Skocz do zawartości

Na moście 1/72


Bushi

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawiam swoją dioramę w skali 1/72.

Moja praca ma 23cm długości i około 16cm szerokości.

Całośc czekała na finalizację około 3 lat.

Poza lufami firmy RB nie ma żadnej firmowej waloryzacji, większość dodatkowych elementów modeli została wykonana samodzielnie.

Poniżej fotografie w rozdzielczości 800px, na końcu są zdjęcia w rozdzielczości 1600px do poklikania.

 

IMG_045100.jpg

 

IMG_045200.jpg

 

IMG_046800.jpg

 

IMG_044500.jpg

 

IMG_045500.jpg

 

IMG_045800.jpg

 

IMG_046500.jpg

 

IMG_04290.jpg

 

IMG_04320.jpg

 

IMG_04720.jpg

 

IMG_04790.jpg

 

IMG_043300.jpg

 

IMG_043800.jpg

 

IMG_044000.jpg

 

 

th_IMG_043600.jpg th_IMG_043700.jpg th_IMG_043900.jpg

 

th_IMG_044100.jpg th_IMG_044200.jpg th_IMG_044300.jpg

 

th_IMG_044700.jpg th_IMG_044900.jpg th_IMG_045000.jpg

 

th_IMG_045300.jpg th_IMG_045400.jpg th_IMG_045600.jpg

 

th_IMG_045700.jpg th_IMG_045900.jpg th_IMG_046200.jpg

 

th_IMG_046400.jpg th_IMG_046600.jpg th_IMG_046700.jpg

 

th_IMG_046900.jpg th_IMG_043500.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne wykonanie, śnieg i lód na rzece też fajnie wyszedł. Gratulacje za cierpliwość na te 3 lata.

Jednak według mnie cała scenka nie trzyma się, bo działek nie rozstawiano na mostach a pojazd prędzej by zjechał dzaiłko ma odrzut , a poza tym jakby samolot zniszczył samochód to trochę by zeszło na usuwaniu wraku.

Ale co ja tam wiem nie jestem specem.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim samolot chyba zniszczyłby most... ładna scenka, przyjemnie się ogląda i naprawdę ma klimat, super wyszła przyroda. jednak działko stałoby raczej na brzegu broniąc mostu - most jest zablokowany a w przypadku trafienia lotnik uzyskuje efekt dwa w jednym. brakuje też śladów ludzi na sniegu na moście. gratulacje za zakończenie tak czasochłonnego projektu. miłe uczucie postawić coś takiego na półkę, prawda? pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam chłopaki, czepiacie się. Fakt jest taki, że gdyby zrobić to zgodnie rozsądkiem to ta dioramka musiałaby być jeszcze większa. A czasami modelarz jest ograniczony przestrzenią np. gablotki. Bardzo mi się podoba, a rzeka rewalka. Z czego robiłeś most?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to składanie wszystkiego w całośc trwało trzy lata a samo klejenie modeli jakieś 4-5 dni. Po prostu most był do bitewniaków w które już nie gram, podstawka była zrobiona pod dioramę, która nie powstała, a modele kompletowałem sobie od jakiegoś czasu nie wiedząc co z nimi dokładnie zrobię. Jak zebrałem całośc to powstała ta dioramka.

Teraz kilka wyjaśnień.

Promo - pełne ślady butów na śniegu są - słabo je widać bo zdjęcia troszke się poprześwietlały - widać je najlepiej tam gdzie jest cień:

IMG_044000-1.jpg

Śladów nie ma tam gdzie śniegu jest mało - but by się nie odcisnął.

Są jeszcze poziome pasy na powierzchni mostu - to też ślady po butch.

Jak się biegnie po oblodzonej powierzchni to w miarę logicznie myśląca osoba nie będzie robić długich kroków albo skakać tylko stara się trzymać zawsze kontakt buta z podłożem.

Jednym słowem szoruje przednią częścią buta po powierzchni - stąd tego typu ślady.

Myślę, że żołnierze na moście biegli by w ten sposób ponieważ chcą uniknąć niekontrolowanego poślizgu a w następstwie bliskiego spotkania swoich twarzo-czaszek z kabiną opla lub inną twardą materią.

 

Secundo - kto mówi, że z tego typu działka można strzelać tylko do samolotów? Jeśli kąt na to pozwala to można strzelać do celów naziemnych np do scout cara który pojawił się na pobliskim pagórku.

Pytanie czy działko będzie w ogóle strzelać? Panowie na oplu może nie otwierają ale zamykają budę? Być może uciekając w popłochu zapomnieli zamknąć kipę, a czas na zamknięcie znaleźli dopiero na zatłoczonym (patrz motor z przodu) mostku?

Może pojazd zmienia tylko pozycję strzelecką dlatego przejeżdza na drugą stroną rzeki - jako, że nie może ominąć innych pojazdów żołnierze zamykają budę...

 

Rozumiem doskonale domysły co do sensu scenki. Jak pisał bazylms przestrzeń jest ograniczona - nie mogłem pokazać całego logicznego ciągu wydarzeń na tej przestrzeni.

 

 

P.S

Most to produkt italeri, stone bridge nr 6128.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba ta scenka.

Może pojazd zmienia tylko pozycję strzelecką dlatego przejeżdza na drugą stroną rzeki - jako, że nie może ominąć innych pojazdów żołnierze zamykają budę...

A nie szybciej by było przestawić motocykl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenie - super! Przy trzecim traci.

O co chodzi?

Już mówię. Odbieram ją tak jakbym znalazł zakurzoną na strychu. Tylko że ona nie jest ze strychu i nie jest zakurzona.

Jest potraktowana "śniegiem"! Tylko dlaczego "po całości"?

Śnieg na moście ale i na bocznych (pionowych) powierzchniach barier.

Śnieg na samochodzie ale i na masce silnika - a tam ciepło.

I na pace... I na kliencie z MG34 i jakby ten śnieg "nie w skali"

Przez to traci - dla mię taka trochę mdła się przez to stała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śnieg na moście ale i na bocznych (pionowych) powierzchniach barier.

Szadź, lub szron a śnieg. Aż tak głupi nie jestem, zeby walić śniegiem po pionowych powierzchniach...poniżej foto podobnego zjawiska.

 

th_3538088.jpg th_img_6320.jpg th_snow_covered_bench.jpg th_tumblr_lvbfvblcYA1qa944oo1_500.jpg

 

maska auta może być chłodna jak stoi na zgaszonym silniku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to czy tak mogło być czy nie. Chodzi o klimat i wrażenia.

Nie ważne czym waliłeś - co by to nie było scena jest mdła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś jeszcze będzie się pytał o co chodzi na scence to odpowiedź brzmi tak (z tego co mi się wydaję ze zdjęć). Samochód z działkiem przejeżdża przez most wycofując się przed wrogiem. Nagle dostrzegają go maruderzy którzy się zagubili oraz załoga motocykla który się zepsuł. Oficer zwołuje resztę żołnierzy i otwierają pakę i zaczynają ładować się na pojazd. Koniec opisu.

Modele mi się podobają a cała scenka jest dość fajna jedyne co bym jeszcze zmienił to odśnieżył szybę samochodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.