Skocz do zawartości

[projekt grupowy] F-16


Apache

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 123
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Trudna sprawa, bo tych dodatków jest mnóstwo.

W moim modelu (możesz poczytać w warsztacie, link w stopce), jak na razie nawaliłem ich zdecydowanie za dużo i mam teraz kłopoty.

Z żywic odradzam zdecydowanie wnęki podwozia Airesa: są źle spasowane i choć ich upchnięcie w kadłubie nie jest może zbyt trudne, to jednak potrafi toto popsuć humor, a do tego dziadostwo trzeba dopasować do wlotu powietrza i kabiny. Ja z tego jakoś wybrnąłem (ale jeszcze nie do końca), jednak niepotrzebnych nerwów było za dużo.

Kabinka także, mimo tego że śliczna, to jednak Aires tradycyjnie nie popisał się i trzeba ją mocno piłować.

Jak to u Airesa.

Polecam za to zdecydowanie dyszę silnika Airesa (świetnym pomysłem jest oddzielnie wewnętrzna i zewnętrzna cześć, co ułatwia malowanie), także hamulce aero Eduarda są znakomite i dobrze pasują.

Z drobiazgów bardzo polecam kółka Wheelianta (przepiękny detal, ale trzeba delikatnie się z nimi obchodzić, bo łatwo felgi połamać), no i uzbrojenie Eduarda: AGM-88B i AIM-120C - te pociski to po prostu poezja jeśli chodzi o detal. Ogromna ozdoba modelu.

Tradycyjnie możesz też pomyśleć o blaszkach Eduarda, do kabiny i na zewnątrz, ale to według własnych upodobań. Wiadomo - jak żywice to nie blaszki i odwrotnie.

Do tego fotelik Eduarda, jeśli nie wybierzesz żywicznej kabiny.

 

Tak naprawdę jednak, może poza hamulcami (Tamka zrobiła je w postaci zamkniętej) i dyszą silnika Airesa, całą reszta nie jest tak bardzo potrzebna, bo zarówno kabina, wnęki podwozia i uzbrojenie w zestawie są naprawdę piękne i świetnie detalowane.

Przykładem niech będzie zasobnik ECM AN/ALQ-184(V): początkowo miałem użyć żywiczny Wolfpacka, ale po namyśle zdecydowałem się na zestawowy, bo po prostu był ładniejszy.

 

W składziku mam jeszcze dwa F-16CJ Block 50 Tamki w 1:48 i (o ile kiedyś taki model znowu będę chciał zrobić) do nich planuję kupić (lub już mam) tylko blaszki, fotelik, dyszę Airesa, być może hamulce (o ile będę chciał je zrobić otwarte), koła i uzbrojenie.

I to wszystko, zresztą i bez tych dodatków model wygląda świetnie.

 

Acha, zestawowe kalkomanie są nienajlepszej jakości, kruszą się i generalnie nie powalają jakością jak na mój gust, dlatego warto pomyśleć o alternatywnym zestawie.

Kolejna uwaga: jeśli chcesz zrobić ten model (czyli CJ) zgodnie z rzeczywistością, to w tej chwili te maszyny latają z podwieszonym zasobnikiem AN/AAQ-33 Sniper XR (można kupić od Wolfpacka niezłej jakości), którego nie ma w zestawie, a zasobnik HTM powinien być po lewej stronie kadłuba (ja wykorzystałem zasobnik z zestawu Hasegawy, gdzie jest wraz z pylonem taki jak potrzeba), w zestawie jest po prawej, tam gdzie powinien być Sniper.

Dodam jeszcze, że nie musisz wybierać F-16CJ, do wyboru masz kilka innych wersji, w tym umożliwiającą fajne uzbrojenie maszyny w klasyczne uzbrojenie A/G, czyli Block 25/32, ale są i inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dobra, ta moja "efka" na razie jest zrobiona paskudnie, ale może jeszcze coś wywalczę. Jest to zestaw kinetica w 1:72. Pełna nazwa modelu: F 16 blk 52+. Z dodatków użyję:

- zbiorniki cft arma hobby,

- kalki do wersji z tiger meet 2014.

