Skocz do zawartości

SBLim-2A 1/48


Irek-M1

Rekomendowane odpowiedzi

Koniecznie lepsze fotki - to taki apel! Jest co pokazać!

Zainwestowałbym parę złoty w profesjonalistę. Gdyby Irek był z Wawy chętnie zrobiłbym taką sesję za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno coś sensownego napisać, aby wyrazić podziw.

Kawał doskonałej modelarskiej roboty. Gratuluję.

Czy model będzie można zobaczyć w Koszalinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez tajemnej sztuki medytacji i kontroli wszechogarniajacej nas Mocy ten model by nie powstał...chyba ze koledze ktos pomagał, jakies małe, niebieskie ludziki, a moze takie z brodą i w szpiczastych kapeluszach..nie wiem...zgłupiałem..6 lat...to prawie jak 7 lat w Tybecie...przepraszam bredze z wrażenia

 

GENIALNE!!

 

K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, o zaletach modelu pisał nie będę, bo to widać. Mam jednak kilka pytań.

1. Jak wygląda malowanie elementów konstrukcji płatowca (żebra, podłużnice, wręgi). Na zdjęciach wyglądają strasznie szaro. Podobny efekt na zdjęciach widziałem już na Marka Skyraiderze (elementy alu na zdjęciu wyszły szare).

2. Irku, dlaczego ustawiłeś model na pasie startowym (betonowe płyty)? Model, tak obdarty z pokrycia bardziej pasowałby moim zdaniem jako eksponat do muzeum albo pomoc naukowa na sali wykładowej. Tymczasem betonowe płyty i porozkładane narzędzia (swoją drogą jak Ci się udało skrzynkę na narzędzia zmniejszyć ;) ?) sugerują jakby samolot był podczas jakichś prac.... Głupio by było, gdyby podczas konkursu sędziowie mieli się czepiać za nierealność ekspozycji, w końcu włożyłeś w model mnóstwo pracy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reiden,

ja widzę, że model stoi przede wszystkim na lustrze. Reszta, to raczej oprawa "klimatyczna", tak samo dobra jak drewniana podstawka, choć w tym przypadku zdecydowanie lepiej podkreślająca sam model.

Sędziowie raczej nie powinni mieć problemu z oceną, czy to poglądowy model, czy perfekcyjna dioramka.

Ponieważ jednak nie biorę udziału w konkursach czy wystawach to ciekaw jestem opini zawodowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reiden

odnosnie pkt 1 -konstrukcja malowana jest aluminium Humbrola w kilku sesjach przy małym ciśnieniu i bardzo i to bardzo cienkimi warstwami. Co do koloru to może kwestia odbioru na zdjęciu-gra światła

odnośnie pkt 2 - podczas wystawiania modelu na konkursach załaczona będzie informacja iz sędziowie mają oceniać model a nie podstawkę oraz iż nie jest to diorama. A sam model został wyciągnięty z sali wykładowej na czas festynu tak aby tacy pozytywnie zakręceni zapaleńcy jak my mogli sobie pooglądć wnętrze samolotu. Dlatego do przedniej goleni podpięte jest wodzidło oraz podparcie samolotu dodatkowym wózkiem;-)

Odnośnie zapytania o konkurs w Koszalinie to niestety nie ze wzgledu iż w poniedziałem rano tj.21.05 muszę być o 9 na spotkaniu służbowym na południu Polski tak więc mnie nie będzie, ale obiecuję iż jak festiwal będzie za rok to zrobię wszystko aby w nim uczestniczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do koloru, tom pewnie kwestia oświetlenia czy czort wie czego. Grunt że jest aluminiowo

 

Co do festynu.... No nie kupuję tego... Jeśli model ma być prezentowany tak jak na zdjęciach to on nie pasuje to wersji z festynem. Obok samolotu jest rozkręcony silnik, wyciągnięta jest laweta z działkiem i taśmami amunicyjnymi, przy płatowcu stoi fotel (komplet foteli jest w kabinach), stoją tablice z rysunkami, obok nich są jakieś zwinięte rulony z planami zapewne no i te porozkładane narzędzia. Całość sprawia wrażenie jakby przy tych elementach majstrowała obsługa którą ktoś spłoszył. Miałeś fajny pomysł na przyciągnięcie uwagi oglądającego tymi szpejami. Ale jak już moją uwagę przyciągnąłeś (łał jak on do czorta zmniejszył te skrzynkę z narzędziami, okulary i klucze?!) to coś mi nie pasowało w tym wszystkim. Obawiam się, że taki sam efekt możesz osiągnąć na konkursach i karteczki z wyjaśnieniami mogą nie pomóc. Włożyłeś mnóstwo pracy w model. Jest świetny i mam nadzieję, że zdobędziesz nim wiele medali. Do pełni szczęścia brakuje mi jednak dioramki. Tak rozebrane płatowce eksponuje się w muzeach i szkołach. W tym kierunku bym poszedł i tak go wyeksponował. Taka dioramka byłaby jak wisienka na zajeb...tym ciastku z bitą śmietaną jaką jest model. Model wywiera na mnie ogromne wrażenie ale ocena ogólna (ze względu na sposób ekspozycji właśnie) jest taka, że zostaje jakieś ale. Wiem, że możesz zrobić to tak, że oglądającemu nie pozostanie żadne ale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to jest prawdziwy samolot tylko zmniejszony czarodziejską

różdżką harego potera , piękna robota, gratulacje.

proponuję to dzieło na fotkę adamina !!!!!!!!!

arni44

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu jak nie festyn to zajęcia w plenerze przy słonecznej pogodzie, a to że nie ma uczniów to tak jak Marek powiedział poszli na przerwę śniadaniową .

W założeniu od samego początku nie chciałem robić dioramy a podstawka jak podstawka służy tylko lepszej ekspozycji modelu, gdyż ciężko by było te wszystkie elementy stawiać na zielonym stole podczas konkursu.

Idę powoli sprzątać warsztat i przygotowywać się do następnych 5-6 lat pracy nad kolejnym modelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny model, mnóstwo pracy, mam nadzieję, że kiedyś będzie mi dane zobaczyć go na żywo, coś wspaniałego, detale dodatkowe, skrzyneczka narzędziowa... i wiele wiele wiele innych!!!

Kawał niezłej roboty, nie widziałem do tej pory takiego modelu Lima.

Piękny!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.