Jump to content

ALKETT VsKfz 617 MINENRÄUMER, 1/72


Recommended Posts

Witam

Przedstawiam ciekawostkę - nietypowy żywiczny model firmy Jadar Hobby - ALKETT VsKfz 617 MINENRÄUMER, specjalny pojazd do rozminowywania.

O samej dość specyficznej konstrukcji dużo się swego czasu pisało i mówiło a RPM puścił nawet swój model tego „potworka” skali 1/35.

Ja wykonałem model dla znajomego, który zbiera raczej czyste - nieprzetyrane przez wojnę modele, dlatego brakuje na nim obić, smarów, i błota po samą wieżę

Jeśli chodzi o składanie zestawu to jest to raczej relaksik. Malowanie – szare, standardowe dla pojazdów sprzed połowy 1943 roku.

Podstawka – zrobiona w 2006 czy 2007 pod moje stare DUKW, alkett-minen jakoś się na niej zmieścił na czas sesji zdjęciowej

 

Foto:

 

IMG_00185.jpg

 

IMG_00921.jpg

 

IMG_00901.jpg

 

IMG_00891.jpg

 

IMG_00881.jpg

 

IMG_00871-1.jpg

 

IMG_00841-1.jpg

 

IMG_00831-1.jpg

 

IMG_00821-1.jpg

Link to post
Share on other sites
no szkoda, ze nie popracowałes nad okładzinami przednich kół oraz zostawiłes całkiem dobrze eksponowane przesunięcie na mocowaniu tylnego koła..

Wiesz, klient tak chciał

 

Jak się robi 20 modeli w miesiącu i siedzi przy nich do 24 w nocy to takie babole wychodzą...niestety, przy normalnych zarobkach robiłbym 2-3 modele relaksacyjne miesięcznie na swoją półkę a nie dorabiał klejeniem do pensji... ale nie ma co narzekać, w końcu "wybraliśmy lepszą przyszłość"...

Link to post
Share on other sites

Mam wrażenie, że ostatnio modelarze dzielą się na tych, którzy modelarstwem dorabiają do pensji i a tych, którzy się do tego nie przyznali jeszcze. A, że naród mądrze wybiera to już inna sprawa

Link to post
Share on other sites

Fajny pojazd. Taki jak z japońskich kreskówek ,-)). Podoba mi się też klimat prezentacji : "Pojazd przeciwminowy na spacerze za miastem" ,-)) Fajnie to kontrastuje z tym co pojazd przeciwminowy ma w pracy ,-)). To znaczy kiedy wróci ze spaceru.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.