Skocz do zawartości

8,8 cm Flak 37 na Zgkw. Sd.Kfz.9 18t - 1/72 Revell+CMK


wosiek

Rekomendowane odpowiedzi

Wosiek, jak dla mnie robota, którą tutaj pokazujesz jest super, ale moim zdaniem Twoje prace mają jeden mankament, na który powinieneś zwrócić uwagę (wyszło to niestety przy Horchu). Po tych wszystkich waloryzacjach i lutowaniu musisz bardziej zadbać o przygotowanie powierzchni przed właściwym malowaniem - szlifuj wszystko dokładnie. Np. w Horchu widać niestety na osłonie chłodnicy nierówności i glutki z kleju, czy lutu. Sugerowałem Ci, żebyś przed kolorem właściwym machnął model czarnym matem humbrola. Po pierwsze znacznie lepiej na warstwie takiej olejnej farby łapią akryle. Po drugie czarny mat pokaże Ci wszystkie parchy po montażu. Ja to robię w taki sposób:

 

IMG_2062for.jpg

 

Miejsca szlifowania maluję czarnym i widzę co i gdzie jest jeszcze do poprawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 168
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Panzer4 - dzięki za cenna radę. Napewno będę z tego korzystał

 

Przepraszam, że w tym temacie, ale wiem, że tutaj często zaglądacie i może ktoś zechce mi pomóc. Chodzi o odlanie 70-ciu ( słownie: siedemdziesięciu) beczek takich jak na zdjęciu poniżej potrzebnych do następnego planowanego projektu. Oczywiście przedstawioną matkę udostępniam. Pytam, bo sam nie umiem działać w profesji odlewnika. Wszelkie koszty związane z "produkcją" pokryję w 100 procentach. Osoby chętne proszę o kontakt na PW. Z góry dziękuję za przysługę.

 

DSC_9129_crop.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...

Po bardzo długiej przerwie na tapetę wraca tytułowe Famo z Flakiem 88.

 

1.Na dzień dzisiejszy dorobiłem ( brakuje jeszcze kilka elementów) zasobnik na amunicję, bo ten z CMK praktycznie do niczego się nie nadawał

 

Famo%20with%20flak%2088%2028_zpsummphjd7.jpg

 

A tak się to prezentuje w całości

 

Famo%20with%20flak%2088%2027_zpsvsnwvt3f.jpg

 

2.Większość znanych mi zdjęć pojazd posiada "połamaną" osłonę działa. Niestety nie udało mi się takowej zdobyć więc życie zmusiło mnie do własnej twórczośći. Rozpoczęte prace nad osłoną działa.

 

Famo%20with%20flak%2088%2026_zpsdnwdnsa9.jpg

 

Tyle na dzisiaj. Mam nadzieję, że kolejne aktualizacje nie będą musiały długo na siebie czekać czyli kolejne cztery lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że temat ożył. Dawaj do przodu :-)

Ja też, bo przynajmniej zwolni się miejsce w szufladzie ... mam nadzieję

A gdzieś ty się podziwał tyle czasu? Bardzo się cieszę że wróciłeś i też mam nadzieję że aktualizacje będą z większą częstotliwością.

Robota prima sort.

Dzięki, siła by gadać co się działo. Ja też mam nadzieję, że teraz poleci do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie dziękuję wszystkim za miłe słowa

 

To teraz znowu nie pomodelujesz.

Może nie będzie tak źle. Liczę na to, że jak szkrab trochę podrośnie pójdzie w ślady dziadka (syn niestety nie wykazywał zainteresowania) i wykończy pawlacz wypełniony po brzegi pudełkami

 

No to żeby nie nabijać postów mam dla Was małe zadanie na święta.

W przerwie między ubieraniem choinki, odkurzaniem i robieniem sałatek (wolę nie wchodzoić Żonie w drogę) znalazłem jedno zdjęcie tytułowego Sd-ka w ujęciu od tylca i mam małą zagwozdkę dotyczącą elementów znajdujących się na tylnej ścianie skrzyni amunicyjnej.

 

analiza%205_zps904jtjyc.jpg

 

1. zdjęcie nr 1 - kolor różowy - czyżby zaczep dla armaty w pozycji marszowej ? A może bliżej nieokreślone ustrojstwo z dziurą w środku (zdjęcie nr 2) wydaje mi się, że średnica otworu jest mniejsza od lufy i chyba element będzie za krótki po przestawieniu w górę)

2. zdjęcie nr 1 - kolor zielony - tego już za cholerę nie mogę rozgryżć. Jakieś sugestie ?

 

Na koniec Życzę Wam zdrowych i spokojnych Świąt w miłej rodzinnej atmosferze i wspaniałych prezentów ( może modelarskich ?) pod choinką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święta za nami czas wracać do rzeczywistości.

Mały update - skrzynia amunicyjna ubrana jak świąteczna choinka.

 

1. Dorobiona ławeczka

 

Famo%20with%20flak%2088%2029_zpsdqlzs7wd.jpg

 

2. Duperele na tylnej i bocznej burcie oraz zmienione drabinki

 

Famo%20with%20flak%2088%2030_zps6j1xdoty.jpg

 

Famo%20with%20flak%2088%2031_zpsrrntdgee.jpg

 

cdn....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nadejszła wiekopomna chwiła ..." (jak mawiał Pawlak) czyli jest lufa i amunicja.

 

Famo%20with%20flak%2088%2032_zpsjdc3fvn3.jpg

 

Małe porównanie - Aber kontra CMK i ........... ręce mi opadły. Czemu? Zobaczcie sami.

 

Famo%20with%20flak%2088%2033_zpsnlnsdsih.jpg

 

Po tej małej konfrontacji się zaczęło. Pomyślałem jakoś to zgramy ze sobą. Suwmiarka w ręce i jazda. Okazało się, że Aber+zamek z Revella (mój drugi wątek z flakiem) trzymają żądane wymiary natomiast CMK próbuje "nadrobić" braki w długości zwiększonym zamkiem i to prawie o 4mm !!!

Niestety te 4mm to też za mało dla prawidłowej długości lufy (ok.2-3mm) :(

Wyjścia są trzy, albo:

1. dokupić kolejnego Flaka - ten gwiazdkowy musi być osobno

2. zrobić od podstaw nowy zamek i łoże ( to z CMK wymiarowo też jest skopane - ale do przeżycia) - mało realne

3. w celu zachowania pozorów, zaadaptować to co jest ustawiając działo np. w pozycji jak poniżej

 

Famo%20with%20flak%2088%2034_zpsvy8hdhny.jpg

 

Co byście wybrali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Niestety te 4mm to też za mało dla prawidłowej długości lufy (ok.2-3mm) :(

Wyjścia są trzy, albo:

1. dokupić kolejnego Flaka - ten gwiazdkowy musi być osobno

2. zrobić od podstaw nowy zamek i łoże ( to z CMK wymiarowo też jest skopane - ale do przeżycia) - mało realne

3. w celu zachowania pozorów, zaadaptować to co jest ustawiając działo np. w pozycji jak poniżej

 

Famo%20with%20flak%2088%2034_zpsvy8hdhny.jpg

 

Co byście wybrali?

Ja bym wybrał opcję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.