 

Zdjęcia:

7fb34a87466abba21fe78a503c42f0a2.jpg

A tyle zrobiłem:

19fc300b0f3dc40e74885d6f9fb6af52.jpg

72e808cf00a1aa2b59d5dd07058eb9e5.jpg

Dół jest jeszcze do przeszlifowania.

 

 

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

dawno temu ktoś tłumaczył to następująco:

"to jak sex grupowy, z tym że bez sexu"

 

A tak na poważnie to w tym temacie uczestnicy chwalą się rezultatami swoich zmagań. Uczestników wielu a temat jeden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 1 year later...

Koledzy, wybaczcie 'odgrzewanie starego kotleta'

Otóż mam zamiar zrobić sobie, jako odskocznia od cywili w 1:144, naszego polskiego Jastrzębia.

Mam już model -> Tamiya 61102 Lockheed Martin F-16C [block 32/52] Thunderbirds

do tego F-16C Arma Hobby Attack Squadron 48400/48485 i kalki Techmod.

Chcę sobie zrobić tak dobry jak będę umiał, poprawny model bez bajerów i napinki. Czy bez żywicznych i/lub fototrawionych dodatków da się te założenia spełnić?

Trochę tematów już czytałem, przejrzałem "wzorcowe" warsztaty karambolisa, ale i tak mam jeszcze wiele niewiadomych (jakich kolorów Gunze/Tamiya użyć, co z uzbrojeniem? Czy to zestawowe do czegokolwiek się nada, itd.)

Mam założyć warsztat (start robót będzie nie wcześniej niż za 2-3 tygodnie)?

Czy może ktoś 'kumaty' mi jest w stanie napisać/poradzić/pomóc w jednym wpisie?

Wielce dziękuję za uwagę i ew. chęć pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Przy zmakniętym kokpicie ten zestawowy spisze się całkiem nieźle. Dysza silnika żywiczna może się przydać, bo jest ładniejsza, ale prosto z pudła Tamka też się nie musi wstydzić. Uzbrojenie to zależy co masz w pudle, nie cały amerykański sprzęt da się podwiesić pod Jastrzębia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Podpowiedzcie mi proszę cosik (znowu). Mam obecnie model na etapie jak niżej:

 

etxndy6m.jpg

 

czy mogę już ściągać maski z oszklenia czy lepiej jeszcze zostawić? Nie chciałbym aby maski były zbyt długo bo różnie to potem wpływa na oszklenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasyka - Mr.Hobby seria C - 305 i 306.

Na razie zdjęcia robione smartfonem i wyglądają jako-tako. Jak skończę zrobię lepsze foty. Sam model mi się podoba, choć do Twojego i karambolisa poziomu to mi daleko

Fun jednak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C308 też kupiłem - tak było, zdaje się, w instrukcji do kalek. Ale przygotowując się do budowy wyszperałem, cytuję (nie pamiętam czyje słowa ):

 

"Jeśli to z pudełka, to zdaje że się pod tygrysimi paskami jest klasyczne tzw. dwukolorowe malowanie F-16.

Czyli:

- ciemny szary to FS36118 --> Gunze C305

- jasny szary to FS36270 --> Gunze C306

- osłona radaru - na oko, bo ta część samolotu nigdy nie jest malowana farbą - najlepiej znaleźć zdjęcie samolotu i dobrać na oko, jakiś ciemniejszy szary.

Zwróć jeszcze uwagę na to, czy Revell każe pylony i zbiorniki paliwa malować tym samym kolorem co kadłub (jaśniejszy szary), bo jeśli nie, to wtedy użyj do tych elementów Gunze C308.

Wnętrze kabin współczesnych amerykańskich maszyn to z reguły C317."

Co zwłaszcza do Twego mniejszego 1/72 ale tygrysiego malowania może być warte rozważenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.