Jump to content

Kalki SW-4 Puszczyk 1:48


Recommended Posts

Z racji tego, że kalki poszły już do druku, mogę zapodać tą informację publicznie.

Wkrótce (mam nadzieję, że w przeciągu miesiąca) na rynku dostępne będą dwa zestawy do SW-4 z Aeroplastu. Kalki drukowane przez Techmod, więc jakościowo będą na wysokim poziomie.

ZESTAW 1:

"SW-4 Puszczyk", czyli wszystkie wojskowe malowania (wszystkie nr seryjne i boczne), komplet napisów eksploatacyjnych na zewnątrz i do kabiny.

 

puszczyccomilitaremay.jpg

 

jpgpuszczyk.jpg

 

ZESTAW 2:

 

"SW-4", czyli 4 malowania cywilne. Tak jak w wojskowym, nr seryjne, rejestracje, napisy eksploatacyjne.

 

puszczyccocivilemay.jpg

 

jpgsw4.jpg

 

Kalki będą dostępne tylko w dobrych sklepach modelarskich

Dla zwolenników skali 1:72 kalki do powyższych malowań dostępne będą na indywidualne zamówienie (od poniedziałku). Wydrukowane będą trochę inną techniką, ale co i jak, napiszę jutro.

Link to post
Share on other sites
A czy licencyję to kolega posiada hehe ? ;)

 

 

Nie wywołuj kolego wilka z lasu, bo kalki zacne

Ale tak apropos, to nie mogę się powstrzymać od małego off topa, bo nie tak dawno miałem okazję zobaczyć chyba ciąg dalszy znanej z tego forum historii pewnego śmigłowca w okolicznościowym malowaniu i kalek z nim związanych. Jak pewnie pamiętacie, na forum MW doszło do całkiem bogatej dyskusji co do praw autorskich, która skończyła się stwierdzeniem, że poproszono koncern z mielca o opinię na temat praw cod o malowania. Odpowiedzi z mielca na forum nie zauważyłem, ale podczas targów w Kielcach był rozdawany model tego śmigłowca właśnie w takim to malowaniu. Miałem okazję zobaczyć jeden egzemplarz tego modelu, który sobie spokojnie stał na półeczce w biurze prasowym Targów Kielce. Dostał go bodajże prezes tej zacnej instytucji. Model był plastikowy, tak sobie pomalowany, z zamalowanymi na czarno szybami kokpitu i wspomnianą okolicznościową kalką, w dodatku kiepsko przyklejoną. I tak sobie myślę, że jeden z uczestników dyskusji która tak grzała nasze forum, musiał mieć faktycznie dobry kontakt z Mielcem. No chyba, że znany koncern poza oryginałami montuje też samodzielnie modele wręczane promocyjnie ;-).

jeszcze raz przepraszam za off top.

Link to post
Share on other sites

W kwestii Puszczyka - dajcie spokój z tymi dyskusjami o 'licencjach'. Po jaką cholerę w ogóle porusza się ten temat? Dopóki się ktoś nie przypier...li nie ma o czym rozmawiać ;). A po takich tekstach to jeszcze nawet jakiś mechanik się upomni o tantiemy, bo żółty napis to on osobiście, pędzelkiem (albo 'aerozolem od szablonu') pomalował...

Co do S-70i - cała ta dyskusja tutaj na forum była funta kłaków warta. Niepotrzebne emocje i ciśnienie takie, że dekle w Humbrolach wybijało. Sikorsky Corp. nie ma żadnych obiekcji ani zastrzeżeń co do wydawania kalkomanii i robienia modeli. W ogóle skwitowali całą sprawę pobłażliwym uśmiechem. Konkluzja była taka: 'a większych problemów to już naprawdę nie macie?'.

Link to post
Share on other sites
A czy licencyję to kolega posiada hehe ? ;)

Moses ja Tobie to chyba zestaw specjalny wręczę, osobiście. Będzie z autografem i licencją na hodowlę jedwabnika (wszystko to nadrukowane na arkuszu, żeby nie zginęło)

 

Model był plastikowy,....

To były żywiczne kolony. Gdzieś na tym forum jest nawet fotka tych S-70 w trakcie produkcji. A wcześniej było jeszcze kilka sztuk w fikcyjnym malowaniu polskiej Marynarki Wojennej, też chyba z przeznaczeniem dla Mielca na jakieś targi albo wystawę (fotka również dostępna na tym lub innym forum).

 

 

Co do S-70i - cała ta dyskusja tutaj na forum była funta kłaków warta....

Popieram.

 

Dziękuję za pozytywne przyjęcie tematu kalek do SW-4.

Link to post
Share on other sites

Puszczyk 1/72

JPGsw472.jpg

Fotka z próbką:

fotoprooba.jpg

 

:banan: Lajkuję Jakaś przybliżona cena kaleczek jest?

Kalki w 1/72 30zł (ze względu na inną technikę druku inny nakład, a właściwie jego brak i w ogóle wszystko inne). Zainteresowanych zapraszam do działu "Giełda"http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=59&t=35156

Natomiast tych w skali 1/48 jeszcze nie kalkulowałem, ale obiecuję, że podczas tych kalkulacji wezmę pod uwagę dwie rzeczy.

1. Nie każdy modelarz może sobie pozwolić na zbytnie nadwyrężanie domowego budżetu, a zwłaszcza na jakieś nalepki

2. Po tygodniu sprzedaży to ja mam zamiar jeździć bolidem Kubicy, po miesiącu kupić willę z niepotrzebnymi do niczego bajerami, a Sylwestra mam zamiar spędzić na orbicie

A tak na serio to myślę, że nie będzie odbiegała od ceny kalkomanii innych producentów.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.