Jump to content

Recommended Posts

• Replies 630
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Chyba jeszcze się nie pojawiło to info. Jedna z maszyn stacjonująca w Krzesinach zyskała nowe malowanie, ta o numerze bocznym 4047.

Brały udział w lotach bojowych nad Irakiem w ramach operacji INHERENT RESOLVE. Same nic nie odpalały, no może prócz flar. Misje miały charakter rozpoznawczy (zakładano pod kadłub zasobniki DB110), ale

Posted Images

No więc ponownie musi paść to pytanie: po co nam taka broń, gdy z założenia nasze siły lotnicze mają bronić się przed nacierającymi siłami ze wschodu?
Toż te "nacierające siły ze wschodu" będą początkowo zgrupowane przy naszej granicy, ale na terytorium wroga. Tam znajdują się lotniska, stacje radarowe czy centra dowodzenia, a nie na naszym terytorium, którego mamy bronić. W przypadku ataku próbujesz niszczyć wojska, które przekroczyły granicę, ale jednocześnie musisz zaatakować obiekty które wymieniłem, a znajdujące się poza naszymi granicami. To chyba nie jest aż tak trudne do zrozumienia...
Czyli jak rozumiem, te pociski są nam potrzebne tylko po to, żeby zaatakować wroga tuż za naszą granicą, na samym początku konfliktu, dobrze zrozumiałem?

Dokładnie! I właśnie po to im zasięg niemal 400km, żeby razić cele znacznie bliżej... A jeśli jeszcze kupimy JASSM-ER to najlepiej będzie strzelać z nich jakz npr. A co! Kto bogatemu zabroni.

Fajne gościu modele robisz, ale nie myśl za dużo o tematach, na których się nie znasz bo Ci szkodzi.

Jacko, nie karm trolla.

Mnie po prostu w tym momencie ręce opadły. Tak drogi Solo, samoloty są nam całkowicie zbędne i wystarczy artyleria lufowa i rakietowa, aby pokryć pas przygraniczny. Dalej jest tylko czarna dziura zasysająca wszystko...

Możesz napisać jak doszedłeś do takich wniosków?

Niczego takiego ani nie napisałem, ani nie miałem na myśli.

Jacko napisał:

"Tam znajdują się lotniska, stacje radarowe czy centra dowodzenia, a nie na naszym terytorium, którego mamy bronić. W przypadku ataku próbujesz niszczyć wojska, które przekroczyły granicę, ale jednocześnie musisz zaatakować obiekty które wymieniłem, a znajdujące się poza naszymi granicami."

Odniosłem się po prostu do jego wypowiedzi, bo ciekaw jestem po co nam te pociski.

Zamiast odpowiedzi, albo dyskusji usłyszałem tylko wyzwiska i szyderstwa.

Biedny, pokrzywdzony Solo, kótry jak dostaje odpowiedź, jakie cele razi się precyzyjnymi atakami z odległości kilkuset kilometrów ma ubaw po pachy i zaczyna wymyślać niestworzone rzeczy.

...A Ty chcesz atakować "bazy lotnicze, morskie i centra dowodzenia"?

Gdzie? W Moskwie, Kaliningradzie? Na Syberii?

A może nasze?

Po czym dalej ciągnie jałową dyskusję. Dorośnij człowieku.

Kurde mam czxasami wrazenie ze przypierdalacie sie do chłopaka teraz juz dla zasady. Forum jest od tego aby pytac, na forum czesto padaly pytania bardziej kuriozalne niż to które zadał Solo. 11 stron o niczym tworzą pieniacze, którzy piszą tylko po to aby pisać.

Solo, naprawdę naprawdę staram się wytłumaczyć sprawę jak najlepiej potrafię, ale widocznie zbyt wsiąkłem w środowisko, które ma choć blade pojęcie o czym mowa i już nie potrafię przemówić do zwykłego człowieka. Bardzo mnie to dziwi, bo od kilku już lat piszę dla poważnych magazynów lotniczych oraz militarno-historycznych i do tej pory nie miałem najmniejszych zastrzeżeń, że wyrażam się w sposób zawiły czy niejasny.

Tutaj po prostu musisz zacząć od podstaw i wykonać samodzielnie pewną pracę, bo forum to nie miejsce na przepisywanie całych książek o doktrynie i strategii. W największym skrócie: poszukaj informacji na temat "Polskich Kłów". Pod tą nazwą kryje się program budowy narodowego systemu bezpieczeństwa państwa. Tam będziesz miał opisane, jak się obecnie buduje triadę rakietowego odstraszania oraz systemy rozpoznania celów (w tym dostęp do danych satelitarnych). Jednym z elementów triady są właśnie rakiety JASSM. One naprawdę nie są na ekspedycje.

Nie chcę siać defetyzmu, ale kiepsko widzę te nasze kły bez dobrze zorganizowanej i wyposażonej obrony opl. JASSM fajnie że będą choć 40 to trochę mało. Te dywizjony obrony wybrzeża, moim zdaniem bezsensu lepiej było odłożyć na okręty podwodne.

• 4 weeks later...

Czy ktorys z kolegow mogl by mi wyjasnic czemu na naszych eFach na niektorych zdjeciach wyrzutniki flar sa w kolorze czarnym a na niektorych pomaranczowym?

I jeszcze jedno pytanie , jak rozmieszczone sa pod kadlubem wyrzutnie w wersji C a jak w D...? Kinetic zrobil szesc otworow pod wyrzutnie i nie wiem czy ktore ew maja byc zaslepione a ktore nie... Bylbym wdzieczny za okazana pomoc...

Pomarańczowe (może tak na zdjęciach wygląda, w rzeczywistości są czerwone) to flary, czarnych jakoś nie widziałem. Może chodzi o puste kontenery lub o chaffy ale te ostatnie są białe. Rozmieszczenie wyrzutników pod kadłubem na C i D jest identyczne: 3 z lewej strony i 1 z prawej.

Na zdjeciu ktore wrzuciłem sa oba wyrzutniki ,ten z przodu do dipoli , istotnie naboje sa białe ,tylny do pułapek o ile pamietam naboj koloru metalicznego .Same wyrzutnie/moduły pomaranczowe .Co tam moze być czerwonego ...

Owszem na zdjęciu są kontenery zarówno do flar i do dipoli. Pomarańczowe są ścianki oddzielające poszczególne naboje od siebie. Co do metalicznego koloru to niestety źle pamiętasz. :-) Załadowane flary mają kolor czerwony, metaliczne są ale od strony wewnętrznej ukrytej wewnątrz płatowca.

Wylot to może mieć lufa. Jak zobaczysz kiedyś załadowany kontener to sam stwierdzisz jaki ma kolor: czerwony czy pomarańczowy i czy to wylot jest czy co innego. Pytanie było o kolor wyrzutników, o czymś takim jak wylot pułapek termicznych dotąd nie słyszałem.

Zagłuszki na moduły są czerwone. Zadałem sobie trudu troche, nie dużo i typ pułapek stosowany u nas jest cały metaliczny.

Nie słyszałes, to jak nazwać tą część pułapki przez którą zawartość uwalnia się do atmosfery ?