Jump to content

1/48 Italeri A-10A

Recommended Posts

Witam,

Zaczynam dłubaninę przy A-10a produkcji Italeri z dodatkami aires'a, raczej warsztat będzie trwał długo ze względu na odwieczny brak czasu a i wszystkich farb nie mam

No to zaczynamy:

wiele tego nie ma ale... oceńcie sami

IMG_9968.jpg

IMG_9969.jpg

IMG_9970.jpg

Mam na starcie pytanie jak zrobić tą "skalę" na zegarach, może ktoś już walczył z tą materią i ma jakiś sprawdzony patent, myślałem o cieńkim pisaku albo malowaniem od wewnątrz tzn pędzel od tył i delikatnie po brzegu malować tylko czy to zda egzamin

A-10cockpitmark.jpg

Jeżeli tablica przyrządów jest odpowiednio gruba, w otworki pod te przyrządy można wkleić wyciągnięte z zielonego plastiku pręciki na CA, zeszlifować do powierzchni tablicy, a następnie punktujesz w środku zielonych kół igłą, i rozwiercasz cienkimi wiertełkami - na końcu masz idealną zieloną otoczkę. Jest z tym trochę roboty, ale może warto spróbować

• 3 weeks later...

Taka tam mała aktualizacja kokpit prawie ukończony moze w tym tygodniu wkleję zegary

IMG_9976.jpg

IMG_9975.jpg

Wyciąłem "luk" elektroniki bo kiedyś w ferworze walki go zakupiłem

IMG_9977.jpg

Zdjęcie porównawcze żywica vs plastik dla koegi Marcina

IMG_9978.jpg

no i wreszcie luki podwozia w skrzydłach ale tam było zabawy żeby to wpasowac najpierw masa szybko schnąca tamiyi potem przymiarka szlifowanko itd...... aires wymiarowo nie popisał się zbytnio.

IMG_9979.jpg

IMG_9983.jpg

Metoda prosta i sprawdzona: Jak znam Airesa to obwódki wokól zegarów są wypukłe. Malujemy je na zielono (można nawet spokojnie cały ich segment) a następnie mocno rozcieńczoną czarną robimy mała kroplę pomiędzy zegarami. Farba się nam ładnie rozleje pozostawiając wystające zielone obwódki.

Taką samą metodą robiłem czarne obwódki na szarej tablicy:

SNV31420.jpg

|Frosty dzięki spróbuję tak zrobić

Jak Ty to malujesz że to wszystko jest takie dokładne? Pędzelkiem jakimś małym czy jak? Na przykład fotel.

Fotel malowałem aero,butlę i przewody na nim malowałem pędzelkiem.

Sam fotel 3 razy był zmywany z farby bo efekt mi się nie podobał choć do końca i teraz nie jestem zadowolony bo taki jakiś za nowy taki mało "wypierdziany".