Jump to content

Recommended Posts

Ogólnie nie jest źle. Szczególnie jeśli jesteś bardziej na początku modelarskiej przygody. Jednak zimowe malowanie wg. dziwnej mody na "oskrobany kaloryfer" średnio fajne. Poza tym brakuje drobiazgów na przedniej płycie, światło z tyłu wypadłoby pomalować. No i lekka niekonsekwencja w brudzeniu. Ale to kwestie warsztatowe, które wypracujesz z czasem. Podstawy są dobre.

Link to post
Share on other sites

Ogólnie to specyfika bielonych na zimowy okres czołgów była taka, że biała farba bardzo różnorodnie schodziła w różnych miejscach. Patent z lakierem nie jest zły, ale wymaga dużo wprawy żeby sam w sobie wystarczył. Nawet jeśli gdzieś farba zejdzie całym płatem można łatwo urozmaicić to miejsce podmalowując kilkoma warstwami rzadkiej białej farby, najlepiej akrylowej. Na białych powierzchniach można zawsze dodać jakieś delikatne przetarcia do bazowego koloru za pomocą gąbki tak jak przy malowaniu drobnych obić. Papie ścierny też nie jest zły ale tu trzeba bardzo uważać bo można się za głęboko przekopać.

Link to post
Share on other sites

Ładny model choć jak dla mnie za duży kontrast pomiędzy białym a zielonym gdzie zimowe kamo zlazło. jak juz ktoś pisał wygląda jak odrapany kaloryfer. Można by olejami lub rzadkim akrylem to poprawić.

Link to post
Share on other sites

Ogólnie mi się podoba jednak jest kilka drobnych niedociągnięć.

Brak reflektora - a raczej dziura po nim. Jeśli nie chciałeś go robić to trzeba było zostawić urwany uchwyt. Poza tym nie poprawiłeś korka w otworze strzelniczym w przedniej płycie. Akurat ten element HB wykonał po łebkach.

Błotko i brudzenie podwozia wyszło ci bardzo fajnie Co do zimowego kamo to jest tyle opinii ilu modelarzy. Mi się ogólnie podoba choć tak jak powiedział bazylms trochę z kontrastowo.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.