Jump to content

Fokker DVII wersja fińska Eduard +dodatki 1:48

Recommended Posts

Zima zagościła na dobre (na moje nieszczęście ,bo nie na widzę tej pory roku ) do tego z siarczystym mrozem ,prawie jak w Finlandii .To też nadarzyła sie okazja aby zrobić modelik w wersji typowej dla tej pory roku ,czyli na nartach .A że firma AML wypuściła elementy do konwersji i kalki ,można byli sie obyć bez domowej partyzantki

P1290773.JPG

Modelik w barwach (tu przepisze z instrukcji nazwę ,bo język jest dla mnie nie do przetrawienia )

D.VII,1.D.357 of llmailuosasto 1,Utti airfield,listopad 1923

Kolorki dobrałem według opisu ,podanego w Federal Standart

P2060772.JPG

P2060773.JPG

P2060774.JPG

P2060775.JPG

P2060776.JPG

P2060778.JPG

P2060779.JPG

P2060780%252520-%252520Kopia.JPG

P2060780.JPG

P2060781.JPG

Tak, to jest to!

Fajny kamuflaż, lekkie cieniowanie, super!

Tak patrze i sie zastanawiam, jak ten biedny pilot musiał sie opatulić, żeby przeżyć choć jeden przelot w tych skandynawskich warunkach

pozdrawiam,

K

Ciekawa sprawa i temat do dyskusji

Kamuflaż? REWELACJA!!

Świetnie sklejony i pomalowany;) Gratuluje

Może kiedyś uda mi się zrobić choć w połowie podobny ale w to na razie wątpię, ponieważ swoją karierę z modelarstwem dopiero zaczynam

Na pewno się uda tym bardziej że ten model raczej nie należy do trudnych .A po za tym (,co odstrasza wielu chcących zbudować coś z modeli z tego okresu ) nie posiada olinowania ,pięty achillesowej niektorych kolegów.Kamuflaż też nie jest skomplikowany .Trudniejszy jest dobór odpowiednich odcieni

,bo same łatki to: pomalowanie bazy ,a potem naklejanie taśmy ,po kolejnych barwach