Skocz do zawartości

Jak przyciemnić owiewkę na gotowym modelu?


Boros

Rekomendowane odpowiedzi

Do tej farby jest potrzebny rozcieńczalnik Tamiya czy mogę użyć rozcieńczalnika od Gunze C i w jakiej proporcji to rozcieńczać żeby nie zniszczyć owiewki bo chyba oszaleje

Nie mam tej farby, ale ponieważ nikt się nie śpieszy z pomocą, więc piszę co wiem. Mam 3 farby transparentne Humbrola oraz niebieską Tamki i zieloną Gunze. Wszystkie to farby celulozowe. Rozpuszczam je zmywaczem bezacetonowym do paznokci. Ponieważ wszystko co bierze zmywacz rozpuszcza się również w Gunze "C" (granatowa etykieta), więc użycie tego rozpuszczalnika powinno być dobrym wyborem. Proponuję zrobić próbę np. na kawałku ramki.

Z tym, że malując głównie światła w samochodach nie rozpuszczałem farb do malowania, a dopiero po kilku latach jak zgęstniały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na etykiecie od X-19 i innych transparentnych masz: "WATER-SOLUBLE . Use in a well ventilated room. Stir slowly and very carefully before use. Allow one hour drying before recoating. Store away from direct sunlight. Use Tamiya Acrylic thinner (X-20A)."

 

Wiec mozesz rozcienczac woda, chociaz lepiej sie zachowuje z izopropanolem. Natomiast jesli nie o rozcienczenie idze, lecz o zmniejszenie intensywnosci koloru to lepiej zmieszac z Clearem (bodajze X-22).

 

Tak z innej beczki: Do zmywania akrylowych Tamiyi swietne sa odplamiacze na bazie aktywnego tlenu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sidolux zabarwiony herbatą

No jezeli chcesz aby szyba byla brazowa, to ok. Jak dla mnie przyciemniona szyba powinna byc na czarno.

 

w naszych z tego co wiem owiewka jest brązowa nie czarna ,ciekawa teoria z tym brązowym i jaraniu szlugów

 

5535af5e90949690.jpg

 

http://chmurkacieglaszcze.blox.pl/2006/11/Krzesiny-11-listopada-F-16-Jastrzab.html

 

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/polski-f-16,3558849,1726454,fotoreportaz-maly.html#photo1726454

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra jesli taki kolor ma byc uzyskany to herbata bedzie spoko, choc szukalbym innej niz zwykla czarna, moze rumianek, szalwia lub pokrzywa. Kazda ma inny odcien.

 

Tak przy okazji: do sidoluxu mozna dodac barwniki spozywcze. Dobre na przyklad przy modelach samochodow-tylne swiatla, migacze czy szyby w konkretnym kolorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.