Skocz do zawartości

"W owczej skórze"


Gościu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Model nieco zwaloryzowany, historyjka właśnie jest na etapie - coby tu z nim zrobić.

Użyje figur tytułowego producenta, może się uda.

To moje 2 podejście do tej skali więc jakichś rewelacji raczej nie spodziewałbym się.

Model mam niemal wykończony pod malowanie, zostało nanieść jeszcze nieco faktury błota, umyć i wszystko.

 

DSCF0110.jpg

DSCF0109.jpg

DSCF0108.jpg

DSCF0106.jpg

DSCF0117.jpg

DSCF0114.jpg

DSCF0115.jpg

DSCF0120.jpg

DSCF0119.jpg

DSCF0118.jpg

Aby stała się diorama szykuje figurki ""plasticzane" .

Grzebnę w jakimś żywicznym gotowcu jako podłożu i kawałku pionu, o tym później.

 

RJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Użyje figur tytułowego producenta, może się uda.

To moje 2 podejście do tej skali ...

Osobiście nie widzę nigdzie sprecyzowanego żadnego "tytułowego producenta", ani "tej skali".

Usilnie staram się nie odbierać tego jako lekceważenia czytelników forum i traktowania ich jak modelarzy z "niższej półki", ale jakoś mi nie wychodzi. sorry.

 

Wiem, zawsze można kliknąć w link z podpisu, ale czasem czytam forum na szybko, albo nie mam ochoty klikać w linki (to samo mam z miniaturkami zdjęć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam spaghetti, kluchy z pomidorowej.

 

 

Pomijając już fakt, że przy obecnym poziomie modelarstwa na forach skala odgrywa coraz mniejszą rolę.

filon, nie wiem coś sobie tam uroił - nie zamierzam z tym "walczyć"

 

Zacząłem dłubać w figurkach, ciężkawo by z tego:

DSCF0125.jpg

otrzymać to:

DSCF0124.jpg

DSCF0123.jpg

Jednak jeszcze nie skaczę z radości, co wymodziłem farba pokaże...i to dopiero po wyschnięciu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uroił, czy nie, faktem jest, że dajesz dużo zdjęć baz dostatecznego opisu. Jak widać nie tylko IMHO:

Gościu - projekt bardzo ciekawy, czekam na więcej. Z jakiej firmy są te figurki, bo w tytule nic nie ma? Sam Sherman chyba dragonowy (sugeruję się gąsienicami i blaszkami), a skąd jest wieża i reszta "makaronu"?

Wiem, że sporo ludzi ogląda tylko obrazki, ale przy tak ciekawych projektach jak twoje, minimum opisu by się przydało. A i odnośnie warsztatu chętnie zawsze coś przeczytam, bo kto wie co w przyszłości stosować mi przyjdzie. Również nie chcę "walczyć" o nic, tak mi się po prostu napisało gorszy dzień czy cuś .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne trzy sztuki gotowe do malowania:

DSCF0127.jpg

DSCF0128.jpg

DSCF0130.jpg

 

 

Wystarczyło wybrać grzeczniejsza formę i nie byłoby sprawy, ja sam zmienić nie mogę tytułu - na innym forum wpisałem, tu po prostu zapomniałem.

Model od Tamiya, figury także.

Makaron to Black Dog, blaszki Hauler a gąsienice to żywiczne Gaso.Line - skala 48

A o gotowcu, jak wspomniałem wcześniej, później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojakowi wymieniłem broń w ręku na cywila i ociosałem gotowca.

Żywiczny wyrób Gaso.Line - nie powala, ale i zarzucić mu wiele nie można.

Dorobiłem tylko klamki w drzwiach oraz resztkach okiennic.

Skleiłem także kolejną figurkę, kobieta - wyrób firmy Gaso.Line

DSCF0139.jpg

DSCF0138.jpg

DSCF0136.jpg

DSCF0135.jpg

DSCF0133.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powstaje kolejny super temat , ale zapowiadał się dziwnie;p.

Był by to świetny tutorial , gdybyś opisał dość dokładnie i w krokach jak malujesz figury i z czego wykonujesz teren - myślę że każdemu by się to przydało .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teren jest już wykonany, przecież są zdjęcia - żywica

Figury - maluje wpierw kolor podstawowy, później rozjaśniam i przyciemniam - tu nie ma żadnych dróg na skróty, czy "tajnych" operacji.

Paski, etc maluję po rozjaśnianiu figurki - w ten sam sposób.

Trzeba często je malować, innego sposobu nie ma.

W trakcie malowania:

DSCF0143.jpg

DSCF0144.jpg

DSCF0145.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak bym nie określił tego w stylu - abu, abu

Malować je umie każdy, to kwestia treningu.

Gdy oglądam swoje figurki sprzed roku , może dłużej, to widać znaczącą poprawę.

Te sztuki czekają już tyko na kurz:

DSCF0146.jpg

DSCF0147.jpg

DSCF0148.jpg

DSCF0149.jpg

DSCF0150.jpg

DSCF0151.jpg

 

DSCF0153.jpg

DSCF0154.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Zacząłem mazać owce.

Wpierw poszła baza OD, po czym malowanko pędzlem.

Bazgranie nieskończone a jeszcze sporo pędzlowania przede mną, później płukanka punktowa i być może jakiś filtr, nie zdecydowałem jeszcze.

DSCF0157.jpg

DSCF0158.jpg

DSCF0159.jpg

DSCF0160.jpg

DSCF0164.jpg

DSCF0165.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Prawdopodobnie ostatnia z figur do scenki, długo "się robiła" ponieważ produkt wyjściowy GASO.LINE to był...potworek z łydkami Herkulesa, wzrostem trolla i barami Schwarzenegger`a.

 

Z oryginału użyłem bucików, jednej dłoni i główki - generalnie ubranko wyrzeźbiłem sam.

Figurka ma 2,2cm wys.

DSCF0169.jpg

DSCF0167.jpg

Prawie wykończony malarsko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli chłopię wielkości night goblina... co jak co, ale zniechęciłeś mnie skutecznie do stworków gaso.line. Liczyłem na to, że są porządne, a tu czytam, że tylko człeka o zgryzotę przyprawiają....

Pojazd wyszedł bardzo ciekawie, zobaczymy, jak będzie wyglądała całość scenki.

PS- Moim faworytem jest ten rozbawiony do łez pancerniak grzebiący w kieszeni. Rewelacja!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.