Skocz do zawartości

Lim-2/MiG-15


imt

Rekomendowane odpowiedzi

dzięki Tak zrobię

 

w AEROPLANIE poświęconym Lim-6bis jest informacja, iż numery taktyczne koloru czerwonego (rozumiem chodzi to numery własnie na Limach-6bis) miały wysokość 500 mm, i szerokość 240 mm, odstęp między cyframi 80 mm. Można uznać ta informację za wiarygodną?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostało jeszcze na tym arkuszu trochę miejsca więc upchnę jeszcze MiGa-19, Su-7 i klika Yaczków (11, 18, 23). Pełna formatka 200X265. Następny arkusz MiG-23/29. W sklepie na pewno tego nie kupisz, kilka sztuk wydrukuję, jeśli będą chętni bardzo proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Sprawa merytoryczna.

Ile mają twoje szachownice Cinekf1? I czemu wszędzie są dwa rozmiary? Jak już tu ustaliliśmy, na początku były szachownice na spodzie skrzydeł 600mm, ale później już tylko (tak jak podaje Królikiewicz) 500mm. Ty zaś nawet SBLim-2M dałeś duże.

2. Nie rozumiem twojej koncepcji sprzedaży. Narobisz się tyle schematów, do ołówków, limów itp., żeby sprzedać kilka arkuszy? Ile osób chętnych będzie na cały arkusz z kilkunastoma zestawami, a ile weźmie jeden konkretny? To nie lepiej sprzedawać Ci to pojedynczo? Może weź przykład z kolegi Tytusa i jego "ROTOR DECALS".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W aeroplanie poświęconym Limowi-6 bis jest podana informacja Miłosza Bogdańskiego, że na spodzie szachownice miały 600X600 mm. I bądź tu mądry człowieku. poprawić żaden problem, między innymi po to to zamieszczam, żeby zweryfikować pewne kwestie.

 

Co do "koncepcji sprzedaży" to kalki robię dla własnych potrzeb, nie nastawiam się na wielkie interesy. Jeśli ktoś zwróci się z prośbą nie odmawiam. A na marginesie, gdzie jest napisane że arkusze są w całości do sprzedaży? Zwróć uwagę, że są przygotowane do pocięcia na poszczególne malowania, nawet dla własnej wygody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po MiG-ach 21 przyszedł czas na kalki do limków

Niezłe. Parę uwag. Do bisa "346" dałeś tylko 2 szachownice "low-viz", a chyba co najmniej 4 takie powinny być. Nie zgadzasz się z tą teorią? "418" to chyba był Lim-6bis, a nie Lim-5M jak masz na arkuszu? Może dorzuciłbyś jakiegoś Skowronka z nr taktycznym powtórzonym na grzebieniu aerodynamicznym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po MiG-ach 21 przyszedł czas na kalki do limków

Niezłe. Parę uwag. Do bisa "346" dałeś tylko 2 szachownice "low-viz", a chyba co najmniej 4 takie powinny być. Nie zgadzasz się z tą teorią? "418" to chyba był Lim-6bis, a nie Lim-5M jak masz na arkuszu? Może dorzuciłbyś jakiegoś Skowronka z nr taktycznym powtórzonym na grzebieniu aerodynamicznym?

 

Szachownice do MiG-a 15 bis "346" są już poprawione na l-v. Co do Lima "418" jest to Lim-6 M. pomyliłem sie w opisie kalki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W aeroplanie poświęconym Limowi-6 bis jest podana informacja Miłosza Bogdańskiego, że na spodzie szachownice miały 600X600 mm. I bądź tu mądry człowieku. poprawić żaden problem, między innymi po to to zamieszczam, żeby zweryfikować pewne kwestie.

Widzę, cóż ciężko to będzie z tymi szachownicami. Każdy będzie rysował jak uważa. Ja trzymam się Królikiewicza.

Co do "koncepcji sprzedaży" to kalki robię dla własnych potrzeb, nie nastawiam się na wielkie interesy. Jeśli ktoś zwróci się z prośbą nie odmawiam. A na marginesie, gdzie jest napisane że arkusze są w całości do sprzedaży? Zwróć uwagę, że są przygotowane do pocięcia na poszczególne malowania, nawet dla własnej wygody.

