Skocz do zawartości
bazylms

Bazylms - pojazdy pancerne 1/35

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Na dzień dzisiejszy mam 35 lat. Modelarstwo przewijało się przez moje życie już od maleńskości. Pamiętam, jak któregoś dnia dziadek kupił mi w sklepie na jednym arkuszu brystolu model Crusadera. Z zapartym tchem sklejałem go razem z nim. Już wtedy dziadek przyuczał mnie do wykorzystywania narzędzi modelaskich - przy pomocy wycinaków dorabialiśmy środki kół, aby obręcz ładnie siedziała. Potem przyszedł czas samolotów i oczywiście wszystkim znane standardy jak: Jak 1, Łoś, (niektórych już nawet nie pamiętam) no i najdumniejszy z mojej kolekcji Saab. Ale to było dawno. W szkole średniej kolega zainteresował mnie modelarstwem kartonowym. Wykonałem dwa modele, Beuforta i Zero, ale jakoś mi to nie leżało - strasznie męczyłem się z robieniem oszklenia kabiny.

I wtedy zasmakowałem w okrętach. Na pierwszy ogień pocszła Burza. Potem był pancernik Richelieu i ORP Orzeł. Zapisawszy się na portalu Kartonwork rozpoczołem pracę nad ORP Generał Haller, ale niestety wyjazd małżonki do UK spowodował spadek zainteresowania kontynuacją projektu.

Gdy już do niej dołączyłem i nasza sytuacja się ustabilizowała planowałem powrót do kontynuowania rozpoczętych prac. Niestety brak miejsca zmusił mnie do porzucenia kartonu (koledzy mieszkający w UK znają problem ciasnoty).

I wtedy w roku 2008 postanowiłęm zająć się modelarstwem plastikowym. Wybór padł na czołgi. Tak więc od tej pory jest to moja nowa dziedzina modelarstwa z przerwą, kiedy to urodziła się moja ukochana córka.

Pierwszy model wyglądał tak:

Tiger I Ealry production Tamiya

PICT0187.JPG

I kolejny:

Churchill Crocodile Tamiya

Img_0097.jpg

Pierwsza dioramka i trochę lepiej pomalowane figurki:

KV-1 Tamiya

IMG_0734.JPG

Pz.kpfw.II Afrika Korps Tamiya

Pict0106.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki Piotrek - mam nadzieję, że niedługo już tutaj się pojawi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jasne, jak i więcej miejsc na świecie, ale ja mam dowód. I to naprawde nie jest żart.

Wejdź sobie na google.co.uk, kliknij maps i wpisz w szukaj: CH5 2SW. To jest mój kod pocztowy z UK i zobacz sobię nazwę miejsca. To samo tyczy się mojej byłej miejscowości w Polsce. Jest tam Huta Cynku Miasteczko Śląskie. I ja tam mieszkałem i pracowałem.

Wierz mi 50% ludzi na pytanie "gdzie mieszkałem w Polsce?" jak im mówię, że w Miasteczku Śląskim to się pytają "Dobra, ale jak ono się nazywa?"

Mam szczęscie do nazw miasteczek w któych mieszkam, no nie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czerczil jest z bajerem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z mojej miejscowosci pod Czestochowa wielu dojezdzalo "przewozami" do Miasteczka do pracy codziennie....kiedys dawno temu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja w miasteczku śląskim kupiłem kombinezon, kask , buty i rekawice na motocykl:P To wiem gdzie to jest:P Ogólnie to duzo rodziny mam w Tarnowskich Górach, a za nie długo Gwarki...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fajnie że ktoś wie ze taka miejscowość istnieje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakbym nie śledził warsztatów- pomyślałbym, że co chwila zjeżdża z taśmy produkcyjnej nowy model...

Świetna galeria- gratuluję...

To dowód, że ciągle się rozwijasz i poszukujesz...

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki, to zasługa was bo mobilizujecie do dobrej roboty a nie odwalania fuszerki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo inspirująca galeria, ukazująca rozwój autora Tylko podglądać i brać przykład. Coś w tym jest "trening czyni mistrza". KW bardzo mi się podoba, ale i dioramka z IV też niczego sobie. Gratulacje!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Krzysiek widać ładny progres w stosowaniu różnych technik modelarskich.

A podglądając twoje obecne warsztaty widać, że w końcu się przełamałeś i zaczynasz dorabiać sam różne detale przed czym wcześniej mocno się wzbraniałeś.

Jednym słowem tak trzymać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Konstruktywnie stwierdzam, że Twego poziomu długo nie osiągnę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ładna kolekcja.

Widzę że i perełki lotnicze się zdarzyły.

Po twoim warsztacie nabrałem chęci na Shermana więc kto wie może coś się wystruga.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Marcin, jak najbardziej. Nawet są w wersji ruskiej - coś akurat dla ciebie. Nie wiem jak że skalą 1/48 ale w 1/35 na pewno jest.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakowoz patrzajac na tytuł Watka to nie specjalnie mi pasi. Fajny samolocik polepiles, moje modele daleko odbiegaja o Twojego poziomu. Patrzam i podziwiam dalej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Marcin muszę się z Tobą niezgodzić. To między innymi od ciebie uczyłem się modelarstwa na Model-klub. Twoje modele są piękne, tylko ostatnio jest ich jak na lekarstwo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi