Skocz do zawartości

[projekt grupowy] F-16


Apache

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 months later...
  • Odpowiedzi 123
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam

Mam pytanie - chciałbym dołączyć ze swoim modelikiem, choć pewnie prace będą szły powoli (wiele zabawek rozgrzebanych) > nie byłby to jednak dokładnie F-16, a jego "kuzyn, klon, większy brat,...?" Mitshubishi F-2.

Samolot projektowany przy znaczącym udziale Lockheed Martin. Jest pochodną F-16, a z tego co wyczytałem to wiele rozwiązań z niego zostało zastosowanych w F-16 Block 40. Samolot ciekawy, odrobinę większy i mający ciekawe rozwiązania, np. niewielkie cechy stealth, czego w F-16 nie ma: poszycie z materiałów RAM,

lakier absorbujący promieniowanie. Czy takim nie do końca F-16 można się dołączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 1 month later...
  • 8 months later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Witam serdecznie. Mam nadzieję że dobrze trafiłem. Mam pytanie skierowane do was specjalistów . Czy będzie to zbyt duża profanacja, jeżeli będę chciał zrobić z modelu tamiya F-16CJ Block50 1/32 naszego Efa? Chodzi mi o nieszczęsny wlot powietrza którego nie da się zmienić bez kupienia drugiego modelu.

Piotr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
Podczepiajac sie do poprzedniego pytania co sadzicie panowie o nowym???nwypuscie Kinetica 48010 F-16D Block 52+ Polish Air Force ?

Pare razy zastanawialem sie nad kupnem ale w ostatnim momencie cos mnie ciagle powstrzymuje ....

 

Już nie takim nowym Kolega składał go rok temu i z tego co wiem jest to obecnie jedyna słuszna propozycja polskiego efa prosto z pudła. Jest jeszcze model

hasegawy wersja D w 1/48, ale z tego co wiem (i przeczytałem) jest to ponoć żart, dużo do poprawy no i cena 240 przy 170 za Kinetic. I jeszcze kwestia że trzeba

szukać za granicą. Ewentualnie można kupić inny zestaw i przekonwertować używając żywic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki duju69 jakos model ten nie jest zbyt czestym gosciem na forach modelarskich chyba ze w wersji izraelskich.Najczesciej uzywane to Tamiya lub Hasegawa. Jeszcze raz dzieki i siadam do kompa i klikam na ,,kup teraz ,,

 

Spoko. Ja też mam w planie ten Kinetica, ale na razie brak funduszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dłubię sobie revellowski model F-16. Zawartość zestawu (http://www.findmodelkit.com/content/lockheed-martin-f-16c-fighting-falcon) wraz z zestawem kalkomanii firmy Model Maker http://www.findmodelkit.com/content/polish-f-16cd-block-52-jastrz-b-nato-tiger-meet-2013 umożliwia z grubsza wykonanie modelu w wersji użytkowanej przez Polskie Siły Powietrzne, tj. Block 52+,

 

Chciałem aby był to warsztat w pełni relaksacyjny, czyli "prosto z pudła". Nie przewiduję, żadnych ekstra dodatków, czy większych przeróbek za wyjątkiem dodania konforemnych zbiorników z oferty firmy Retrokit (http://www.retrokitonline.net/products.php?271&cPath=10_15). Chcę zbudować miniaturę przedstawiającą samolot z numerem bocznym 4062 w malowaniu specjalnym przygotowanym przez Oskara Gawłowskiego http://oscargraphics.blogspot.com/2013/06/nato-toger-meet-2013.html z okazji ćwiczeń TIGER MEET 2013.

Tak prezentowały się podstawowe elementy przygotowane do malowania i montażu.

F-16_zps6535809e.jpg

 

Ten Viper to prawdziwa żmija, trzeba było się trochę z nim nagimnastykować. O ile z kokpitem poszło mi bez większych problemów to łączenia kadłuba, wlotu powietrza do silnika czy też komory przedniego podwozia wymagały większej uwagi i trochę zachodu oraz szpachli aby nie odbiegały zbytnio swoim wyglądem od reszty elementów. Również przejście kadłub-skrzydła oraz boczne krawędzie aż po hamulce aerodynamiczne wymagały wyrównania.

Tak prezentuje się ukończony kokpit. Pod zamkniętą osłoną dużo nie będzie i tak widać.

 

F-16_04_zps5fe79c16.jpg

F-16_03_zpsd3e14b36.jpg

F-16_02_zps96ce67ba.jpg

F-16_01_zps78488189.jpg

 

Po tym jak szpachla i papier ścierny poszły w ruch także statecznik pionowy dostał kilka antenek zgodnie ze zdjęciami naszych F-16. Całość po pokryciu surfacerem nawet mi się podoba. Zobaczymy czy z tego wstępnego cieniowania coś zostanie po nałożeniu kolorów bazowych.