Nigdzie nie jest napisane. Na allegro sprzedajesz cały arkusz, stąd takie wnioski wyciągnąłem.

 

Btw. To jak jest z tą strzałą Grundmana? Twoja jest tylko czerwona. Na jakim zdjęciu się opierałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że analizujecie zamieszczony materiał, pozwoli to na wyeliminowanie możliwych błedów wynikających z niewystarczającej ilości materiałów. Strzały Grundmana zrobiłem na podstawie tego zdjęcia:

 

82074996.jpg

 

różne cuda robiłem w Photoshopie ale nie udało mi się wychwycić obramowania strzały. Prawdopodobnie występuje ale kolor to ciekawostka. Na pewno nie jest białe jak w którychś kalkach które widziałem na rynku, być może błękitne jak w HDLu. Jeśli wiecie to chętnie skorzystam z waszej wiedzy. Podobny problem mam z Jakiem-17 nr 29

 

55005327.jpg

 

Kolor numeru: granatowy, czerwony? Na pewno nie żółty jak wynika z niektóry grafik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może by tak takiego rodzynka zamiast np. nieco oklepanej żółtej 16...

IMGP2611.JPG

Zdjęcie autorstwa Ryszarda Witkowskiego z książki A.Morgały "Ścieżki wśród chmur".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może by tak takiego rodzynka zamiast np. nieco oklepanej żółtej 16...
IMGP2611.JPG

Zdjęcie autorstwa Ryszarda Witkowskiego z książki A.Morgały "Ścieżki wśród chmur".

 

Grzes, ten Jaczek 23 z "tulipanem" wygląda świetnie, ale Cinekf1 pisał o Jak-17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zrobionego Uti, żółtą "1". Nie mam żadnych materiałów na temat "9", jeśli em masz to chętnie zobaczę. Nad tulipanem pomyślę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zgłosiłem tylko dodatkową propozycję do arkusza.

Jasne, żle zrozumiałem

 

kiedyś koledzy omawiali makowania w wątku (http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=66&t=34456)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda dokładnie jak odwrócona "6" z Jaka-23. Szkoda, że tak niewiele widać na tej fotce, może masz coś więcej na temat tej maszyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda dokładnie jak odwrócona "6" z Jaka-23. Szkoda, że tak niewiele widać na tej fotce, może masz coś więcej na temat tej maszyny?

 

Nie, to jedyne zdjecie . Popraw arkusz,Lim-6bis numer 206 miał biała lamowke numeru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już poprawiłem wcześniej, na zdjęciu w aeroplanie dopatrzyłem, że jest biała a nie żółta, dzięki

 

przy okazji spytam jeszcze o szachownice na MiGach-19, miała wymiary 650X650 czy 600X600?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy okazji spytam jeszcze o szachownice na MiGach-19, miała wymiary 650X650 czy 600X600?
Pan Andrzej Tatarek twierdzi (zdaje się za T. Królikiewiczem), iż 640x640.

 

http://www.sanko.wroclaw.pl/apt/mig-19/malowanie.html

http://www.sanko.wroclaw.pl/apt/mig-19

 

 

PS.

Strona tego samego autora o Jaku-17:

http://www.sanko.wroclaw.pl/apt/jak-17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że analizujecie zamieszczony materiał, pozwoli to na wyeliminowanie możliwych błedów wynikających z niewystarczającej ilości materiałów. Strzały Grundmana zrobiłem na podstawie tego zdjęcia:

 

82074996.jpg

 

różne cuda robiłem w Photoshopie ale nie udało mi się wychwycić obramowania strzały. Prawdopodobnie występuje ale kolor to ciekawostka. Na pewno nie jest białe jak w którychś kalkach które widziałem na rynku, być może błękitne jak w HDLu.

 

Tu masz znacznie lepszą jakość:

1012jc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no teraz widać ekstra tylko rodzi się pytanie, czy strzała jest rzeczywiście czerwona??? Numer na pewno, a kolor strzały jest wyraźnie inny. Teraz jest jazda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.