Jump to content

A6M5c Zero Model 52c (HobbyBoss 1/72)

Recommended Posts

Nr 03-09, 203 Kokutai, pilot: Takeo Tanimizu (32 zwycięstwa powietrzne). Kiusiu, Japonia, czerwiec 1945.

Zestaw: HobbyBoss (1/72). Hinomaru namalowane z użyciem szablonów.

1616.jpg

1617.jpg

1618.jpg

1619.jpg

1620.jpg

1621.jpg

1622.jpg

1623.jpg

1624.jpg

1625.jpg

1626.jpg

1627.jpg

1628.jpg

1629.jpg

1630.jpg

1631.jpg

Nie wiedziałem, że HobbyBoss ma Zero w ofercie, poza tym 30-to elementowym easy kit. Bardzo fajny Japoniec wyszedł z tego zestawu. Wydaje mi się tylko, że antenka troszkę za luźno.

Nie wiedziałem, że HobbyBoss ma Zero w ofercie, poza tym 30-to elementowym easy kit.

No, bo to jest ten model, jak podejrzewam. To tylko pokazuje, że nawet z tych wyprasek można zrobić świetne modele, szczególnie jak ktoś ma umiejetności, a RAVowi ich na pewno nie brakuje. Gratulacje, mi się bardzo podoba, na niektórych fotkach wygląda jakby rzeczywiście dopiero co odrywał sie od ziemi. świetna robota!

Dziękuję za miłe słowa. A teraz po kolei:

Nie wiedziałem, że HobbyBoss ma Zero w ofercie, poza tym 30-to elementowym easy kit.

Bo nie ma. To jest ten easy kit właśnie.

Możesz podać numery i nazwy farb którymi malowałeś cały samolot oraz golenie podwozia?

Gunze C: 15 IJN Green Nakajima, 35 IJN Gray Mitsubishi i 125 Cowling Color. Zielone obwódki hinomaru to oryginalny kolor C15, który potem zamaskowałem i rozjaśniałem "czym popadło" dla uzyskania efektu wypłowienia całości i świeżych obwódek.

Ta ostatnia fotka w locie... Normalnie prawdziwy płatowiec!

Zrobiłem sobie z niej tapetę na pulpit. W poniedziałek będę robił w konia kumpli z pracy.

na niektórych fotkach wygląda jakby rzeczywiście dopiero co odrywał sie od ziemi.

Model na "trzeciej ręce" + lekko chodzące śmigło + statyw + samowyzwalacz + dmuch...

Piękny model, gratulacje. Czy kokpit zostawiłeś oryginalny, czy coś dodałeś/przerobiłeś? W Hobbybossie zwraca uwagę przepiękne, delikatne usterzenie pionowe, w innych modelach Zera wykonanych tradycyjnie jest raczej zawsze za grube.

• 1 month later...

Poddałem model pewnym modyfikacjom: wymieniłem maszt anteny i dodałem zbiornik podwieszany. Oto nowe zdjęcia:

1644.jpg

1645.jpg

1646.jpg

1647.jpg

1648.jpg

1649.jpg

1650.jpg

1651.jpg

1652.jpg

1653.jpg

1654.jpg

1655.jpg