Jump to content

czy jest jakiś zestaw su-20 1:48?


Recommended Posts

Zestawu ani konwersji dedykowanej nie ma . Jednak jest mozliwosc ,,uzyskania ,, prostym sumptem Su-20 poprzez tzw kompilacje Su-7 oraz Su-17M4.

Link to post
Share on other sites

obawiam się, że tak prosto nie będzie.

 

Temat chodził już za mną jakiś czas i faktycznie wiele elementów z obu zestawów da się wykorzystać bezpośrednio, lub po drobnej adaptacji. Natomiast kadłub zrobiłbym od podstaw. Z przeróbkami mogą być problemy, a jego kształt (Su-20) to chyba jest najprostszy ze wszystkich.

Link to post
Share on other sites

Z Su-7 trzeba wziasc przod kadłuba ,ja wykorzystałem 11,7 cm plus do tego wlot powietrza . Z Su-17pozostała czesc kadłuba,stateczniki poziome , statecznik pionowy ,nalezy go sciac u gory i nadac kształt .To z grubsza najwazniejsze ingerencje .

Link to post
Share on other sites

Kazdy z nas ma swoje wyobrazenie o tym jak to ,,pozenic,,

Znam ta strone i zauwaz że modelarz rosyjski uzył tyłow Su-22 do konwersji na Su-17 i na odwrót ,tyły Su-7 połaczył z kadłubami Su-22 dostajac wariant z silnikiem R-29.

Mozesz cos wiecej o tym powaznym bledzie w tyle kadluba?

Link to post
Share on other sites

Arek ,dzięki za inspiracje ! Na szybko ,chyba potne wzdłuz czerwonych linii a na poziomej montazowej wkleje 1-2 mm pasek plastiku co podniesie gore i bedzie mozna wyszlifowac ?

 

su20tyl.jpg

Link to post
Share on other sites

hmmm. Robert nie traktuj tego jak uwagę do Ciebie, ale dziwi mnie jak czytam posty "czy to aż tak widać" a w innych jest walka o odcień farby, czy też ślady eksploatacji/zabrudzeń. Dla mnie ważne jest wszystko. Zarówno kształt jak i malowanie. Zarówno jedno jak i drugie jeśli jest zrobione w oparciu i jakieś materiały i autor podaje źródło to porównujemy i oceniamy wg tego źródła (choćby miało odstępstwa od oryginału). Do takich materiałów autor dotarł i wg nich zrobił.

Wracając do tematu. Su-20 to jest bardzo wdzięczny model do startu z własnymi przeróbkami itp. kadłub jest idealny do takiej pracy. Nie` ma jakichś zawirowań, tylko jedna symetryczna rura. Pewne zmiany kształtu w części przed niej i tylnej. Największy problem do rozwiązania to mocowanie skrzydeł do kadłuba.

 

A tak przy okazji. A może projekt grupowy. Budowa Su-20 w skali ... . Ale nieco inny niż wszystkie. Taki naprawdę grupowy. Wybieramy plany wg. których robimy. Dzielimy na uczestników części do zrobienia. Odlewamy dla wszystkich uczestników. I mamy Su-20. Ja bym tak chciał. Jak by byli chętni to będziemy rozmawiać.

Pozdrawiam

Ireneusz Tyczyński

Link to post
Share on other sites
hmmm. Robert nie traktuj tego jak uwagę do Ciebie, ale dziwi mnie jak czytam posty "czy to aż tak widać" a w innych jest walka o odcień farby, czy też ślady eksploatacji/zabrudzeń.

 

Spokojnie az taki czuły nie jestem po prostu tylko zapytałem bo na modelu różnicy może nie widac a i plany też nie wiadomo czy pewne

Link to post
Share on other sites
Dla mnie ważne jest wszystko. Zarówno kształt jak i malowanie. Zarówno jedno jak i drugie jeśli jest zrobione w oparciu i jakieś materiały i autor podaje źródło to porównujemy i oceniamy wg tego źródła (choćby miało odstępstwa od oryginału). Do takich materiałów autor dotarł i wg nich zrobił.

 

Filozofia dobra jak każda inna, ale podobnie jak pozostałe nie stanowi to modelarskiego absolutu.

 

Co do tematu. Sam miałbym ochotę na Su-20. Może nawet nie polskie. W skali 48 coraz ciężej o Suczki, a co dopiero je, aż tak przerabiać. Nie mówiąc o tym, że nawet bez przerabiania na Su-20 roboty nie brakuje. Gdyby ktoś spłodził zestaw do zrobienia Su-20 w 1:48 chętnie bym nawet zapłacił. Póki co zostaje przy stercie niezobowiązujących Master Craftów.

Link to post
Share on other sites
Największy problem do rozwiązania to mocowanie skrzydeł do kadłuba

 

Jesli myslisz o nowym kadłubie ,to moze dwa dzwigary ?

Link to post
Share on other sites

mam prawie wszystkie, brakuje mi kilka numerów. Przejrzałem dokładnie ale nie znalazłem. Może dokładniej, w którym numerze?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.