Jump to content
Sign in to follow this  
METYS

Ar 234 B-2/N Revell 1/48

Recommended Posts

Ponieważ He 219 już na wykończeniu i czeka aż łaskawie zechce mi się ruszyć dupsko i zamówić gablotke. Postanowiłem zabrać się za kolejny " cud " nazistowskiej techniki ( o ironio, jak ja ich nie nawidzę ). Model dostanie pare drobiazgów z zestawu CMK detail set oraz silnik z Quickboost-a. W tej chwili jestem na etapie szlifowania pociętego kadłuba i płata. Dopieszczam też kabine w okablowanie przed malowaniem. Niestety pojawiła się mała zagwozdka! Otóż instrukcja revell-a podaje iż wnętrze tylnych wnęk podwozia oraz tylnych i przednich ich "drzwi" należy pomalować na kolor aluminiowy, natomiast przednią wnęke w RLM 02. Jakoś słabo mi to pasuje! Przepraszam za brak zdjęć ale w nowym mieszkaniu nie mam neta i ratuje sie pakietem na tel. :-)

Czy ktoś posiada może na zbyciu części G3 i G4. Razem połączone tworzą miejsce osadzenia anten radaru. Mi niestety przy sprzątaniu zaginęły

Całkiem dobra robota z tym wnętrzem. W ogóle widać fajne podejście do modelu. Chętnie zobaczyłbym fotki kabiny z trochę większej odległości - duże zbliżenia zabierają trochę ostrości i precyzji, która - mam wrażenie - na żywo wygląda bardzo ciekawie

Metys, popracuj nad oświetleniem, gdy robisz zdjęcia. Unikniesz takiego ziarna na fotkach. Robisz je telefonem?

Model wygląda . Może trochę za bardzo się błyszczy jak na mój gust.

Nie Nexus, Panasonikiem FZ 45. Ziarno to niewynik oświetlenia tylko nieudolnej zabawy w programie do obróbki zdjęć. Arado się błyszczy bo jest po sidoluksie. Aktualnie kłade kalki, potem wash, ponownie sido i zabawa z biedronką. Chcę na nim coś wypróbować.

z jakiej dokumentacji korzystales?

fajnie to wychodzi.

Zdjecia psuja efekt...

Z instrukcji, ale malowanie jest SF. Niestety zabierając się za kabinę popełniłem błąd i musiałem już ciągnąć w tę stronę.

Następne zdjęcia będą lepsze, po prostu przegiąłem w Corelu.

Bosze, takim aparatem takie zdjęcia. Jeśli obróbka w programie nie polegała na skopaniu fotki to pro prostu robiłeś zdjęcia po ciemku. Zadbaj o więcej równomiernego światła. Jeśli miałeś problem z odbłyskami na powierzchni modelu to znaczy, że naświetlenie było zbyt różnorodne.

Gdyby taki sprzet mieli kolesie z Luftwaffe w 1940....

Niezly temat sobie wybrales.

Ale nastepnym razem moze siegnij po literature i zrob wierna replike konkretnego egz.

Wyjdzie Ci jeszcze lepiej, czuje to.