Jump to content

Recommended Posts

Nie mogę edytować powyższego. Jest świeże foto z obchodów 60 lecia Krzesin. D ma podwieszony: AGM-65, AGM-154, AIM-9, AIM-120. Co ciekawe widać żółty pasek, czyli wg. standardów USAF jest to bomba bojowa, nie ćwiczebna. Chyba nie mają ćwiczebnych, bo zawsze takie podwieszają, nawet na rynku na 100% wystawili bojową...

LINK

Zdjęcie Wacław Hołyś.

• Replies 630
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Chyba jeszcze się nie pojawiło to info. Jedna z maszyn stacjonująca w Krzesinach zyskała nowe malowanie, ta o numerze bocznym 4047.

Brały udział w lotach bojowych nad Irakiem w ramach operacji INHERENT RESOLVE. Same nic nie odpalały, no może prócz flar. Misje miały charakter rozpoznawczy (zakładano pod kadłub zasobniki DB110), ale

Posted Images

Nie mogę edytować powyższego. Jest świeże foto z obchodów 60 lecia Krzesin. D ma podwieszony: AGM-65, AGM-154, AIM-9, AIM-120. Co ciekawe widać żółty pasek, czyli wg. standardów USAF jest to bomba bojowa, nie ćwiczebna. Chyba nie mają ćwiczebnych, bo zawsze takie podwieszają, nawet na rynku na 100% wystawili bojową...

LINK

Zdjęcie Wacław Hołyś.

Podwieszony JSOW to DATM czyli pocisk ćwiczebny. I nie można zamienić miejscami AGM-154 z AGM-65 jeśli ma być realistycznie.

I nie można zamienić miejscami AGM-154 z AGM-65 jeśli ma być realistycznie.

Z czego to wynika? Czy można w takim razie zamiast AGM-65 podwiesić przy kadłubie 2x2 GBU-12?

Można. A wynika to z łącza danych, które to potrzebne jest do niektórych typów uzbrojenia.

A propos zdjęcia, to ja też na żadnym żółtego paska nie widzę.

Ja tam widzę żółty i dam sobie rękę obciąć, że widziałem dwa inne zdjęcia (z innych okazji) polskich JSOW z żółtym paskiem.

Można. A wynika to z łącza danych, które to potrzebne jest do niektórych typów uzbrojenia.

Tu posypuję głowę popiołem. To pewnie dlatego była kiedyś taka grafika polskiego F-16 z 4 JSOW, po dwa podwieszone pod BRU-57 na stanowiskach 3/7...

EDYTOWANE po 4 godzinach. Dla niedowiarków, drugie zdjęcie jakie znam, pierwsze też przedstawiało JSOW z żółtym paskiem na rynku w Poznaniu...

tom3r.jpg

Źródło: Post w którym widać, jak pod F-16 podwieszono bomby ćwiczebne w kolorze niebieskim i tylko JSOW ma żółty pasek.

Silmeor twierdzisz, że bomby ćwiczebne mogą mieć żółty pasek?