Jump to content

Ruined Tower, Hirts Arts


Recommended Posts

Witam,

tym razem postanowiłem zrobić coś z innej beczki (w ramach odpoczynku od... zbyt wielu:(). Spodobały mi się budynki f-m Hirts Arts. Produkują formy z których można sobie odlać elementy do budowy. Zamiast jednak kupować formy i bawić sie z gipsem - na portalu aukcyjnym zakupiłem gotowe elementy.

 

Właściwie wszystko jest w szczegółach opisane na stronie producenta - od odlewnia, składania i malowania - razem z filmami i zdjęciami, ale może komuś się ten temat przyda.

 

IMG_4796.JPG

 

Zacząłem od podstawki. Z materiałów na stronie producenta wyciąłem plan jednego z elementów budowli i przeniosłem na kawałek sklejki:

IMG_4795.JPG

 

Przymierzyłem elementy; później z pomocą kombinerek trochę je postarzyłem.

IMG_4798.JPG

 

IMG_4799.JPG

 

Reszta poszła gładko. Do klejenia użyłem wikolu (f-my patex - stosunkowo szybko wiąże). Gdy większe szczeliny wypełniłem szpachlą. Przednia zabawa:)

IMG_4860.JPG

 

IMG_4862.JPG

 

Trochę nad łukiem się rozeszło, ale zamaskuję to jakąś roślinnością.

Wkrótce zajmę się malowaniem.

Pozdrawiam,

A

Link to post
Share on other sites

Witam, ruiny się fajnie prezentują, mam pytanie, gotowe elementy które kupiłeś są wykonane z gipsu ? czy z innego tworzywa ? widziałem filmik na youtube, gdzie koleś do tych form wlewał inną substancję . . . (niestety nie wiem jaką, był to proszek + woda, dawała rzadką miksturę która przypominała wikol, którą bardzo dobrze dawało się wlewać do form i która sama szczelnie wypełniała formę)

Link to post
Share on other sites
gotowe elementy które kupiłeś są wykonane z gipsu?

 

Tak, wygląda to na gips. Jest biały, brudzący i dość kruchy. Z tego co widziałem na materiałach ze strony hirst arts pisze 'plaster of paris', więc to chyba gips (oczywiście gips-gipsowi nierówny:)) Zobacz tutaj.

 

A

Link to post
Share on other sites

Witam.

Klocki są odlewane z gipsu. Do odlewów najlepiej stosuje się gips modelowy, formierski, bądź gips dentystyczny w II klasie twardości. Elementy są ładnie odlewane i wystarczająco twarde. Potem przy malowaniu dzięki nasiąkliwości materiału i strukturze budynki wyglądają bardzo naturalnie. Oczywiście można zastosować gips syntetyczny, bądź gipsy dentystyczne 3, 4 klasy. Mamy wtedy materiał bardzo twardy i bardziej przypominający tworzywo.

Link to post
Share on other sites

Witam,

postanowiłem trochę przerobić tą ruinkę. Usunąłem kolumnę i zamiast niej wstawiłem bloczki.

 

Pozwoliło to na wstawienie kraty.

IMG_4865.JPG

 

Drugi otwór zostanie zamknięty przez bloczek betonu.

IMG_4866.JPG

 

Pod dużym łukiem zamierzam wstawić bramę:

IMG_4869.JPG

 

Ruina dostała podkład:

IMG_4870.JPG

 

A później wykleiłem glinką podłoże:

IMG_4872.JPG

 

Pozdrawiam,

A

Link to post
Share on other sites

Witam,

prawe wypełnienie okna ma być z betonu. Na kawałek dykty nakleiłem kilka drutów i oblepiłem glinką. W glince odcisnąłem szalunek. Późnej wydziobałem dziury aż do drutów, jakby po uderzeniu czegoś cięższego.

IMG_4868.JPG

IMG_4874.JPG

 

W międzyczasie ruiny dostały jasny dry-brush, pomalowałem kraty. Glinkę na brzegach wysmarowałem wikolem i obsypałem piaskiem.

IMG_4884.JPG

 

Zacząłem prace nad wrotami. Mają być stare i zniszczone niejedną zawieruchą.

2 skrzydła z plastyku 2mm okleiłem miedzią.

IMG_4879.JPG

IMG_4880.JPG

 

Dorobiłem okucia (przepraszam, ale ciężko się fotografuje miedź z lampą). Z drugiej strony klamry na zamknięcie - będzie też belka.

IMG_4881.JPG

IMG_4882.JPG

 

Z łepek od szpilek zrobiłem nity.

IMG_4885.JPG

 

Pierwsze przymiarki przed zawiasami:

IMG_4889.JPG

IMG_4888.JPG

 

Pozdrawiam,

A

Link to post
Share on other sites

witam serdecznie, kolejny raz powiem - fajna praca - lecz drzwi do mnie nie przemawiają . . . trochę głupio krytykować pracę na tym etapie, lecz nie rozumiem dlaczego kolega zmienia kształt drzwi na prostokąt, jeśli arkada aż prosi się by ją wypełnić . . . mieszkam w sąsiedztwie starego zamku i jest tam taka brama wykonana z drewna z metalowymi okuciami - kilka przykładów tego co mam na myśli -

http://plfoto.com/zdjecie,architektura,stara-brama,2412836.html

http://pl.123rf.com/photo_7155870_stara-drewniana-brama.html

http://www.garnek.pl/tubylec/15412031/stara-brama

http://www.krajobrazy.pl/galeria.php?q=%22architektura+drewniana%22&page=1&foto=3417

pociemniałe drewno mocniej dla mnie przemawia do wyobraźni niż miedz . . .

tak poza tym bardzo podobają mi się postępy prac

Link to post
Share on other sites

Hej,

trochę głupio krytykować pracę na tym etapie

wcale nie głupio - zwłaszcza jak się robi to konstruktywnie - a zdjęcia które podesłałeś są bardzo inspirujące - coś mi podpowiada, że je wykorzystam:) (dzięki - są Twoje?)

 

Ale chyba nie tutaj: moje ruinki mają być tłem dla figurek wh40 (coraz więcej ich na półce) i już mi ktoś zwrócił uwagę, że takie budowle to bardziej do wh pasują (albo Lord of the Rings). Dlatego chcę dodać więcej różnych akcentów z 40 milenium... Te ruiny to taka linia obrony... może ostatnia?

 

Łuk wypełnię, mam nadzieję że starczy umiejętności bo pomysłów jest wiele. Jak dobrze pójdzie, to i ta miedź się nie będzie świecić... chciałem aby była stara...

 

Pozdrawiam,

A

Link to post
Share on other sites

nie ma sprawy, cieszę się że mogłem pomóc, fotografie niestety nie są moje (naprędce znalezione w internecie w celu zobrazowania o co mi chodzi) ta którą wyobraziłem sobie w twojej pracy jest tutaj - http://en.db-city.com/Poland--Opole--Prudnik--G%C5%82og%C3%B3wek - jeśli chcesz wypełnić później arkadę to sugeruję witraż, chociaż przyznam, że nie mam pojęcia jak go wykonać w skali w której są ruiny . . .

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.