Jump to content

Recommended Posts

Czy ktoś jest zorientowany do kiedy były rosyjskie napisy eksploatacyjne na MiGach-29 ? Na kalkach Techmodu nie mogę rozszyfrować w ogóle co tam pisze . A gdyby nawet szło przeczytać to nie za bardzo wiem o jakie samoloty chodzi ? Czy o wszystkie czy nie . Do APU jest po polsku i rosyjsku . U Model Makera jeszcze nie zaglądałem . Tak samo pytanie dotyczy eks czeskich i niemieckich .

Dziękuję za ewentualne odpowiedzi 

Hello

Edited by Hello
  • Replies 590
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Nie róbcie z naszych pilotów debili, bo to wcale śmieszne nie jest...

I z żadnego z ostatnich trzech wypadków do do dzisiaj nie ma oficjalnego raportu. Z "4103" powinny być nawet dwa, bo oddzielnie badano jeszcze zachowanie fotela. PS. A do listy można jeszcze do

Nikt nie robi debili, niestety tak sie właśnie zdarzyło. Ale oficjalnie raportu nie ma. Pytałem w dwóch dobrze poinformowanych żródłach i oba mówią to samo. Pilot popełnił błąd, miał cholerne szczęści

Posted Images

Do pierwszych remontów a co za tym idzie zmiany malowania. Dotyczy to samolotów które otrzymaliśmy od Rosjan jak i ex-czeskich. Niemieckie trafiły odrazu do WZL i po otrzymaniu kamuflażu dostały polskie napisy 

• Like 1

Mam kalki z Techmodu i chyba pierwszego wezmę z tego zestawu do sklejenia . Najpierw muszę sobie usystematyzować co można zrobić z obu firm " kalkomaniowych " . Wracając do Techmodu nr 48119 . Samoloty o nr 89 , 105 , 65 mają rosyjskie napisy ; nr 4123 , 4109 , 115 mają już polskie napisy . Czy tak ? 

Kalki z Modelmaker nr 48091 posiadają już tylko polskie , nasze narodowe napisy z kamuflażu trójkolorowego i aktualnego dwukolorowego tzw. gołębiego . Czy tak ?

Pozdrawiam Hello

5 godzin temu, Hello napisał:

Mam kalki z Techmodu i chyba pierwszego wezmę z tego zestawu do sklejenia . Najpierw muszę sobie usystematyzować co można zrobić z obu firm " kalkomaniowych " . Wracając do Techmodu nr 48119 . Samoloty o nr 89 , 105 , 65 mają rosyjskie napisy ; nr 4123 , 4109 , 115 mają już polskie napisy . Czy tak ? 

Kalki z Modelmaker nr 48091 posiadają już tylko polskie , nasze narodowe napisy z kamuflażu trójkolorowego i aktualnego dwukolorowego tzw. gołębiego . Czy tak ?

Pozdrawiam Hello

Jeśli chodzi o kalki ModelMakera to tak, tylko polskie, ale jest zestaw do wczesnych malowan także. Jeśli chodzi o Techmod to tak jak piszesz 

• 1 month later...

Zaczyna mi coś wreszcie wychodzić w klejeniu samolotów i żeby nie opóźniać przez brak danych dobrym pomysłem jest zaplanowanie sobie zakupów do następnego modelu . I tu pojawia się pytanie . Pierwsze cztery MiG-29 w Polsce to nr 65,66,67 i 70 . W Polskich Skrzydłach nr 11 , w tabelce " 70-tka " jest wpisana z najwcześniejszą datą oddania do użytku - 14-07-1989 . Ciekawi mnie jedno , która maszyna z powyższych czterech pierwsza wylądowała w Polsce ? Może ktoś pamięta .

Po prostu chce zacząć kleić MiGi od pierwszego który dostał szachownice co nie musi być jednoznaczne że zdaniem powyżej .

Pozdrawiam Hello

Edited by Hello
W dniu 12.10.2019 o 00:42, Hello napisał:

Te pierwsze cztery maszyny wylądowały w Mińsku prawdopodobnie 16.06.1989 i najpierw przechodziły odbiór techniczny. Szachownice otrzymały zaraz po odbiorze, a data podana przez Ciebie jest najprawdopodobniej datą oficjalnego przyjęcia do służby.

Edited by Jacko
  • Like 1

Z pewnością jako pierwszy oficjalnie pokazany był samolot n/b 70.
Już 23.08.1989 z okazji Święta Lotnictwa na lotnisku Poznań Ławica. 

Ciekawostką było to, że choć miał namalowane Syrenki - godło 1.PLM, na czas pokazów zaklejono je szarą taśmą.

Edited by Grzes
  • Like 1

To fajnie , jest nas trzech którzy się zgadzają . Numerem "pierwszym" zostaje 70-tka . Zanim założę warsztat pozostaje mi skompletować najpierw farby , model już jest 😎😎😁😁😁 . Co mnie cieszy , że będzie prosto z pudła . Dokupiłem już rurkę pitota , kalki się wytnie z innego zestawu . 

Co do farb : albo Modelmastery albo coś co pasuje do FS36495 i FS36329 . Środek kabiny , może Gunze C308 ? A co użyć do wnęk i wlotów powietrza ? Jest firma która robi zieleń na felgi kół ? Z góry dziękuję za podpowiedzi .

Pozdrawiam Hello

Edited by Hello
  • 5 weeks later...
Godzinę temu, dd1968 napisał:

Witam.

Szukam zdjęć wnętrza  kadłuba po wyjęciu silnika, Za wszystkie będę bardzo wdzięczny. Najbardziej zależy mi na zdjęciach z boku kadłuba.

Daj mailika 

• 1 month later...