza zarówno kadłuba jak i "wyposażenia" hghgff.jpg

nvcs.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co oglądałem w muzeum w Powsinie ,w Krakowie i na roznych fotach,to wersja URN raczej nie posiadal kanapy tylko równą podłogę,a z lewej strony za pilotem skrzynkę amunicyjną do działka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co oglądałem w muzeum w Powsinie ,w Krakowie i na roznych fotach,to wersja URN raczej nie posiadal kanapy tylko równą podłogę,a z lewej strony za pilotem skrzynkę amunicyjną do działka...

 

 

To jest klasa standard. a model jest przebogtaty w wyposażenie dodatkowe

 

GanGREEN, a przednie szybki ci pasowały? u mnie były leciutko za małe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi fotelami to nic straconego można zawsze je usunąć.Zdjęć wnętrza tej wersji mało,poza tym postanowiłem jakoś "ożywić" to i tak skromne wnętrze.A przednie szybki fakt dość luźno wchodziły w swoje miejsca,ale po zaaplikowaniu kleju po obwodzie otworów,jak do tej pory nie mają ochoty wypadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotele usunąłem,kadłub sklejony i przyklejona osłona silników,belka ogonowa,oraz przednia szyba-duży horror ale jakoś tam ją wpasowałem.Szczeliny,nierówności,nadlewki ot taki nasz polski standard. 47690113.jpg

93323611.jpg

48739062.jpg

40157981.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.