Skocz do zawartości

Su-7BKŁ '807' 1:48 Revell+Eduard+NeOmega


Marcinej

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

 

Su-7 (ros. Су-7 w kodzie NATO Fitter) – radziecki naddźwiękowy samolot myśliwsko-bombowy opracowany w biurze konstrukcyjnym Pawła Suchoja. Prezentowany egzemplarz używany był w 3.Pułku Lotnictwa Myśliwsko-Bombowego w Bydgoszczy.

 

Model okazyjnie zakupiony od jednego z forumowiczów. Mimo wieku, całkiem przyjemna w budowie rura produkcji Revell'a (zdaję się przepak OEZ'a). Wzbogacony żywicą NeOmegi (kokpit) i elementami fototrawionymi Eduarda (jeszcze Czechosłowackie). Kalkomania: szachownice z zestawu Hi-Decal, reszta się nie nadawała i napisy eksploatacyjne zostały zastąpione Eduardowskimi. Od siebie dodałem przewody we wnękach i na goleniach, lufy działek, z tyłu zagłuszke (z kartonu), oprócz tego jeszcze kilka przeróbek przy st. pionowym i owiewce.

 

Malowanie Alcladami i emaliami Gunze. Dodałem lekkie ślady eksploatacji.

 

W weekend jeśli pogoda dopiszę, pstryknę kilka zdjęć w plenerze.

 

Chciałbym podziękować za podpowiedzi w wątku 1:1 'Su-7/20/22', a w szczególności koledze zbychm za udostępnienie całej masy zdjęć oryginału

 

1.JPG

10.JPG

11.JPG

4.JPG

9.JPG

5.JPG

8.JPG

3.JPG

6.JPG

7.JPG

2.JPG

2.JPG

4.JPG

9.JPG

10.JPG

8.JPG

7.JPG

6.JPG

1.JPG

3.JPG

5.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

1.JPG

3.JPG

4.JPG

2.JPG

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model może sie podobać, ale przy ogólnym wrażeniu dopracowania i dbałości o szczegóły rażą zatarte linie podziałowe na połączeniu połówek kadłuba, natarciu skrzydeł itp. Warto takie podziały po obróbce sklein wytrasować, bo wash taką niedoróbkę bezwzględnie podkreśla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw to to samo co Kopro?

Nie wiem jak wygląda Kopro

Peryskop wklejony jest tył na przód i pomalowany w całości, a to błąd.

Które to ?

(...) rażą zatarte linie podziałowe na połączeniu połówek kadłuba, natarciu skrzydeł itp.

Wiem wiem, nie miałem środków na to Od następnego modelu obiecuję już trasować.

Kalki nie nadawały się z powodu swoich właściwości czy też niezgodności z oryginałem?

Z obu powodów. Strasznie grube i rozpadały się. Poza tym, wnioskując po zdjęciach naszych eksponatów, napisy były niebieskie, a te od Hi-Decal były czarne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczony element to własnie peryskop. Zakreskowane pole powinno pozostać niepomalowane a całośc powinna być wklejona obrócona o 180* w stosunku do tego, jak jest teraz.

No oczywiście Cóż, za gapiostwo się płaci...

Marcin a tutaj co sie stało?

No nie wiem, nic tutaj nie kombinowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo Karrramba!!

Polski Su-7 luuuuubię luuubię!

Piękny!!!

 

Jedno ale: Su-7 miał tylko jeden reflektor skrzydłowy - na lewym skrzydle

 

Jest jeszcze taka charakterystyczna część z przodu (nazywana zdaje się odkurzaczem)

Tu widoczna z lewej strony, wzdłuż kadłuba...

7.JPG

...do której przydałoby się zrobić na końcu charakterystyczne dla tego odkurzacza otwory:

https://picasaweb.google.com/104268739253362616530/Su7BKL815Warszawa?authkey=Gv1sRgCIfD_vTxrIyepwE#5751157718754175122

https://picasaweb.google.com/104268739253362616530/Su7BKL815Warszawa?authkey=Gv1sRgCIfD_vTxrIyepwE#5751160856490064114

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, roobi wrażenie Z pewnym sentymentem spojrzałem na Twój model, gdyż lata temu miałem Su 7 z zestawu chyba Plasticarda i teraz przypomniałeś mi ten fakt. Gratuluję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że model wywołuje takie emocje

 

Jest jeszcze taka charakterystyczna część z przodu (nazywana zdaje się odkurzaczem)

Tu widoczna z lewej strony, wzdłuż kadłuba...

To chyba akurat jeszcze zdołam dorobić

Jedno ale: Su-7 miał tylko jeden reflektor skrzydłowy - na lewym skrzydle

Tego to nie wiedziałem Jak zamaluję ten na prawym, to będzie ok, czy on w ogóle powinien być zaszpachlowany i niewidoczny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 years later...

Witam kolegę.

 Męczę od niedawna swoją suczkę i mam problemy z doborem kolorów tj. kabiny ( Light blue ), kołpaków, stożka wlotowego silnika, wnęk podwozia i panelu przeciw odblaskowego. Gdybyś mógł pomóc z nr. Gunze byłbym bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.05.2021 o 09:00, jacek napisał:

Witam kolegę.

 Męczę od niedawna swoją suczkę i mam problemy z doborem kolorów tj. kabiny ( Light blue ), kołpaków, stożka wlotowego silnika, wnęk podwozia i panelu przeciw odblaskowego. Gdybyś mógł pomóc z nr. Gunze byłbym bardzo wdzięczny.

Ja nie pomogę niestety, nie zachowałem żadnej dokumentacji z czasów budowy modelu (9 lat temu).

Na początek proponuję poszukać na stronie Eduarda pdf'a z instrukcją do zestawu "Su-7 BKL/BMK Limited Edition". Są tam podane kolorki z palety Gunze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.