Skocz do zawartości

Prototypowy czołg średni T-43 w 1/35


maszynista93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Może to nie najlepsza pora ale zaklepuję temat

7a7c7d16a714.jpg

 

Prototypowy czołg średni T-43 to jeden z tematów które podejmuję

co tu dużo pisać - jak zwykle robiony ze śmieci, tym razem jednak pancerz kadłuba budowany od podstaw, całość standardowo w skali 1/35

 

821e803a1cac.jpg

 

Informacje na temat tego czołgu są bardzo ubogie - o dokładnych planach nie wspominając

dla tego też mogą pojawić się pewne nieścisłości

 

jako dane wyjściowe przyjąłem :

nachylenie pancerza czołowego 55* (60* T-34)

nachylenie pancerza bocznego 30* (40* T-34)

szerokość 2590 mm (3000 mm T-34)

długość kadłuba mniejsza niż w T-34 (ze względu na bardziej pionowy pancerz)

 

Wieża jak widać jest już pocięta i wstępnie połatana, kadłub zgrubnie pospawany

 

9fefff40c6db.jpg

ca18c0c934b5.jpg

ddca1f3e06e9.jpg

9e7ad470da84.jpg

... i to tyle na dłużej

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 100
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Znalazłem rysunki Jackiewicza w "Model fan encyclopaedia. #07. T-34 Bloody Peace-Maker vol. III" wyd.Ajaks. Bardzo uproszczone, ale jedne z nielicznych...

Jeśli masz lepsze- daj znać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dasz rade , wiesz w World of Tanks ten czołg figuruje

A Ty muślisz ,ze skąd ten temat sie wziął

mnie WOt tak zassał ,ze teraz rzadko tu zagladam a do modelarni jeszcze rzadziej

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem rysunki Jackiewicza w "Model fan encyclopaedia. #07. T-34 Bloody Peace-Maker vol. III" wyd.Ajaks. Bardzo uproszczone, ale jedne z nielicznych

jak możesz to zapodaj je tu - nie wiem czy nie mam tych samych, a może twoje dokładniejsze

 

Dasz rade , wiesz w World of Tanks ten czołg figuruje

A Ty muślisz ,ze skąd ten temat sie wziął

Hehe pomysł niestety nie wziął się z WOT-u, był już dawno ale czekał na podniesienie poziomu umiejętności (choć i tak nie wiem czy nie jest za wcześnie)

osobiście w Wocie nie mam jeszcze T-43 ale usilnie do niego dążę, kiedy go tam zobaczyłem od razu sobie o nim przypomniałem i oto jest... no będzie... chyba

 

Temat bardzo ciekawy

z grzeczności nie zaprzeczę

 

No jak ty się bierzesz do pracy to trzeba podglądać bo będzie się działo.

eh, zobaczymy - na pewno jednak nie będzie to szybko bo kolejka długa CW-34, T-34/76, T-34/85... poza tym wcześniej jeszcze 5 modeli dla klienta i to do końca czerwca

 

Heh a i ja będę kibicował bo będzie na co popatrzec

dzięki

 

Dziś udało mi się zrobić tylko "dach" z otworem na wieżę nad przedziałem bojowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny temat ! Z fotki widzę ze robisz pierwsza serie prototypów . Z tego co się doczytałem to druga miała już wieżę taka jak T34/ 85.

to raczej T-34/85 miał taką wieże jak T-43, bo to właśnie z tej konstrukcji wywodzi się 85

faktem jednak jest, że w późniejszym okresie przezbrojono t-43 i zamontowano w tej samej wieży armatę D-5T - jednak to nadal była stara wieża

Potem zrezygnowano z dalszego rozwijania tej niewiele różniącej się od T-34 konstrukcji, a zaczęto prace nad T-34/85

te zaś z początku miały wieżę właśnie na wzór T-43 z armatą D-5T

 

mój model ma przedstawiać T-43 numer 2 we wczesnym okresie badań - przed przezbrojeniem

nie wiem czy przypadkiem nie było tylko dwóch prototypów tego czołgu No 1 i No 2 (później zmodyfikowany)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie zwiększono podstawę wieży , celem powiększenia załogi do 5 osób. Z tego tanka dostosowano wieże do T34/85 ( źródło - Militaria 275 " T-34/85 ), lecz przekonstruowano dach i to mnie zmyliło. Zbudowano 4 prototypy z czego jeden przezbrojono na armatę 85 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Oby więcej takich tematów na forum. T-43 moim zdaniem jest ładniejszy od T-34 i właśnie dlatego będę śledził poczynania kolegi Maszynisty.

