Jump to content
DawidM

Pytanie do adminów

Recommended Posts

Chciałbym na podstawie posiadanego filmu na DVD (legalnego oczywiście) zrobić porządny opis ze zrzutami ekranu jego części dotyczącej cieniowania akrylami. Temat mocno opisywany, wiem. Jest to jednak najlepsze opracowanie jakie kiedykolwiek widziałem. Krok po kroku "kawa na ławę". jednym słowem nie ma prawa się nie udać. Jestem przekonany, iż wielu się to przyda i pomoże. Mogę to zrobić czy będzie to potraktowane jako piractwo lub naruszy jakieś zasady? Na oryginale adnotacji o takim zakazie nie ma. Jest odnośnie całości filmu, ale to będzie tylko własne tłumaczenie części filmu i kilka zrzutów. Ponadto nie będzie to robione zarobkowo. Co Panowie na to?

Z tego co się orientuję, Admin nie jest prawnikiem. Legalność takiego wykorzystania filmu nie zależy od jego decyzji, tylko od licencji płyty.

Ja nie widzę w tym naruszenia warunków licencji co zresztą napisałem. Nie pytam też o prawnicze przygotowanie adminów na forum tylko o ich zgodę na taką publikację. Wiadomym jest że odpowiedzialność za to co napiszę i na jakiej podstawie leży po mojej stronie ale nie ja tu żądzę.

Chciałbym na podstawie posiadanego filmu na DVD (legalnego oczywiście) zrobić porządny opis ze zrzutami ekranu jego części dotyczącej cieniowania akrylami. Temat mocno opisywany, wiem. Jest to jednak najlepsze opracowanie jakie kiedykolwiek widziałem. Krok po kroku "kawa na ławę". jednym słowem nie ma prawa się nie udać. Jestem przekonany, iż wielu się to przyda i pomoże. Mogę to zrobić czy będzie to potraktowane jako piractwo lub naruszy jakieś zasady? Na oryginale adnotacji o takim zakazie nie ma. Jest odnośnie całości filmu, ale to będzie tylko własne tłumaczenie części filmu i kilka zrzutów. Ponadto nie będzie to robione zarobkowo. Co Panowie na to?

DawidM na każdej płycie DVD, CD, BlueRay, książkach, gazetach itp., są wyraźnie napisane informacje o prawach autorskich. Może zamaist kopiować kadry z filmu zrobić samemu jakieś opracowanie?

Aż taki mocny by robić własne to jeszcze nie jestem i długo nie będę. Sam się posiłkuję tym opracowaniem i wypracowuję własny warsztat. Moim zdaniem nie naruszę praw autorskich więc spodziewajcie się Panowie (jeśli jest takie zainteresowanie) takiego opracowania niedługo. Pozdrawiam

Nasze aktualnie obowiązujące przepisy ponoć można nagiąć do takiego wykorzystania (podobnie robi się to np. w szkołach). Co innego, jeśli zaczną ratyfikować ustawę ACTA...

Pozdrawiam

Bez zgody autora nie można wykorzystać nic co będzie upowszechniane publicznie. Jeżeli wytniesz fragment filmu nawet do celów edukacyjnych to autor może złożyć pozew do sądu. Miałem już ten problem przy pisaniu opracowań z zakresu CAD i też musiałem opracowywać wiele obrazków samemu.

To ja podłączę się pod wątek zupełnie będzie OT: Dlaczego drogi adminie zostałem DWUKROTNIE zbanowany na forum. Najpierw z bodajże środy na czwartek, następnie z czwartku na piątek? Za pierwszym razem jestem w stanie zrozumieć, z resztą zostało to mi wyjaśnione. Kolejnym razem za CO? Niestety odpowiedzi na maila do tej pory nie otrzymałem.

A odpowiedzi jak nie było, tak nie ma.