Jump to content
Oli360

Kompresor za 30 zł

Recommended Posts

Witam. Po zakupie aerografu przyszło na kupno kompresora lecz nie miałem paru stówek aby na niego przeznaczyć. Kupiłem najtańszy na allegro za 20zł do tego troszkę pracy i wyszło. Profesjonalny to on nie jest ale co do malowania to nie mam do czego się przyczepić. Maluje zarówno podczas pracy jak i po napełnieniu butli. Byłem bardo zdziwiony gdy zobaczyłem ile potrafi działać aerograf na butli 5L myślałem że parę sekund a co się okazało, że jak dla mnie bardzo długo. I tak pewnie wielu was się nie spodoba lecz jak dla mnie takie coś za 30zł to było warto. Nie muszę już malować z dętki gdzie aero działał paręnaście sekund.

No i jest zaciesz z kolejnej własno zrobionej rzeczy. ;)

103jw.jpg

70141259.jpg

1000oy.jpg

10000y.jpg

Ja używałem bardzo podobnej konstrukcji/zamiast kompresora samochodowego miałem sprężarkę z lodówki/ przez kilka ładnych lat

Jeśli tylko spełnia swoją funkcję to wygląd nie ma dla nikogo znaczenia Ważne zaoszczędzone kilka stówek które można zainwestować w modele

Jak ten kompresor mi się zepsuje to będę się rozglądał gdzieś na złomie za lodówkowym. Jak na razie mam nadzieje, że posłuży ;)

Pozdrawiam.

A tak się zapytam masz w tym jakiś reduktor ciśnienia?

Do redukowania ciśnienia w jakimś stopniu służy butla i to wystarcza.

Matko i córko, nie wiedziałem że takie mózgi tu siedzą, talibowie nie proponowali Ci roboty?

Jeśli to działa, to jesteś wielki.

Pozdrawiam i podziwiam talent, dawaj warsztat haha!

A ja chciałbym się spytać, gdzie można kupic takarurke, bo w budowlanych w mieście nie widziałem

A ja chciałbym się spytać, gdzie można kupic takarurke, bo w budowlanych w mieście nie widziałem

bo to przewód paliwowy i nalezy szukac w motoryzacyjnych

W marketach budowlanych są zazwyczaj dostępne w działach ogrodniczych. Można też spróbować w sklepach akwarystycznych.

Masz jakoś dodatkowo przytwierdzony korek od butli? Sklejony z gwintem czy coś? Bo plastik korków jest dość miękki i dużo nie trzeba, żeby wystrzeliło ;)

Jakby co, takie butle potrafią już wybuchać przy 5 barach. Na szczęście nie ma ostrych odłamków - z butli robi się taka jakby "szmata" ;)

Piotr ja w swoim zestawie /butelka pet 0.5litra/ nie miałem wklejonego korka i nic nigdy nie strzeliło ale jak to mówia "strzeżonego i tak dalej..."

Robert, jeżeli miałeś butelkę PET 0,5l, to zauważ, że takie butelki mają znacznie mniejszy jeśli idzie o powierzchnię na jaką działa ciśnienie i sztywniejszy korek. A te baniaki 5L zazwyczaj się robione pod wodę niegazowaną no i sam korek jest duży.

Wiem, bo sam przez całkiem długo działałem na "butelkowcach", ale szybko 5L baniak zamieniłem na 3L po napoju gazowanym.

Świetna robota, pogratulować pomysłowości i fachu w rękach . A teraz poprosze o domowej roboty atmówke bez pudłówke

Robert, jeżeli miałeś butelkę PET 0,5l, to zauważ, że takie butelki mają znacznie mniejszy jeśli idzie o powierzchnię na jaką działa ciśnienie i sztywniejszy korek. A te baniaki 5L zazwyczaj się robione pod wodę niegazowaną no i sam korek jest duży.

Wiem, bo sam przez całkiem długo działałem na "butelkowcach", ale szybko 5L baniak zamieniłem na 3L po napoju gazowanym.

W pogromcach mitów ( na discovery channel) sprawdzali jakie ciśnienie wytrzymują butelki, jeśli dobrze pamiętam 5L rozerwało przy ciśnieniu 6,2 bara

Są butelki i "butelki". Całkiem inny jakościowo i grubościowo jest plastik z np. wody mineralnej za 1,5 a inny z takiej markowej za 5 PLN. Tak samo jak wytrzymałość wężyków, złączek czy kleju. Po prostu wszystko zależy od materiałów jakie użyjemy.

Dziękuję za miłe komentarze:)

Co do przewodu to kupiłem w brico marche na akwarystyce. W każdym sklepie zoologicznym również dostaniemy.

A co do korka to został przyklejony na dość grubą warstwę kleju na gorąco.

Witam . mam mniej więcej taki sam kompresor a czy można zastąpić jakaś prostownik ?

Kolega pisał coś o zasilaniu aerografu dętką. Ostatnimi czasy przymierzam się do wypróbowania tej metody (choćby w celach poznawczych), i tu moje pytanie, z jakiej konkretnie dętki kolega korzystał, bo nam moje (laika) oko to taka samochodowa dała by radę bez większych ceregieli spełnić postawione przed nią zadanie.

Kolega pisał coś o zasilaniu aerografu dętką. Ostatnimi czasy przymierzam się do wypróbowania tej metody (choćby w celach poznawczych), i tu moje pytanie, z jakiej konkretnie dętki kolega korzystał, bo nam moje (laika) oko to taka samochodowa dała by radę bez większych ceregieli spełnić postawione przed nią zadanie.

Z samej dętki nie uzyskasz dużego ciśnienia, a zrobi się tylko z niej wielki balon i nie zmieścisz jej w pokoju, żeby zaoszczędzić miejsca potrzebne jest kompletne koło.

Są butelki i "butelki". Całkiem inny jakościowo i grubościowo jest plastik z np. wody mineralnej za 1,5 a inny z takiej markowej za 5 PLN. Tak samo jak wytrzymałość wężyków, złączek czy kleju. Po prostu wszystko zależy od materiałów jakie użyjemy.

Markowa pękła przy 12 atm... ale ile cykli przeżyje na niższym ciśnieniu, kto wie...

Skoro wytrzymuje 12 atmosfer technicznych, to gdyby ją ładować do 4 barów (tak jak standardowe kompresory modelarskie), powinna wytrzymać nieskończoną ilość cykli ;) Tzn. zapewne wcześniej popękają/sparcieją wężyki, puszczą spoiny, złączki itp.