Jump to content

Space Marine Bike


Recommended Posts

Witam,

zaraziłem się trochę tematem Space Marine. W ramach odpoczynku od dioramki z Marinami robię Space Marine Bike. Model kupiłem na aukcji, bez pudełka - same ramki (ok. 20 PLN z przesyłką).

Inspiracją jest

. Z góry przepraszam za ograniczoną ilość zdjęć, część 'przypadkiem' wcięło.

 

Po pierwszych przymiarkach model trochę mnie rozczarował. Połówki kół są przesunięte, spasowanie ramy (błotniki) również pozostawia wiele do życzenia.

 

IMG_2253.JPG

 

Niezbyt ciekawa jest też kolejność sklejania: najpierw trzeba pomalować koła, gdyż wchodzą w połówki ramy. Polecam też wcześniej pomalować nadkola w środku, bo później nie będzie do nich dostępu.

Opony pomalowałem na czarno (vallejo model color -vmc - black) a felgi na vallejo game color (vgc) ultramarine blue. Dry -brush vgc space wolves grey. Włożyłem w ramę i skleiłem 2 połówki.

IMG_2255.JPG

 

IMG_2254.JPG

 

IMG_2257.JPG

 

I tu było ze 2 wieczory szpachlowania i szlifowania, aby nie było widać miejsc złączenia połówek.

Później malowanie: podkład czarny+vgc imperial blue, na to ultramarine blue na blachy i gloriuos gold na wykończenia. Elementy silnika to chaingun metal (wszystkie vgc).

Poprawiłem też wydechy (dzięki SPIM:)): rurkę chroniącą włosie pędzla pociąłem na 2mm krążki, nakleiłem na kawałek plastyku (dla usztywnienia). Do środka wkleiłem 'kratkę' z torebki herbaty ekspresowej (zdaje się, że zielony lipton).

 

IMG_2258.JPG

 

IMG_2259.JPG

 

Pomalowane chaingun z zewnątrz i black w środku.

IMG_2266.JPG

IMG_2267.JPG

 

Na razie tyle,

Pozdrawiam,

A

Link to post
Share on other sites

Witam,

dorobiłem przednią osłonę z reflektorem. Sposób SPIM'a podobał mi się, ale po kilku próbach musiałem odpuścić. Też wykorzystałem diodę 5mm, uciąłem jej czubek. Skalpelem najpierw naciąłem na około a potem... nagle pękało. Odciąłem trochę dłuższy kawałek i go zeszlifowałem od odciętej strony. Ponieważ dioda była za bardzo przezroczysta, zmatowiłem ją papierem 2000.

IMG_2288.JPG

 

Przykleiłem też kierownicę, trochę pobawię się jeszcze z jej malowaniem.

IMG_2289.JPG

 

Pozdrawiam,

A

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam,

z antenki odciąłem czaszkę i użyłem do przyozdobienia baku. Niestety przykleiłem ją trochę za nisko i kolidowała z pasem figurki. Po poprawce było już ok.

IMG_2306.JPG

 

Następnie motor pomalowałem sidoluxem i dodałem kalki:

IMG_2312.JPG

 

Figurka też się maluje:

IMG_2313.JPG

 

Zdecydowałem się najpierw skleić ręce z tułowiem a potem (już na motorze) dokleję tułów do nóg. Przymierzajcie spokojnie i dokładnie - tułów musi być trochę pochylony, aby plecak wszedł przed oparcie siedzenia.

 

Pozdrawiam,

A

Link to post
Share on other sites

Ja robię odwrotnie. Maluję osobno nogi, tułów i ręce. Później przyklejam nogi do motoru i przymierzam tułów z rękoma. Ustalam pozycję i kleję.

Link to post
Share on other sites

Witam,

jeździec bez głowy:)

IMG_2331.JPG

 

W międzyczasie zabrałem się za podstawkę. Ma imitować kawałek drogi asfaltowej. Korek (eks-podstawka pod herbatę) nakleiłem na kawałek skleiki i trochę 'podziabałem' - pobocze i dziury.

IMG_2317.JPG

 

Ubytki w 'asfalcie' częściowo wypełniłem szpachlą w płynie (tak, jakby ktoś próbował kiedyś je naprawiać). Całość poszła na czarno. dorobiłem ramkę z deseczek modelarskich.

IMG_2318.JPG

 

Asfalt pomalowałem vc basalt grey i dry-brush z białego. Na pobocze i w dziury poszły drobne kamyczki i piasek (na rozwodniony wikol). Pobocze zapuściłem washem sephia (bo to miałem pod ręką - na zdjęciu jeszcze mokre).

 

IMG_2327.JPG

 

Pozdrawiam,

A

Link to post
Share on other sites

Witam,

ostatnio pracowałem nad podstawką. Pomysł polegał na dodaniu bariery ochronnej przy drodze. Słupki wykonałem z resztek ramek (podoba mi się ich trapezowaty kształt) i wyprofilowanej blaszki miedzianej (0,25 mm chyba). Na drodze przykleiłem szablon (połowa 'route 66') i całość (po zabezpieczeniu taśmą) zagruntowałem podkładem w spraju.

 

IMG_2333.JPG

IMG_2335.JPG

 

Na koniec trochę pobrudziłem, dodałem zacieki.

IMG_2337.JPG

 

...i trochę roślinności.

IMG_2341.JPG

 

Pozdrawiam,

A

Link to post
Share on other sites

Hej,

tak - sam profilowałem. Użyłem 2 pasków miedzi o szerokości 1cm i długości ok 4-5 (chciałem żeby elementy bariery zachodziły na siebie). Najpierw na metalowym wkładzie do długopisu wygiąłem 'garb', potem boki odgiąłem na płasko. Wbrew pozorom 'zniszczenie' bariery było trudniejsze niż jej zrobienie:)

 

Co do brudzenia to się zgadzam, choć nie bardzo mam pomysł jeszcze co użyć. Na takiej drodze wyobrażam sobie raczej pył i kurz niż błoto...

 

Pozdrawiam,

A

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam,

wreszcie znalazłem chwilę, żeby podgonić model. Pomalowałem i przykleiłem głowę. Do podstawki wkleiłem 2 kawałki szpilki które wchodzą w otwory wywiercone na spodzie opon. W ten sposób model trzyma się podstawki. Całość pociągnięta matowym lakierem.

 

PICT0116.JPG

 

PICT0108.JPG

 

PICT0111.JPG

Link to post
Share on other sites

Rasowy bajker . Ja używam twardego drutu, zgiętego o 90 stopni do przytwierdzania motorów i metalowych figurek. Ale szpilka też powinna dac radę.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.