 

2014-12-08_01_zps8e4d3226.jpg

2014-12-08_02_zps668c6c1a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Miało być z pudła Więc jest

Brakowało mi Sniper'a XR (albo zasobnika PANTERA jak kto woli) więc odciąłem kilka kawałków ramki i wystrugałem sobie takie coś.

 

2015-01-15_F-16_01_zpsa3f366a9.jpg

2015-01-15_F-16_03_zps8126a1eb.jpg

2015-01-15_F-16_02_zps383330e5.jpg

2015-01-15_F-16_05_zps26c33f73.jpg

 

Na żywca wygląda tak, że jestem zadowolony z wyglądu tego elementu ale jak sobie porównuje chociażby z powyższym zdjęciem to mam już mieszane uczucia Teoretycznie wymiary zgadzają się z tym co podają "internety" ale optycznie jest jakby przygrubawo, może to kwestia zamocowania? Na tych zdjęciach trzyma się to na blutacku...

 

W końcu przystąpiłem do mazania. Podkład + baza, a potem maskowanie

 

2015-02-14_F-16_1_zpsfe4f2908.jpg

2015-02-14_F-16_2_zps91e00154.jpg

 

Po zdjęciu masek, próbowałem rozjaśniać środki plam oraz zatuszować przebijające linie graniczne kamuflażu, które wyrysowałem sobie wcześniej ołówkiem, grrr... nigdy więcej nie mazać ołówkiem po modelu... Całość pociągnąłem bezbarwnym błyszczącym - wszystkie mazidła ze stajni Gunze.

 

2015-02-14_F-16_3_zps477c1036.jpg

2015-02-14_F-16_4_zps517a7555.jpg

 

I próbny "lot"

 

2015-02-14_F-16_5_zps6f16cd5a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Seweryn ze to odpowiedz na moje pytanie... Otoz wg mnie i mysle ze nie tylko mnie sa one do przerobki pobiewaz wszystkie elementy na tych zbiornikach zrobione jako wypukle w rzeczywistosci takie nie sa, sa plaskie. Nalezalo by zrobic szablony nawet z papieru tych zbiornikow, zaznaczyc na nich wypukle elementy, zeszlifowac je na plasko i odtworzyc z szablonu linie podzialu blach... I jeszcze jedno, mam rozumiec ze lakier blyszczacy jest tylko po to zeby ew kalki lepiej sie kladly?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Seweryn za wsparcie

 

Otoz wg mnie i mysle ze nie tylko mnie sa one do przerobki pobiewaz wszystkie elementy na tych zbiornikach zrobione jako wypukle w rzeczywistosci takie nie sa, sa plaskie. Nalezalo by zrobic szablony nawet z papieru tych zbiornikow, zaznaczyc na nich wypukle elementy, zeszlifowac je na plasko i odtworzyc z szablonu linie podzialu blach... I jeszcze jedno, mam rozumiec ze lakier blyszczacy jest tylko po to zeby ew kalki lepiej sie kladly?

 

O tak, dużo rzeczy należałoby tu zrobić inaczej, od nowa, od podstaw, ale przyjąłem inne założenie... Tak, błysk jest pod kalki i pod washa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Fajnie Ci to idzie - zawsze jestem pod wrażeniem efektów końcowych Twojego modelowania.

 

Duży szacun za wybrnięcie z tematów: "wlot powietrza/przednia komora podwozia" i "Anteny IFF".

 

Co do zasobnika: rzeczywiście nieco sporawy, no ale ja w swoim F-16 temat olałem i wkleiłem zestawowy po trochę z lenistwa i podobnego wyglądu

 

moja jedyna wątpliwość - nie uważasz że dziób (osłona radaru) trochę "ucieka pod górkę"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Witam szanownych kolegow lotników. W planach mam zakup modelu F-16 i pod uwagę wziałem sobie dwa modele. Proszę o pomoc w wyborze. Głównie chodzi mi o spasowanie części, jakośc i szczegółowości detali

 

Który z tych modeli byscie polecili ?

 

http://www.mojehobby.pl/products/Lockheed-Martin-F-16CJ-Block-50-Fighting-Falcon.html

 

http://www.mojehobby.pl/products/Top-Falcons-Limited-edition.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamiya to nie tylko najlepszy model F-16C w tej skali, ale także jeden z najlepszych modeli w ogóle jakie pojawiły się na rynku w ostatnich latach w 1:48.

Wybór jest więc raczej oczywisty.

Dla mnie ten model jest niesamowity, właśnie jeśli chodzi o kapitalny detal jak i spasowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.