Jump to content

Kalki SW-4 Puszczyk 1:48

Recommended Posts

Z racji tego, że kalki poszły już do druku, mogę zapodać tą informację publicznie.

Wkrótce (mam nadzieję, że w przeciągu miesiąca) na rynku dostępne będą dwa zestawy do SW-4 z Aeroplastu. Kalki drukowane przez Techmod, więc jakościowo będą na wysokim poziomie.

ZESTAW 1:

"SW-4 Puszczyk", czyli wszystkie wojskowe malowania (wszystkie nr seryjne i boczne), komplet napisów eksploatacyjnych na zewnątrz i do kabiny.

puszczyccomilitaremay.jpg

jpgpuszczyk.jpg

ZESTAW 2:

"SW-4", czyli 4 malowania cywilne. Tak jak w wojskowym, nr seryjne, rejestracje, napisy eksploatacyjne.

puszczyccocivilemay.jpg

jpgsw4.jpg

Kalki będą dostępne tylko w dobrych sklepach modelarskich

Dla zwolenników skali 1:72 kalki do powyższych malowań dostępne będą na indywidualne zamówienie (od poniedziałku). Wydrukowane będą trochę inną techniką, ale co i jak, napiszę jutro.

A czy licencyję to kolega posiada hehe ? ;)

Nie wywołuj kolego wilka z lasu, bo kalki zacne

Ale tak apropos, to nie mogę się powstrzymać od małego off topa, bo nie tak dawno miałem okazję zobaczyć chyba ciąg dalszy znanej z tego forum historii pewnego śmigłowca w okolicznościowym malowaniu i kalek z nim związanych. Jak pewnie pamiętacie, na forum MW doszło do całkiem bogatej dyskusji co do praw autorskich, która skończyła się stwierdzeniem, że poproszono koncern z mielca o opinię na temat praw cod o malowania. Odpowiedzi z mielca na forum nie zauważyłem, ale podczas targów w Kielcach był rozdawany model tego śmigłowca właśnie w takim to malowaniu. Miałem okazję zobaczyć jeden egzemplarz tego modelu, który sobie spokojnie stał na półeczce w biurze prasowym Targów Kielce. Dostał go bodajże prezes tej zacnej instytucji. Model był plastikowy, tak sobie pomalowany, z zamalowanymi na czarno szybami kokpitu i wspomnianą okolicznościową kalką, w dodatku kiepsko przyklejoną. I tak sobie myślę, że jeden z uczestników dyskusji która tak grzała nasze forum, musiał mieć faktycznie dobry kontakt z Mielcem. No chyba, że znany koncern poza oryginałami montuje też samodzielnie modele wręczane promocyjnie ;-).

jeszcze raz przepraszam za off top.

W kwestii Puszczyka - dajcie spokój z tymi dyskusjami o 'licencjach'. Po jaką cholerę w ogóle porusza się ten temat? Dopóki się ktoś nie przypier...li nie ma o czym rozmawiać ;). A po takich tekstach to jeszcze nawet jakiś mechanik się upomni o tantiemy, bo żółty napis to on osobiście, pędzelkiem (albo 'aerozolem od szablonu') pomalował...

Co do S-70i - cała ta dyskusja tutaj na forum była funta kłaków warta. Niepotrzebne emocje i ciśnienie takie, że dekle w Humbrolach wybijało. Sikorsky Corp. nie ma żadnych obiekcji ani zastrzeżeń co do wydawania kalkomanii i robienia modeli. W ogóle skwitowali całą sprawę pobłażliwym uśmiechem. Konkluzja była taka: 'a większych problemów to już naprawdę nie macie?'.

A czy licencyję to kolega posiada hehe ? ;)

Moses ja Tobie to chyba zestaw specjalny wręczę, osobiście. Będzie z autografem i licencją na hodowlę jedwabnika (wszystko to nadrukowane na arkuszu, żeby nie zginęło)

Model był plastikowy,....

To były żywiczne kolony. Gdzieś na tym forum jest nawet fotka tych S-70 w trakcie produkcji. A wcześniej było jeszcze kilka sztuk w fikcyjnym malowaniu polskiej Marynarki Wojennej, też chyba z przeznaczeniem dla Mielca na jakieś targi albo wystawę (fotka również dostępna na tym lub innym forum).

Co do S-70i - cała ta dyskusja tutaj na forum była funta kłaków warta....

Popieram.

Dziękuję za pozytywne przyjęcie tematu kalek do SW-4.

Puszczyk 1/72

JPGsw472.jpg

Fotka z próbką:

fotoprooba.jpg

:banan: Lajkuję Jakaś przybliżona cena kaleczek jest?

Kalki w 1/72 30zł (ze względu na inną technikę druku inny nakład, a właściwie jego brak i w ogóle wszystko inne). Zainteresowanych zapraszam do działu "Giełda"http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=59&t=35156

Natomiast tych w skali 1/48 jeszcze nie kalkulowałem, ale obiecuję, że podczas tych kalkulacji wezmę pod uwagę dwie rzeczy.

1. Nie każdy modelarz może sobie pozwolić na zbytnie nadwyrężanie domowego budżetu, a zwłaszcza na jakieś nalepki

2. Po tygodniu sprzedaży to ja mam zamiar jeździć bolidem Kubicy, po miesiącu kupić willę z niepotrzebnymi do niczego bajerami, a Sylwestra mam zamiar spędzić na orbicie

A tak na serio to myślę, że nie będzie odbiegała od ceny kalkomanii innych producentów.