Skocz do zawartości

rozpuszczające działanie żywicy


radett

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś się kiedykolwiek zetknął z takim problemem jak w tytule?

Używam Acsona F19 i parę drobnych elementów odlanych z tej żywicy leżało w pudełku razem z częściami polistyrenowymi. po około 2-3 tyg w miejscach gdzie polistyren stykał się z żywicą występowało rozpuszczanie polistyrenu i żeby było śmieszniej - rozpuszczony polistyren nie zastyga tak więc jest "wieczny budyń".

Elementy te były odlane z końcówki żywicy i proporcje nie były tak dokładne a sam odlew miał taki biały nalot i bladożółty odcień ( domyślam się ze z powodu "przedawkowania" albo niedokładnego wymieszania białego składnika żywicy).

czy jest sposób na wyeliminowanie tego niszczącego działania ?

Przyklejanie odlewów z takimi "promieniotwórczymi" właściwościami jest bezsensowne bo po czasie mogą rozpuścić model.

Z góry zaznaczam odpowiedź typu "odlej jeszcze raz z lepiej dobranymi proporcjami" mnie nie zadowala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy próbowałeś to pomalować sidoluksem? Odnoszę wrażenie że akryl ma zdolność do dobrego wiązanie różnych materiałów i w jakiś sposób ich neutralizowania. To wniosek z dzialaności mojej małżonki, która robiąc różne powierzchnię w technice de cupage, (czy jak to się pisze, ale chodzi o udawanie zniszczonej nawierzchni), oddziela je właśnie akrylem.

Pozdrawiam dyskutantów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki , nie nie próbowałem akrylem ani żadną inną farbą bo obawiałem się że może z czasem odparzać się od takiego "trefnego" podłoża ale popróbuję ...

Nawet jeśli akryl będzie na tyle skuteczny to jest tylko pewien problem z klejeniem tak pomalowanego elementu później bo klej będzie trzymał sido a nie element i przez to całość może być za bardzo delikatna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Każdy użytkownik może zgłaszać posty do moderacji za pomocą takiego przycisku:

0b93319b8f5e2a91m.jpg

 

Niestety załoga nie zawsze ma możliwość zaglądania do wszystkich tematów, a zgłoszenia widzi od razu.

 

Pozdrawiam,

Adam

 

Dzięki za zgłoszenie, pozamiatane!

Reggy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.