Jump to content

FORD FOCUS WRC 2002 RAZY 2

Recommended Posts

hej

malując podwozie do subaru skorzystałem z okazji i pomalowałem podwozia do focusów. przedstawiam tu budowe dwóch aut gdyż bedą się różnić malowaniem karoserii.

Pierwszy to bedzie Focus Janusza Kuliga z rajdu Polski 2002. Kalki oczywiście od MF ZONE.

Drugi Focus będzie w malowaniu fabrycznym z z rajdu niemiec 2002. za kierownicą Marko Martin. Do tego modelu mam lampy i felgi żywiczne. Tamiya zrobiła błąd z lampami a felg nie dała

1e579405.jpg

f278e37d.jpg

cb1a4169.jpg

• 2 weeks later...

dziś słoneczko świeciło więc jedna kasta poszła w kolor. co do drugiej kasty to czekam z lakierem bo nie wiem czy zrobić spec.2003 z rajdu Niemiec czyli do zmiany maska wlot dachowy czy robić Duvala i nie przerabiać.

Przyszły także piękne kaleczki z Mf Zone

3f397a67.jpg

zaszły małe zmiany w warsztacie już nie 2 focusy lecz 3. ten ostatni to może nie będzie relacja z budowy a raczej odbudowy. zdobyłem go drogą wymiany. Podwozie i inne elementy zostały już wymoczone w docie teraz czeka na moczenia kasta. Co do barw to jeszcze się zastanawiam.

624a3c4c.jpg

68b8cb21.jpg

• 2 months later...

hej

po długiej przerwie spowodowanej narodzinami bliźniaków Joasi i Piotrka zabrałem się powoli do modeli. Wykonuje teraz najmniej śmierdzące prace jak kalki itp.

oto efekty:

e204b921f1fb3f7amed.jpg

0ba9cbfc78d5d3aemed.jpg

ba065181a3046c1amed.jpg

Wczoraj i dziś udało się troszkę podgonić robotę. Wnętrze już przymierzone pozostały do zrobienia fotele i pasy. Linie podziału już zrobione ale muszę jeszcze doczyścić nadmiar farby na karoserii.

oto efekty:

cc8b5009da8fac1amed.jpg

f0beeef601475c0fmed.jpg

hej

Linie podziału robię rozrzedzoną farbą humbrola lub testorsa. Są to farby że tak powiem olejne rozcięczane benzyną lakową. A zapuszczam w linie cieniutkim pędzelkiem i farba sama spływa w rowki. Oczywiście linie są wykonywane już po położeniu klaru na kaste. Później łatwiej jest usunąć jakiś wyciek z rowka na kastę.