Skocz do zawartości

SBLim-2A 1/48


Irek-M1

Rekomendowane odpowiedzi

Już wiele razy odwiedziłem tę galerię, nie mówiąc już o warsztacie.

Piękny model z mnóstwem zalet:

- SBLim tak niezgrabny, że aż ładny;

- kamuflaż z legalnymi szachownicami (tu pozwolę sobie wtrącić jedynie, iż chyba równie ciekawy był ten z konikiem morskim - więcej podmalówek);

- detale i prezentacja w najwyżej cenionej przeze mnie koncepcji "obdarciucha".

Gratulacje

Dwudziesty trzeci też będzie świetny - nie ma co do tego wątpliwości . Pozdrawiam - Mikołaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Irku -normalnie mistrzostwo świata ale najbardziej cieszy mnie fakt, iż na kolejny warsztat wlatuje 23-ci ,pomyślałem że- nareszcie.Pozdrawiam Remik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samoloty to nie moja sfera zainteresowań, nie mniej jednak, pragnę wyrazić swój zachwyt dla talentu i samozaparcia autora. Gdyby to był czołg, natychmiast skończyłbym z modelarstwem i zajął się zbieraniem znaczków pocztowych. Gratuluję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło mi poinformować iż na Festiwalu zorganizowanym w dniach 19-20.05.2012r przez IPMS Kraków model SBLima otrzymał wyróżnienie w swojej klasie, puchar za samolot związany z lotnictwem polskim ufundowany przez Pana Wojciecha Butrycza oraz Best od show-puchar ufundowany przez IPMS Kraków

IMG_9536.jpg

 

Jeszcze raz dziękuje i z czystym sumieniem polecam imprezę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irku szczere gratulacje, niecierpliwie czekalem na ten moment!

Atila z Wegier zrobil fajnego MiGa 15 UTI, ale do Twojego dziela go lata swietlne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irku szczere gratulacje, niecierpliwie czekalem na ten moment!

Atila z Wegier zrobil fajnego MiGa 15 UTI, ale do Twojego dziela go lata swietlne

 

Jurku nie znam tego modelu. Czy możesz mi przesłać jakieś zdjęcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Irku popraw mnie jeśli się mylę ale jakieś 5-8 lat temu w Kielcach startowałeś Lim'em-2 w 1/48 chyba z zestawu tamik. Był dość mocno pootwierany stanowiąc niejako zapowiedź zmiany trendów w modelarstwie. Póżniej w jakimś piśmie w relacji z tych zawodów pod zdjęciem przeczytałem "model ciekawy ale nijak się ma do rzeczywistości". Chyba wtedy nawet nie zajął medalowego miejsca.... Cieszy fakt że w ciągu tych kilku lat coś drgnęło, zmienili się ludzie, zmieniły się czasy.

A co do modelu, Szanowni Forumowicze napisali już wszystko więc powiem tylko, że podziwiam sposób w jaki potrafisz zarządzać Swoim czasem znajdując go i dla modeli i na inne ważne w życiu sprawy.

Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów.

Damian Biwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Damian

 

Owszem startowałem Mig(iem)-15 w 1-48. W stosunku do obecnego modelu to przepaść w postaci rowu Mariańskiego w moim modelarstwie. Owszem tym modelem startowałem w Kielcach w dniach 29-30.09.2001/ 4 miejsce/ i w Model Fanie 12/2001 autor artykułu stwierdził "...godnym odnotowania jest również model MIGa 15 wykonany przez Ireneusza Mikuckiego z zestawu Tamiya wzbogaconego o akcesoria Airesa. Zdaje się iż modelarza poniosła nieco fantazja przy stosowaniu super błyszczących metalizerów czy też przesadnego otwierania wszystkiego co sie da jednak nie wszystkiego co otwarte być powinno..." Model ten był przedstawiony w sytuacji tzw. roztykówki i miał odarty bardzo mały fragment poszycia. Cóż lata minęły i gdybym nie posłuchał Andrzeja Ziobra, który mnie namawiał do dalszuch eksperymentów z tego typu modelarstwem, dziś nie byłoby mojego kolejnego modelu jeszcze bardziej pootwieranego. Model ten był dla mnie wielkim wyzwaniem i wielką pracą nad samym sobą w postaci ciągłego zniechęcenia w zaciszu warsztatu. W między czasie powstało jeszcze 5 modeli oraz diorama 1:1. Wiem iż podjęte decyzje warte były tego a pierwsze BEST OF SHOW było dla mnie wielkim wyróżnieniem i nagrodą za trud w budowę modelu.

Odnośnie zarządzania czasem to w tej dziedzinie muszę podziękować mojej UKOCHANEJ ŻONIE bo gdyby nie jej przychylność do mojej pasji na pewno by tego modelu nie było. To dzięki jej zrozumieniu mam swoją własną pracownię, gdzie mogę spokojnie pokonywać kolejne stopnie wtajemniczenie modelarskiego.

A jak się nie mylę to ty Damianie startowałaś modelem F-16 też odartym z poszycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Gratuluję pięknego modelu i zdobytych nagród jak i tych, które pewnie jeszcze zdobędziesz. Zdetalowanie poszczególnych elementów robi niezwykłe wrażenie.

Z minusów jednak chciałbym odnotować banalność malowania, mnie osobiście nie przekonuje, jest zbyt cukierkowe. Myślę także, że Twój model prezentowałby się jeszcze lepiej gdybyś włożył w sumie odrobinę wysiłku w nitowanie.

Mam do Ciebie Irku pytanie odnośnie dokumentacji, na której opierałeś ogólną koncepcję modelu, to jest zdarcia poszycia w tych a nie innych miejscach? Na czym się opierałeś? Dysponujesz fotografiami?

Moje pytanie wynika z obserwowanego ostatnio trendu pokazywania modeli "szkieletowych".

Pozdrawiam!

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.