Ja też gram w wota i ostatnio właśnie wbiłem T-43. Jak na razie cienko. Działo słabiutkie jak na ten tier, czołg dość wolny, ale po wymianie zawieszenia jeździ dużo lepiej. Teraz męczę się z wieżą, bo setę mam już odblokowaną, więc potem będzie z górki. Pancerz taki sobie, lepszy niż na T-34/85, ale nie ma rewelacji.

No to konie off-topu.

 

Życzę udanego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, bardzo ciekawy (jeden z niewielu) topik. Bez urazy, ale poza ładnymi wykonaniami, modele prawie takie same. A tu proszę bardzo model prototypowy i nie z plastiku (masowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ups... dawno nikt tu nie zaglądał bo i po co

myślę jednak, że teraz się to zmieni - aktualizacje powinny być częstsze

 

tyle udało mi się dzisiaj wydziabać - faktycznie niewiele ale zawsze do przodu

51e791cbcd33.jpg

2ad6b7173494.jpg

18a2adc2aa74.jpg

fd057de39c10.jpg

śrubki i nakrętki już w drodze

zastanawiam się też jaka lufa będzie do niego odpowiednia

 

 

tymczasem do kolejki trafiły dwa kolejne tety

f7f9462201b9.jpg

przy okazji mam pytanie - czy tego ChTZ można zrobić w barwach LWP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Nieźle nieźle, aczkolwiek nie uniknąes kilku błędów. Nie taki kształt jarzma, brak wyobleń na bokach wieży pod porty strzeleckie. Strop zdecydowanie za wysoki w stosunku do skorupy wieży. No i kopułka d-cy. Pomimo podobienstwa, kopułka miała nieco odmienną konstrukcje niz kopułka z 76-ek. Ale ogólnie wychodzi ci to całkiem sprawnie Co do lufki - w wieży była zamontowana standardowa F-34. Co do CHTZ - jest kilka fotek "formoćki" w barwach LWP, ale raczej są to egzemplarze powojenne, prawdopodobnie zreanimowane wraki.

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj chyba jednak nie dorosłem jeszcze modelarsko do robienia takich modeli - błędy są, nikt nie mówił przecież że nie będzie

pewnie jeszcze nie jeden wyskoczy ale robię jak umiem (narazie)

 

tymczasem siateczka na dziś

oryginał tak ...

63d1737dc96f.jpg

 

... a ja tak

ccf10a07f947.jpg

c5983b23dc92.jpg

idealnie nie jest ale co zrobić jak się lepiej nie umie

 

-wieża nadal jest nie skończono, a jarzmo armaty nadal nie wyprofilowane ostatecznie

-co konkretnie jest nie tak z wieżyczką dowódcy?

-lufa F-34 mówisz - czyli potwierdziłeś moje przypuszczenia

 

co do ChTZ to jest mi w zasadzie obojętne z kiedy jest to czołg - byle by miał orzełka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Rób, rób, bo fajnie Ci wychodzi.

A doświadczenie przyjdzie z czasem

 

Może Ci się przyda

 

T34_Page_123.jpg

 

T34_Page_124.jpg

 

T34_Page_127.jpg

 

T34_Page_128.jpg

 

T34_Page_129.jpg

 

 

A na koniec, wisienka na tort

Artykuł z Rosyjskiego pisma POLIGON 1/2002

 

27.jpg

 

30-1.jpg

 

29.jpg

 

34.jpg

 

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda że nie miałem tego wcześniej, bo może zrobił bym go z wnętrzem a może lepiej nie

tak czy inaczej te zdjęcia są wyraźniejsze od tych które miałem - niestety bo wyszło wiele błędów

 

wielkie dzięki za materiały bigmodel - mam nadzieję, że przydadzą się nie tlko mnie

 

...ale są i pozytywy - nareszcie udało mi się rozwiązać zagadkę tego tyłu

okazało się, że jest on zrobiony na dwa razy, a nie na raz jak początkowo zakładałem (ciągle mi to nie pasowało w porównaniu ze zdjęciami)

d90a208ce210.jpg

 

dzisiaj trochę śrubek i kilka pierdółek ...

d366cbe51e38.jpg

abe4c9518dce.jpg

676c146512da.jpg

48387c2f7914.jpg

 

wiem, z tą osłoną transmisji to nie do końca tak miało być ale nie poprawiam tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.