Skocz do zawartości

Wspólny warsztat Twitch+Dumo+Konrad C+Skikut+Rob.[Churchill]


Dumo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 296
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A co to za ustrojstwo przed peryskopem d-cy?wygląda jak antena stacji radiolokacyjnej

 

Wiesz co nawet nie wiem.

 

Popraw tylko te plamy po oleju, a tak to świetnie wygląda.

 

A co z nimi nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad mam takie praktyczne pytania:

 

Jak robisz to fajne mokrebłotko, jak robisz te białe malutkie jaasne kropki błota, i generalnie jak uzyskujesz fakture błota ( koła napędowe tył)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad cały dół podoba mi się jak..... no nie wiem co. Ale góra jakby z innego czołgu. Szczególnie to widać na drugim zdjęciu. Troszkę to jeszcze podpicuj i będzie spoko majonez.

 

No wiem ale nie chciałem go też dużo syfić, zresztą dlaczego miałby mieć ubłocone górne powierzchnie, przecież nie dachował. ;)

 

Konrad mam takie praktyczne pytania:

 

Jak robisz to fajne mokrebłotko, jak robisz te białe malutkie jaasne kropki błota, i generalnie jak uzyskujesz fakture błota ( koła napędowe tył)

 

Mokre błoto to mieszanka pigmentów, sypana bezpośrednio na okurzony za pomocą aerografu i pigmentów model i barwiona olejami.

Małe kropki to sztywny pędzel nasączony w mieszance pigmentów z farbami olejnymi, a metoda polega na zdmuchiwaniu samym powietrzem z aerografu, mieszanki na włosiu pędzla.

Fakturę nanoszę poprzez strzepywanie pigmentów z pędzla na powierzchnie nasączoną w Fixerze i zaprawianie w farbach olejnych.

 

Przetrzyj dolne rolki /krawędzie metalizerem.

 

E tam, nie będzie widac. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też mam pytanie:

Jak barwisz pigmenty olejami? Mieszasz w pojemniku, czy po nałożeniu was:bip:esz? Czy jak wygląda technika tego zabiegu?

Ogólnie model pomalowany miażdżąco.

Merytorycznie się nie znam, ale wygląda przednio. Krzaczki wypas się komponują. Kalki dobrze siadły, brudzing perfect, nie jest przesadzony.

Jestem ciekaw jak będzie wyglądał na koniec.

Póki co - miodzio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no jasna sprawa, ale może zrób u trochę wyraźnejsze zacieki to będzie się mniej odróżniać. Oczywiście nic na siłę, bo i tak jest ładny.

 

 

A zacieki to co innego i takie postawną na ściankach wieży.

Dzięki za czujność - byłbym zapomniał.

 

To ja też mam pytanie:

Jak barwisz pigmenty olejami? Mieszasz w pojemniku, czy po nałożeniu was:bip:esz? Czy jak wygląda technika tego zabiegu?

Ogólnie model pomalowany miażdżąco.

Merytorycznie się nie znam, ale wygląda przednio. Krzaczki wypas się komponują. Kalki dobrze siadły, brudzing perfect, nie jest przesadzony.

Jestem ciekaw jak będzie wyglądał na koniec.

Póki co - miodzio.

 

Różnie to bywa, w zależności od efektu który chcę uzyskać.

W tym wypadku to tak jak wspomniałeś, w pewnym stopniu je was:bip:e.

Tylko trzeba bardzo uważać nakładając farby olejne na fakturę błota robioną np. przy strzepywaniu z pędzla.

Pigmenty nawet polakierowane fixerem będą tracić swą bryłę poprzez dotknięcia pędzla więc trzeba to robić bardzo delikatnie, oczywiście farba olejna sama też mocno usztywnia pigmenty ale w większych ilościach pozalewa ich fakturę dlatego też nie nakładajmy zbyt dużo farby.

Farby olejne są wchłaniane przez pigmenty więc nie należy się bać, że będzie to za mocne przejście kolorystyczne.

 

Ja to robię punktowo, tzn. biorę 3 kolory ziemniste po czym je rozcieńczam 1/1 rozcieńczalnik/farba. Miękkim, okrągłym i większym pędzlem delikatnie nadaje farbę na pigment - wystarczy delikatnie muśnięcie a wszystko ładnie spłynie. Robię to punktowo, staram się zostawić miejsce dla pozostałych 2 kolorów oraz koloru pigmentu. Po naniesieniu farby na powierzchnie, powstaje mokra plama która ładnie wysycha ale dla lepszego skomponowania z całością można delikatnie rozmyć przejście plamy/powierzchni. O kropkach juz pisałem.

Kolejnym krokiem jest nadanie śladów wilgoć, do których używam specyfiku Miga wet effect an damp (cos takiego). z tym, że daje go w małych ilościach i w kantach oraz spływach ( tam gdzie oda mogła wpływać). Na koniec Plamy oleju które robie poprzez mieszanie w/w specyfiku Miga z ciemnym pigmentem lub czarną farbą olejną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzięki Panowie.

 

Trochę zmieniłem brudzenie z błota na kurz.

Model jest generalnie skończony, teraz tylko rozplanuje rozstaw gałęzi i czy w ogóle będą się one mieścić na czołgu oraz dodam parę plam oleju na uk. jezdnym.

Model miał iść na sprzedaż ale za bardzo mi się spodobał. Miały być też Fruile ale kasy brak, kiedyś zamienię te gumiaki.

Galeria wkrótce.

Zapraszam do pastwienia się.

 

dsc01463a.jpg

dsc01465ye.jpg

dsc01461g.jpg

dsc01462z.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Daaawno ten wątek nie był ruszany, czas odświeżyć: czerczil po podkładzie, jeszcze dzisiaj pójdzie baza:

 

IMG3840JP_ehahshw.JPG

 

IMG3841JP_ehahshs.JPG

 

IMG3842JP_ehahsha.JPG

 

IMG3843JP_ehahshq.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale żeś się do czułości forum musiał Rafał zapuścić aby ten wątek wykrzesać. Konrad tutaj swojego prawie skończył. Niektórzy już szans na to nie mają, a szkoda bo modele Roberta fantastyczne były. Mam nadzieję że teraz nie odpuścisz i go dokończysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nakręce reszte do dalszej budowy, wiem że Konrad nadal kombinuję przy czerczilu. Może Krzysiu też dołączysz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.