Skocz do zawartości

makiety lotnisk


JeyBee

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 165
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Panowie dzis w nocy dokonczylem czytać o waszych B747 cargolux i A380 z oswietleniami i szczeka opada. Efekty rewelacyjne. A ja tyle szukałem jakiegoś rozwiązania aby sterowac oświetleniem. Nie mam o tym pojecia a musze się z tym zmierzyć bo brakuje mi tych stroboskopow. Skrzydła jeszcze niesklejone wiec mysle intensywnie. Ale jak podlaczac przewody do tego sterwonika który i gdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

ARDUINO_NANO_03.png

Każde wyjście jest opisane. W odpowiedniej aplikacji programujesz co i na ile ma się zaświecać oraz przypisujesz to do danego wyjścia. Podpinasz przewody do odpowiedniego pinu i powinno działać jak jest wszystko w porządku.

Na necie znajdziesz instrukcje. Nie martw się ja też w tym raczkuję. Pytaj zawsze ktoś pomoże. Ekspertem w tym jest Milczący .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to dobrze bo pomoc bedzie niezbędna. A USB a co to takiego:)

Dopracowywanie kontenerów ruszyło ponownie bo dotarły materiały. Poniżej wklejone wzmocnienia:

1bdd8ee95540cfcbmed.jpg

a tu pomalowane:

2ad15853713b01dfmed.jpg

Dzis tylko dwa bo to bardzo mozolna praca.

Gotowe wzory odlewów do masowej produkcji .

I jak oceniacie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kolejne trzy, gotowe do malowania:

f843e2b574bf70a3med.jpg

a poniżej po malowaniu

26bef432419bd0d6med.jpg

Niestety mało zamówiłem profili HIPS na te krawędzie i klapa. Reszta chyba musi poczekać na następną dostawę bo wziąłem dwa rodzaje szerokości zamiast jeden i te cieniutkie mi zostały, chyba ze sam zorbie z arkusza HIPS grubości kartki . Cóż nie wiedziałem które będą lesze.

Praca mozolna bo delikatna i szczegółowa ale chyba jakoś to wygląda co Panowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jawkers - a jaką ma długość ten sterownik? bo chyba nie zmieści mi się na stojąco wewnątrz modelu ale to ew. będzie na leżąco a cos pomyśle z wejście USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dzięki, ale to nie wejdzie w pionie. Mój A340 ma wew. maksymalnie 4,1 cm. Więc pozostaje na leżąco ale chyba jak raz się wgra oprogramowanie to chyba potem nie trzeba mieć dostępu do USB, bo jeśli tak to musze zrobić "przedłużkę" i wmontować złącze USB w pionie. Zaraz po nowym roku zamawiam i zmierzę się z wyzwaniem (mam nadzieje ze z Waszą pomocą) aby urealnić oświetlenie w A340, tym bardziej ze będzie na lotnisku "kołował" po płycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to mam rozwiązanie. Więc plauje zasilanie bateriami ale nie w modelu a kable wyprowadzę po goleni podwozia głównego, dalej mini dziurka na drodze kołowania i pod spodem makiety baterie zasilające i zawsze można je wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokończyłem te kontenery m.in dla CARGO. Teraz tylko jeszcze zakup silikonu formierskiego i do dzieła. Ale to już po nowym roku bo czasu brakuje a praca będzie bardzo precyzyjna (jeden błąd i cała linia odlewnicza lezy . )

I jak?

6ee222f333ab1d7emed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ wpadł mi pomysł jak wykonać oświetlenie krawędziowe drogi kołowania to przystąpiłem do małej realizacji. Na pierwszym zdjęciu fragment drogi na płycie i elementy do wykonania lampki: dioda niebieska (granatowych nie ma ale myślę, że może pociągnę ją jakimś blue clear i zobaczę wtedy efekt), rurka HIPS i krążek wybity z płytki HIPS.

4cfc1b4a2d0b783cmed.jpg

Poniżej już złożone elementy ale przed umieszczeniem w wywierconym otworze.

6aa99a890c46a629med.jpg

a utaj już wsunięta w otwór:

d9082ce2e164d295med.jpg

oczywiście będzie pomalowane na żółty kolor i "kołnierz" diody też będzie żółty i od spodu diodę też pomaluję aby nie prześwitywało w dół.

I jak oceniacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje przytlumic swiatlo na tych diodach niebieskich. Najlepsza bylaby farba ciemnoniebieska lub granstowa ale transparentne to moze ktos wie gdzie kupic taka farbke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem dwa rezystory szeregowo przed dioda ale nic to nie dało.....jeszcze musze sprawdzić z "grubym" rezystorem może 2,2kohm lub 3,3kohm tylko musze zakupić takie giganty . Jutro kupie i sprawdzę żeby tylko były. Diody będą połączone równolegle więc przy tym samym rezystorze na każdej wszystkie powinny swiecić tak samo. Ale teoria teorią a zobaczymy jak będzie w praktyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JEST!!!! Zakupiłem dziś kilka rezystorów na Kohm. Po przeprowadzonych próbach idealnie przytłumia jasność 200kohm. Jest idealnie tak więc jutro zakup większej liości i do dzieła. Obejdzie się bez malowania..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.