Skocz do zawartości

skasować


Grześ1541804924

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jakiś rok temu robiłem ten model. Właściwie to wciąż robię, bo od roku czeka na pomalowanie owiewki i wykończenie.

Od siebie dodam, że końcówki skrzydeł od spodu powinny być żółte, co w instrukcji nie zostało uwzględnione.

 

Kibicuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie Ci to wychodzi. Szczególnie podoba mi się tablica przyrządów.

 

Ja bym powiedział że taka sobie! Kolego Grześ trzeba było troszke mniej przetrzeć tą tablice srebrnym ( za dużo trochę tego koloru) malowałeś tablice na podstawie fotek?? Jak na początek twojej przygody z modelarstwem idzie ci ok . Trenuj dalej z każdym modelem będzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Deco tablica była malowana białym kolorem ale mniejsza o to dobrze prawisz. A ja zrobiłem screen-a z gry, bardzo ładne malowanie

th_Ju87_9.jpg

th_Ju87_8.jpg

 

Pozdrawiam Grzegorz

 

Mi chodzi o srebrna przecierkę suchym pędzlem na tablicy. A ciekawe malowanie ale niestety SF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi o srebrna przecierkę suchym pędzlem na tablicy. A ciekawe malowanie ale niestety SF.

 

Mnie też chodzi o przecierkę suchym pędzlem na tablicy, która była malowana białą farbą. A malowanie, które zamieściłem jest bardzo zbliżone do tego w realu.

 

Pozdrawiam Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi o srebrna przecierkę suchym pędzlem na tablicy. A ciekawe malowanie ale niestety SF.

 

Mnie też chodzi o przecierkę suchym pędzlem na tablicy, która była malowana białą farbą. A malowanie, które zamieściłem jest bardzo zbliżone do tego w realu.

 

Pozdrawiam Grzegorz

 

Acha źle cię zrozumiałem . Następnym razem spróbuj przetrzeć srebrnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Jaki w końcu będziesz robić kamuflaż? Bo jeśli ten standardowy (czyli ciemno-ciemny na górze i jasny na dole) to podkład pod malowanie pędzlem sobie daruj, a już w szczególności jasne kolory - bo chyba sam widzisz jak Ci to wyszło (no chyba, że to jeszcze nie skończony podkład). A poza tym czemu malujesz nie-w-pełni-sklejony-samolot? I tak będziesz musiał jeszcze podszlifować łączenie skrzydło-kadłub, więc i tak i tak trzeba będzie podmalowywać. Niby to nie jakieś straszne utrudnienie w tym wypadku, ale...

Ale i tak czekam na postępy prac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też robiłem ten model i nie wiem jak zapobiec odpadaniu kalek bo chyba wszystkie wyroby academy mają tę wadę.

 

Kalki Academy są do du.. Żeby temu zapobiec należy stosować płyny do kalkomanii ( najlepsze są sol i set microscale). Przed nałożeniem kalek nalezy pomalować model sidoluxem potem nałożyć kalki potem znowu sido i odpowiedni lakier jaki trzeba mat , satin , błyszczący. Kalki po tych zabiegach nie powinny odpadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Prac ciąg dalszy. Skrzydła zostały prawie ukończone, kadłub otrzymał usterzenie oraz został zamocowany do skrzydeł.

MrBat - malowanie będzie takie jak sugeruje Academy czyli to o czym pisałeś "(czyli ciemno-ciemny na górze i jasny na dole)" Całość pomalowałem A45 dlatego ponieważ uważam że farba którą teraz nałożę będzie lepiej trzymała się modelu (taki tam experyment).

Deco - mam prostszy sposób na kalki Academy który w 100% skutkuje, po prostu smaruje je bezbarwnym matowym lakierem Humbrola trzyma jak...

 

Zdjęcia:

 

th_Ju87_18.jpg th_Ju87_17.jpg th_Ju87_16.jpg th_Ju87_15.jpg th_Ju87_14.jpg

 

Pozdrawiam Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.