Jump to content
Andrzej Godlewski

Łódz latajaca LeO H 13

Recommended Posts

Diorama piękna. Apeluję jednak do autora o zdjęcia ukazujące szczegóły oraz o większą rozdzielczość zdjęć.

Miło mi że Wam się podoba ,natomiast co do zdjęć mogę to chciałbym napisać że te zostały zrobione trochę na szybko ponieważ chciałem wykorzystać pogodę i nie bez znaczenia było to iż w tym dniu miałem mały urlop od pracy zawodowej.

Oczywiście postaram się w najbliższym czasie wykonać zdjęcia tak zwane studyjne może one będą lepsze.

pozdrawiam Andrzej.

PS, woda wykonana jest z żywicy poliestrowej transparentnej .

Mieszamy z utwardzaczem wlewamy po około 40 minutach zaczyna się żelować, więc nie czekając aż zastygnie całkiem pędzelkiem robimy fale i finito.

Uwaga żywica śmierdzi , ja zalewałem jeziorko na balkonie a schnięcie i wyśmierdolenie do reszty w piwnicy.

Diorama lotnicza to piekielnie trudna sztuka. Oczywiście wykluczając opcję "pas startowy i porozwalane części" bo takie rozwiązanie zwyczajnie nie kwalifikuje się. Twoja praca to jedna z niewielu jakie widziałem genialnych dioram. Dokonałeś sztuki, świetna kompozycja, warsztat, a przede wszystkim pomysł. No a dodatkowo - samolot z szachownicą! Gratuluję.

Aż mi kawa z wrażenia wypadła na biurko! Kurcze, takiej dioramy jeszcze nie widziałem! Powiedz, że masz gdzieś foto z warsztatu!?

Bardzo mi się podoba to dzieło Pozdrawiam:)

Omg.... Brak mi słów żeby wyrazić zachwyt ...

Dziękuję za komentarze a dla przypomnienia warsztat jest tu:

viewtopic.php?f=86&t=12971

A jeśli by było mało to można zajrzeć i tu

http://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=28&t=16506

Generalnie jeśli by były jakieś pytania to w miarę możliwości chętnie odpowiem.

Moje pytanko wisi od pierwszej strony

Ponieważ wiem, że dioramka przedstawia konkretną historyczną sytuację, dlatego zapytałem co było przyczyną tego awaryjnego wodowania

Tyle to już wyczytałem

Tam też wykonywał on loty na współpracę z jednostkami Flotylii Pińskiej podczas jej manewrów. Podczas jednego z takich lotów uległ awarii.

Został odremontowany, ale nie dane mu było długo polatać, ponieważ w 1931 roku na zatoce Puckiej po awaryjnym wodowaniu nastąpiło poważne uszkodzenie maszyny w wyniku czego częściowo uległ on zatopieniu.

Ten właśnie wodnosamolot przedstawiać będzie moja diorama a konkretnie sytuację tuż przed awaryjnym wodowaniem podczas manewrów wojskowych na Polesiu.

Ale mnie ciekawi fakt, czy jest znana bezpośrednia przyczyna owego awaryjnego wodowania

ps.Dormitor, gdzieś Ty się zapodział na tyle czasu?