Jump to content

Spitfire Vb | HobbyBoss | 1:32

Recommended Posts

• Replies 233
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie ma problemu, choć czasami potrafią uciec

U mnie to by pewnie uciekło osiem na jedną

nie używam pęsety, tylko igły

Na zasadzie podciśnienia, czy tak po prostu? Ta igła to insulinówka? Bo chyba w większą to kulka by się schowała do środka.

Na zasadzie podciśnienia, czy tak po prostu? Ta igła to insulinówka? Bo chyba w większą to kulka by się schowała do środka.

Tak po prostu, pośliniony czubek igły - zwykłej, cienkiej igły krawieckiej. To, w moim przypadku, było najefektywniejsze.

• 1 month later...

A mnie się nie podoba malowanie ... detal u Wojtka jak zwykle na bardzo wysokim poziomie a z malowaniem zatrzymał się w tym miejscu, w którym był jak 4 lata temu robiłem sobie przymusową przerwę od modelarstwa ... i wchodzę sobie na forum i widzę, wsio cudnie, detal piękny a malowanie ... cóż przeciętne ... jak Ci ludzie polecali popatrzeć na prace Chris'a Wauchop'a to chyba jednak to cieplutko olałeś. Niemniej czekam na finisz.

Marcinie - czy mógłbyś nieco sprecyzować uwagi względem malowania? Stwierdzenie "nie podoba się" niewiele wnosi i może oznaczać:

a) odczucie subiektywne i wtedy należałoby zakończyć w myśl znanego przysłowia o celowości dyskusji o gustach;

b) konkretne zarzuty, których sprecyzowanie byłoby bardzo oczekiwane dla wszystkich oglądających choćby w celach edukacyjnych.

Przyznaję, że Twoje zarzuty mocno mnie intrygują, gdyż zasadniczo mam opinię przeciwną i uważnie obserwuję Wojtkowy warsztat, który oceniam jako wielce wartościowy także w kwestii malowania - które wyraźnie - i moim zdaniem słusznie - nie ulega schematom przybierającym rodzaj "mody".

Pozdrawiam - Mikołaj

Ja osobiście powiem tak mimo iż miniatury WF sa atrakcyjne,malowanie nie uleglo modyzmowi,i to jest pięjknbe bo cieniowanie wash i ine pierdolki prawie ażdy potrafi a Wojtek robi totak umiejętnie(do skali) że aż miło popatrzeć bo efekty są znacznie lepsze od tych wszystkich wynalazków.

Marcinie - czy mógłbyś nieco sprecyzować uwagi względem malowania?

...kolega Marcin wyraził swoją opinię, miał do tego prawo. W swoim poście jasno określił swoje preferencje modelarskie:

malowanie ... cóż przeciętne ... jak Ci ludzie polecali popatrzeć na prace Chris'a Wauchop'a to chyba jednak to cieplutko olałeś.

....tylko jak to uwielbienie Chris'a Wauchop'a ma się do Tego i Tego i Tu

...tyle mojego OT

Ten warsztat to masakra... nie mogę wyjść z podziwu, co tu Kolego wyrabiasz. gdzie można dostać wycinak do kółek, którym robiłeś dekle na koła?

• 1 month later...

Cześć Szlachetni... Nie prędko pokażę dalsze ciągi prac ale co do kółek to też używam zerownika ze spreparowanym na ostrze grafionem... Nawet cienką blaszkę ładnie tnie. Tyle, że czasem małe ostrzenie.

O.T

Wojtku... Prof. Szczurka pamiętasz?

Pozdrawiam wszystkich.

Fiedotow

• 1 month later...