Skocz do zawartości

F-16


okonek

Rekomendowane odpowiedzi

No niezle, niezle... Moglbys przyblizyc nieco sposob w jaki je wykonales? W jakis posob ksztaltowales te zbiorniki? Z tego co widze, to to jest 48, albo wiecej. Dobrze mi sie wydaje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie mogę się doczekać aż na moim niebie zacznie coś pożadnie grzmieć. W czerwcu bedzie rok jak nic pożądnego nie leciało. Ale coś się na Krzesinach szykuje chyba bo w tym tygodniu czesto latał AN-26 i ten nowy transportowiec. An-26 fajnie wygląda jak idzie na wznoszeniu, buczy turbosmiglowymi i grzmi odrzutowym. Fajne wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Chyba juz zasypialem Nie czesto sie go uzywa wiec nie zaskoczylem. Ma pare zastosowan miedzy innymi jako pomocniczy przy starcie. Kurna musi byc niezle zaladowany aby go wlaczali. Co oni wywoza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasze F-16 na 100% nie będą miały szachownic low-vis co jest spowodowane ustawą, która przewiduje wyłącznie dwa inne kolory niż odcienie szarości.

Przy okazji skoro F-16 mają numery taktyczne zaczynające się od 40 a w MiG-29G/GT mamy numery od 41 to może doczekaliśmy się WŁASNEGO SENSOWNEGO SYSTEMU OZNACZEŃ maszyn wojskowych.

Nasze Herculesy mają mieć numery 1501-1505.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasze F-16 na 100% nie będą miały szachownic low-vis co jest spowodowane ustawą, która przewiduje wyłącznie dwa inne kolory niż odcienie szarości.

Mmm... Bez sensu... A co na to NATO? Czy to nie jest jakas odgorna sprawa, zeby sprzet wojskowy byl jakos jednolicie oznakowany, zgodnie ze standardem?

 

U mnie ostatnio huczalo podczas AirShow I tez wszystkie ptaki ocipialy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:oops: No tak. Chyba juz zasypialem Nie czesto sie go uzywa wiec nie zaskoczylem. Ma pare zastosowan miedzy innymi jako pomocniczy przy starcie. Kurna musi byc niezle zaladowany aby go wlaczali. Co oni wywoza

 

Zawsze jak idzie na wznoszeniu to grzmi silnikiem pomocniczym, a za prawą gondolą ciągnie czarną smugę dymu. Ciekawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma standardów oznakowania samolotów NATO, każde państwo ma własny system. Najbardziej posuje mi hiszpański, litera oznaczająca przeznaczenie, numer określający typ i numer określający konkretny egzemplarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej, a myslicie, ze TEN by sie nadal do zrobienia polskiej wersji? Jakos tak nic lepszego mi w oko nie wpadlo. Hasegawa wypuscila jeszcze F-16C w 48, ale jakos nigdzie nie moge znalesc... Ktos z Was przymierzal sie moze juz do modelu tego samolotu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może coś takiego:

http://www.allegro.pl/item108242398_f_16_c_j_gratisy_hasegawa_1_48.html

i drugi:

http://www.allegro.pl/item107333013_f_16_a_hasegawa_1_48_dodatki_.html

 

Ten z Italeri jest niby całkiem fajny ale ma dziwny garb za kabiną. I pieprznięte linie podziału blach na tym garbie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym spokojnie poczekał kilka miesięcy. Najpierw niech przyleci jakis do Polski, bo te dwa, co są pokazywane, to do Polski nie przylecą. Co nie wyklucza, że można by zrobić model testowo - szkoleniowego F-16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, ja nie bede go jeszcze kleil... Tzn. skleic to akurat mozna, bo przeciez sam samolot sie juz nie zmieni, prawda? Mozna poczekac z malowanie, choc z tego co wiem, malowanie tez juz sie nie zmieni. Natomiast na okalkowanie to juz faktycznie trzeba bedzie poczekac, bo nie wiadomo jak beda pooznaczane.

 

A lyszeliscie, ze redakcja "Lotnictwa" wraz z Lockeed Martinem i MONem oglosily konkurs na nasza, lokalna nazwe dla polskich F-16? Khehe... Tak jak mamy np. TS-11 "Iskra", to teraz beda ludzie wymyslac... F-16C "Jarzabek"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wiecie, ale bardzo piekny model polskiej 16 powstaje tu:

 

http://free4web.pl/3/2,85710,228301,5129221,Thread.html;jsessionid=D151921E72EC6CE749E66A68B117BC0E

 

Co prawda dla mnie stoi mocno pod znakiem zapytania sens tak głebokiej waloryzacji na tak słabym kształtowo zestawie jak Academy, ale co by tu nie gadac bedzie to piekny model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.